BOSSA.CZ (BOSSA.CZ)
Investice  |  04.03.2014 10:12:14

Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, GBP/USD, AUD/USD a USD/JPY (4.3.2014)

Pondělní data:

Britská výroba je na tom o poznání lépe. To včera potvrdil index nákupních manažerů (PMI) za výrobu, který z 56,6 bodu expandoval až na 56,9 bodu. Ekonomové přitom počítali s mírným zpomalením na 56,5 bodu. Britská výroba tvoří zhruba 10 procent HDP, které by mělo podle predikce získat v prvním čtvrtletí 0,6 procenta.

Spotřební výdaje Američanů vzrostly meziměsíčně v lednu nad očekávání. Po 0,1 procentním prosincovém růstu přišla expanze o 0,4 procenta. Za masivním nárůstem stojí zvýšená poptávka po topných prostředcích. Sektor služeb zaznamenal 0,9 procentní zvýšení výdajů a polepšil si tak nejvíce od října 2001. Příjmy posílily meziměsíčně v lednu o 0,3 procenta a napravily prosincovou stagnaci.

Americká výrobataké překonala predikce, když index nákupních manažerů (PMI) Institutu pro řízení zásob (ISM) namísto očekávaných 52,3 bodu posílil na 53,2 bodu. Ve srovnání s předchozím měsícem jde o 1,9 bodové zlepšení. Expanze přišla jako reakce na zvýšení počtu nových objednávek. Americké společnosti věří, že po zpomalení, které přineslo špatné počasí, čeká ekonomiku další zrychlení.

Včerejší odpolední seanci okořenil svým projevem prezident Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi. Ten přiznal, že inflace v eurozóně je velmi hluboko pod vytouženou hladinou a čím déle zůstane takto nízká, tím náročnější bude zajistit její růst.  ECB při své politice cílí na 2,0 procentní inflaci, přičemž momentálně dosahuje inflace 0,8 procent. Tato slova znovu vrátila na trh spekulace o možném kroku ECB k zajištění zvýšení úrovně cenové hladiny snížením úrokových sazeb na čtvrtečním zasedání. Nicméně tento krok je málo pravděpodobný.

Aktuální informace:

Australská centrální banka (RBA)
zachovala úrokovou sazbu na 2,5 procentech a dostála tak tržním predikcím. Z vyjádření guvernéra Glenna Stevense vyplynulo, že stále považuje australský dolar za nadhodnocený, minimálně v porovnání s historickým standardem. Podle ekonomů by v letošním roce nemělo dojít k dalšímu snižování sazeb.

Americké akciové trhy mají za sebou nejhorší seanci v měsíci. Vstup do nového týdne nevyšel ani jednomu z indexů, přičemž Dow Jones oslabil o 0,94 procentaindex S&P 500 ztratil 0,74 procenta a Nasdaq jen 0,72 procenta. Důvodem bylo eskalující napjatí na Ukrajině, které přinutilo investory snižovat pozice na rizikových aktivech. To rovněž vyhnalo ruský rubl na historická minima vůči USD a ruský akciový index si včera odepsal 15 procent zisku.

Situace na Ukrajině se ale pomalu začíná stabilizovat poté, co ruský prezident Vladimír Putin nařídil vojenským četám ukončení výcviku blízko Krymského poloostrova a nařídil jim návrat na základnu. Dnes bychom proto mohli na trzích vidět úlevu na rizikových aktivech (evropské a americké akcie, euro) a oslabení bezpečných přístavů jako zlato, stříbro, jen, dolar, švýcarský franko, které těžily z hrozby potenciálního konfliktu na Ukrajině. Ulevit by se mohlo i ropě.

Dnešní seanci ovlivní tyto zprávy:


EUR/USD zastavilo výprodej na klouzavém průměru 100 a podpoře 1,3720. Ranní impuls směrem vzhůru zatím narazil na silnou Fibonacciho úroveň 38,2, jenž se shoduje s předchozími maximy. Proražení této zóny bude klíčové pro další vývoj. Dokud se trh udrží pod ní, tak hrozí další intradenní oslabení.

GBP/USD se stále drží v problematické zóně mezi 1,6620 a 1,6750. Trh není zatím schopen opustit tuto oblast a zrychlit krátkodobý trend. V dnešní seanci by se v případě nepovedeného výsledku PMI indexuBritánie, mohla dočkat testu interní trendová linie společně s klouzavým průměrem 100. Jejich průraz by ale uvolnil prostor jen ke klíčové podpoře na Fibonacciho úrovni 23,6.

AUD/USD se obchoduje v klesajícím trendovém kanále, přičemž vývoj posledních hodin ukazuje na vytvoření klesajícího klínu. Tomu odpovídá i vývoj na MACD, kde se tvoří divergence. V nejbližších hodinách se doporučuje sledovat reakci trhu na tuto formaci.

USD/JPY  se po proražení konsolidačního pásma dostalo do vlajkové formace, která diverguje s vývojem na stochastickém oscilátoru. Trh momentálně testuje odpor složený z klouzavého průměru 100 a Fibonacciho úrovně 50. Z technického hlediska se očekává průraz vlajky do směru trendu a pokračování v oslabování. Situace na Ukrajině však může výrazně pomoci americkému dolaru změnit tento výhled.

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář





Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688