Vladimír Urbánek (Kurzy.cz)
Akcie v ČR  |  10.11.2010 08:52:46

Čistý zisk Fortuny za 9M rostl meziročně o 21% na 11,9 mil.EUR


Výsledky hospodaření společnosti Fortuna Entertainment Group („Fortuna“ nebo „Společnost“) za prvních devět měsíců roku potvrdily pokračující růst Společnosti. Fortuna, která je největším středoevropským provozovatelem kurzových sázek působící na trzích v Polsku, České republice, Slovensku a Maďarsku, dosáhla za prvních devět měsíců roku 2010 podle předběžných neauditovaných finančních výsledků hodnoty přijatých sázek (Amounts Staked) 276,1 mil. EUR, což je o 11,7% více nežli ve stejném období loňského roku. V samotném třetím čtvrtletí roku 2010 činila hodnota přijatých sázek 84,5 mil. EUR, meziročně o 11,4% více.

„Velmi pozitivní výsledky Fortuny ve třetím čtvrtletí navázaly na velmi dobrou výkonnost firmy v prvním pololetí letošního roku. Za důležité považuji, že kromě razantního nárůstu v segmentu on-line sázení se nám na všech trzích daří zlepšovat výsledky i u sázek prostřednictvím pobočkové sítě, což potvrzuje správnost námi zvolené strategie postavené na prodeji našich produktů nejen přes internet, ale právě i pomocí velmi husté sítě poboček,“ uvedl generální ředitel Fortuna Entertainment Group Jiří Bunda. „Jsem přesvědčen, že dalším pozitivním impulsem pro tento segment bude i rozšiřování naší distribuční sítě prostřednictvím partnerských poboček, provozovaných na bázi provize ve spolupráci s úspěšnými lokálními subjekty,“ dodal J. Bunda.

Hrubé výhry (Gross Win) dosáhly za prvních devět měsíců 66,5 mil. EUR, což je o 12,4% více nežli v předchozím roce. V samotném třetím čtvrtletí 2010 činily hrubé výhry 21,1 mil. EUR, nárůst o 17,6% meziročně.

EBITDA Fortuny za prvních devět měsíců roku 2010 vzrostla o 19,0% meziročně na 17,2 mil. EUR. Čistý zisk (z „continued operations“) společnosti za prvních devět měsíců činil 11,9 mil. EUR, což je o 21 % více než ve stejném období loňského roku.

Na dosažených výsledcích se podílely zejména rostoucí tržby z online sázení. Hrubé výhry (Gross Win) z on-line sázení se za prvních devět měsíců roku zvýšily na 15,3 mil. EUR, což je o 51 % více nežli ve stejném období loňského roku. Z toho Gross Win z on-line sázení v České republice vzrostl o 53 % a na Slovensku o 48 %.

Gross Win ze sázení na pobočkách dosáhl v prvních devíti měsících výše 51,2 mil. EUR, o 4 % více nežli ve stejném období loňského roku. Největší narůst zde zaznamenalo Polsko, kde hrubé výhry ze sázení vzrostly meziročně o 18 %, zatímco v České republice se mírně snížil o 3 %. Na Slovensku byl nárůst Gross Win ve sledovaném období čtyřprocentní.

V období od konce třetího čtvrtletí společnost pokračuje v dynamickém růstu přijatých sázek (Amounts Staked). V říjnu jsme přijali největší měsíční objem sázek v historii a to přibližně ve výši 35 milionů EUR. V posledním kvartálu je však před Fortunou velká výzva, jíž je překonání výsledků čtvrtého čtvrtletí minulého roku, který díky (z hlediska firmy) příhodným výsledkům sportovních zápasů dopadl pro Fortunu velmi dobře“, dodal Michal Vepřek finanční ředitel skupiny.

 

Produkty a distribuční síť

Razantní rozvoj sázení přes internet je zřejmý jak v České republice, tak i na Slovensku. Prostřednictvím své dceřiné společnosti FortunaWin registrované na Maltě začala Fortuna navíc v červnu nabízet internetové sázení v Maďarsku a v nadcházejících měsících bude společnost také pozorně sledovat legislativní vývoj v Polsku, kde se stále rozhoduje o budoucnosti online sázení. Gross Win z on-line sázek na současných trzích během prvních devíti měsíců vzrostl ve srovnání se stejným obdobím roku 2009 o více než 50 procent. 

