Michal Heřmanský (AliaWeb)
Olympijské hry Turín 2006  |  19.02.2006 22:53:39

Česko - Itálie 4:1

Vstup do utkání měli lepší Italové, docela nám zatápěli, naši trochu nebezpečněji ohrozili soupeřovu bránu až v 6. minutě. Ve 13. minutě jsme dostali výhodu, T. Kaberle nahodil puk před Hella (italský brankář), k odraženému puku se dostal Hejduk a nastřelením Hellovy brusle dal gól. Poté jsme viditelně ožili. V 15. minutě Prospal překvapil Hella zpoza brány, vedli jsme 2:0, nahrával Jágr (na hlavě má po včerejším zranění 9 stehů).
V druhé třetině jsme ve 26. minutě dali gól do posunuté brány. O chvíli později došlo k bitce, Čajánek ji vyvolal po několika zákrocích na sebe. Na každé straně byli vyloučeni 3 hráči. Ve 29. minutě, v oslabení (vyloučen Kubina) Prospal "žabkou" zvýšil na 3:0. V bráně stál čerstvě místo Hella vystřídaný Muzzatti (ještě si nesáhl na puk). V 33. minutě byl Tuzzolino za urážku rozhodčího vyloučen do konce zápasu. Tím se oslabil italský útok, neboť Tuzzolino spolu s Iobem ohrožoval Vokouna nejčastěji. Druhou třetinu jsme dohrávali ležérně, obrana vyrobila několik chyb, které však nebyly potrestány.
Závěrečná třetina byla divácky zcela nezajímavá. Předváděný hokej byl slabý, Italové se na víc nezmohli a naši hráli "rozháraně", jakoby už o nic nešlo. Obrana byla nedůsledná, nepřesná. V 57. minutě po chybě na modré nás trestal Parco po bleskurychlé kombinaci s Debettinem. V závěru se Italové pokusili o powerplay, v 59. minutě jsme vedli 4:1, do prázdné italské brány střílel opět Prospal. Zhruba půl minuty před koncem se strhla další bitka.

Splnili jsme úkol. Porážkou Italů jsme se dostali do čtvrtfinále, naopak Italové jsou definitivně vyřazeni.