Petra Doležalová (ČEKIA, a.s.)
Údaje o firmách  |  12.04.2000 16:54:31

Spekulanti skupují podílové listy fondů PPF a akcie holdingu PPF

CEKIA - hlavní stránka ČEKIA
Váš poskytovatel informací

tel. 02/220 98 181

www.ariadna.cz

Spekulanti skupují podílové listy fondů PPF a akcie holdingu PPF

Skupina PPF varuje podílníky svých fondů, PPF Českého a PPF Moravskoslezského uzavřeného podílového fondu, a akcionáře PPF investičního holdingu a.s. před spekulanty, kteří nabízejí “výhodný odkup cenných papírů”. Podle informací podílníků fondů PPF a akcionářů holdingu se hromadí případy, kdy neznámí spekulanti nabízejí odkup podílových listů za výrazně podhodnocenou cenu, tj. za cenu výrazně nižší, než je jejich hodnota na veřejných trzích,
a připravují tak podílníky fondů a akcionáře holdingu o nemalé finanční částky.

U fondů PPF vykupují spekulanti jejich podílové listy za cenu kolem 900 , přičemž současná hodnota se na burze pohybuje kolem 1 400 za podílový list. Při nákupu 10ti podílových listů fondů (jedná se o počet podílových listů na 1 kupónovou knížku) tak spekulanti mohou připravit podílníky až o 5 000 . Za akcie holdingu nabízejí 300 , jejich skutečná cena je nyní 500 . Na 1 kupónovou knížku o 30 kusech akcií holdingu tak vzniká rozdíl 6 000 , který realizují tito spekulanti. Ti navíc podávají lživé informace o ukončení činnosti společnosti PPF
a fondů a vydávají se někdy za její zaměstnance.

Podle dostupných informací od podílníků fondů PPF je v kupní smlouvě, jejímž předmětem je koupě podílových listů fondů PPF, uvedena jako kupující společnost All Street, o.c.p., a.s. se sídlem v Bratislavě. Dle této kupní smlouvy je závazek kupujícího zajistit převod zaknihovaných cenných papírů uskutečňován prostřednictvím obchodníka s cennými papíry, společnosti 1.ÚSTECKÁ INVESTIČNÍ s.r.o. V textu kupní smlouvy je dále vedle označení společnosti 1.ÚSTECKÁ INVESTIČNÍ s.r.o. uvedeno razítko společnosti PANEUROPA spol. s r.o. se sídlem v Uherském Ostrohu.

Vedení společnosti ve snaze maximálně ochránit své podílníky před spekulanty podniká příslušné kroky a informuje je dostupnými prostředky (informační sloupky PPF v denících MF Dnes a Právo). “Za těmito aktivitami se skrývají “obchodníci”, kteří spekulují na realizaci diskontu při otevírání fondů, kdy podílníci obdrží za podílový list hodnotu vlastního jmění, která je vyšší než jejich kurz”. Proto vedení doporučuje podílníkům a akcionářům obrátit se na informační středisko (02/61319027), nebo sledovat aktuální tržní cenu podílových listů a porovnat ji s nabízenou cenou.

Termín otevírání fondů zatím nebyl jejich správcem stanoven. Samotné otevoení fondu bude naeasováno a nastaveno tak, aby byla zabezpeeena maximální ochrana drobných podílníku.

”Z důvodu ochrany drobných podílníků (nyní v řádech deseti tisíců) a zachování potenciálu jejich investic nepředpokládá správce fondu jejich otevření dříve, než tyto fondy získají potřebnou likviditu a budou na proces bezpečného otevření připravené.” Jakmile k tomu dojde, a to může být nejpozději v termínu stanoveném zákonem(tj. 31.12 2002), či v termínu před jeho uplynutím, bude správce fondu neprodleně informovat své podílníky.

Praha, dne 12. dubna 2000

Ivan Lackovič, v.r.

ředitel komunikace Skupiny PPF

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentářZobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat     Mobil verze

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2021

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.