Michal Heřmanský (AliaWeb)
Olympijské hry Turín 2006  |  19.02.2006 00:06:48

Česko - Finsko 2:4

V úvodu zápasu byli Finové nebezpečnější. Postupně jsme vyrovnali hru, v 9. minutě R. Lang našel Židlického a ten v klidu, s rozmyslem překonal finského brankáře Niittymakiho. V 11. minutě se dostal ve spolupráci s Bulisem do šance Olesz. V 15.minutě po nevyužité naší přesilovce naskočil na led z trestné lavice Koivu, nahrál O. Jokinenovi a ten překonal Vokouna. Tlačili jsme na Finy, snažili jsme se vyhrát, nicméně v 1. třetině už gól nepadl.

Ve druhé třetině jsme měli převahu, více jsme stříleli, ale finské akce byly nebezpečnější. Na začátku 28. minuty Ruutu vrazil Jágra do hrazení, byl to vyloženě likvidační faul. Jágr má tržnou ránu na hlavě, zápas pro něj končí. Stejně tak pro Ruutua, který byl vyloučen na 5. min. + do konce zápasu. Současně byl vyloučen Koivu za podražení a Straka, který šel Jágra "pomstít". Přesilovku jsme hráli rozháraně, Jágr se Strakou citelně chyběli. V 35. minutě Lehtinen potrestal vyloučení Erata, dostal se první k puku, který po střele od modré trefil T. Kaberleho a z jeho výstroje se vykutálel právě k Lehtinenovi. V 39. minutě Židlický krásnou střelou vyrovnal na 2:2, bylo to na začátku naší přesilovky 5:3 po vyloučení Timonena a Lydmana.

Třetí třetinu jsme neodehráli dobře. Hned v jejím úvodu, ve 41. minutě, překvapil Vokouna střelou z úhlu Selanne, puk se od tyče odrazil do druhé tyče a pak do brány. Ve 48. minutě šel na Vokouna sám Hentunen, naštěstí mu nakonec puk utekl. Ve 49. minutě překonal Vokouna opět Lehtinen - střelu Selanneho a Koivy náš brankář ještě vykryl, Lehtinen odraženým pukem nastřelil tyč naší brány, od ní se puk odrazil do Vokouna a od něj do brány. Na výsledku už nic nezměnila ani naše krátká powerplay.

Chtěli jsme vyhrát, snažili jsme se, ale Finové byli lepší. Hlavně jejich útočníci se zdáli mnohem nebezpečnější než ti naši, kterým se na turnaji zatím moc gólů dát nepodařilo.