Michal Heřmanský (AliaWeb)
Titulní stránka  |  10.05.2005 20:49:51

Česko - Bělorusko 5:1, Švédsko - Lotyšsko 9:1

Česko - Bělorusko (Vídeň, E)
Úvodní třetina se hrála prakticky výhradně v naší útočné třetině, tlak využil až v 17. minutě Čajánek.
Ve 27. minutě zastavil rozehrávku soupeře D. Výborný a Hlaváč jeho přihrávku zužitkoval - vedli jsme 2:0. V 33. minutě se povedlo vstřelit gól švihem zápěstí J. Jágrovi. V 38. minutě zůstal před Vokounem nekrytý Kolcov, jeho střelu nešťastně tečoval Prospal - Vokoun byl bezmocný, 3:1. O minutu později dal gól Vašíček, bohužel to bylo kopnutím bruslí, takže rozhodčí tento gól správně neuznal.
Ve 44. minutě nastřelil tyč běloruské brány Sýkora. Ve 47. minutě Jágr přihrál Strakovi a ten zvýšil na 4:1. Na konečných 5:1 upravil v 50. minutě Varaďa.
Obsadili jsme 2. místo ve skupině a ve čtvrtek se utkáme s reprezentací USA.

Švédsko - Lotyšsko (Innsbruck, F)
Hra byla v první třetině relativně vyrovnaná, Švédové však byli důraznější v koncovce. Již po 28. sekundách hry vstřelil úvodní švédský gól Kronwall, přihrával Pahlsson. Náskok Švédů zvýšil nejprve po chybě Lotyšů v obranné třetině v 15. minutě Alfredsson a pak ve 20. minutě Backman, ve 22. minutě Rodin , v 37. minutě Johansson, ve 41. a 47.minutě Jonsson a ve 48. minutě Norstrom. Pak Ziedinš v 51. minutě snížil.  Poslední slovo patřilo Švédům - v 53.minutě upravil skóre na konečných 9.1 Hoglund.