K pozitivním výsledkům společnosti přispělo rovněž sázení „live“ (sázky podávané v reálném čase v průběhu sportovní události), které již nyní představuje zhruba přes 15 % z objemu sázek přijatých přes internet.

Přestože sázky přes internet rostou v řádech desítek procent, hlavním distribučním kanálem Fortuny zůstává i nadále pobočková síť, která tvoří více než 75 % Gross Winu skupiny. Pobočky mají klíčovou roli i jako podpora online sázení, kdy i „internetoví“ klienti mohu bezplatně využívat veškerý zákaznický servis, jako je okamžité vkládaní i výběr peněz či řešení případných dotazů k poskytovaným službám.

Proto je i nadále důležitým prvkem strategie firmy zaměření na rozvoj a efektivnost pobočkové sítě na třech hlavních trzích. Pro další rozšiřování pobočkové sítě bude skupina využívat zejména model partnerské spolupráce s úspěšnými lokálními subjekty, jako jsou například sportovní bary. Nadále bude rozvíjet i svá partnerství s předními sportovními týmy v jednotlivých zemích.

 

 

IPO

 

Dne 21. října 2010 byla úspěšně zakončena primární nabídka akcií Fortuny (IPO) a stanovena upisovací cena 4,3 EUR za jednu akcii. V rámci nabídky bylo prodáno celkem 18,2 milionu kusů akcií, včetně 2 milionů kusů akcií nových, což odpovídá celkovému objemu nabídky 78,26 mil. EUR. Poptávka po emisi překonala prvotní očekávání Společnosti i jejího majoritního akcionáře a cena byla stanovena těsně pod horní hranicí indikovaného cenového rozpětí.

 

 

 

Příloha- Vybrané ukazatele hospodaření (konsolidované, neauditované)

 

(mil. EUR)

9. měsíců 2009

9. měsíců 2010

Změna v %

Přijaté sázky

247,2

276,1

11,7 %

Hrubé výhry

59,2

66,5

12,4 %

-          online

10,1

15,3

51 %

-          pobočky

49,1

51,2

4 %

EBITDA

14,4

17,2

19 %

Čistý zisk

9,9

11,9

21 %

 

 

(mil. EUR)

3. čtvrtletí 2009

3. čtvrtletí 2010

Změna v %

Přijaté sázky

75,8

84,5

11,4 %

Hrubé výhry

18,0

21,1

17,6 %

-          online

3,1

4,8

54 %

-          pobočky

14,8

16,3

10 %

 

 

Vladan Crha

Fortuna Entertainment Group N.V. 

Vladimír Bystrov

Bison & Rose


Hodnocení článku: 10 | 8 | 6 | 4 | 2 | 0

Čistý zisk Fortuny za 9M rostl meziročně o 21% na 11,9 mil.EUR

Diskuze a názory uživatelů na téma: Čistý zisk Fortuny za 9M rostl meziročně o 21% na 11,9 mil.EUR

Na dané téma nejsou žádné názory.
Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
TOP: Akcie CZ Akcie svět Kurzy měn Komodity Zlato Bitcoin Hypotéky Tarify Energie Kalkulačka Zákony Práce Školení Počasí

Kalkulačka

Výpočet čisté mzdy

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Sociální příplatek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Důchodová kalkulačka

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Běžné účty

Hypotéky

Stavební spoření

Podílové fondy

Směnárny - Euro, Dolar

Úřad práce

Investice

Makroekonomika - ČNB

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Zlato online, Stříbro, Ropa

Burza - ČEZ

Pojištění

Povinné ručení

Penzijní připojištění

Penzijní fondy

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Nový občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - TÜV spolehlivost

Monitoring ekonomiky

Mapa webu

Volby

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Copyright © 2000 - 2019

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.,

ISSN 1801-8688

Ochrana údajů | Cookies