Michal Heřmanský (AliaWeb)
MS v hokeji 2005  |  01.05.2005 21:00:54

Ukrajina - Švédsko 2:3, Německo - Kazachstán 1:2

Ukrajina - Švédsko (Innsbruck)
Švédové podle očekávání zahájili zápas náporem a vynutili si přesilovku během které nic zvláštního nepředvedli. První gól padl v 6. minutě po akci Kahnberga. V 8. minutě byl vyloučen Savenko za držení, přesilovku na začátku 10. minuty využil po akci Rhodina střelou do odkryté brány K. Jonsson. Švédové pak mírně polevili, bruslařsky však byli jednoznačně lepší, Ukrajina hrála poměrně nečistě. Švédové hráli dokonce 69 sekund přesilovku 5:3, ale nevyužili ji. Poměr střel na bránu v první třetině 4.16.
Ve druhé třetině se Švédové šetřili. Ve 27. minutě Savenko po individuální akci snížil na 1:2. Pak Pahlson a jeden z bratrů Sedinů nastřelili tyč ukrajinské brány. V 33. minutě Klimentěv tečovanou střelou od modré vyrovnal. Švédové znervozněli, hra se mírně vyrovnala. Na střely Švédsko vedlo 32:14.
V poslední třetině mohli jít Ukrajinci dokonce do vedení, Varlamov jel sám na švédského brankáře, ale nepodařilo se mu ho překonat. V 51. minutě po krásné kombinaci naopak vstřelil vítězný gól Švédska Alfredson. Ukrajině nepomohla ani závěrečná power play.
Švédové byli lepším týmem, ale měli malou chuť po vítězství. Ukrajince držel výborný brankář Konstantin Simčuk.

Německo - Kazachstán (Vídeň)
Tento zápas se vyvíjel překvapivě. Ve 2. minutě využil přesilovku Kazachů Upper, druhý gól Němcům vstřelil v 18. minutě po úniku Koreškov. Němcům se nedařilo, dokonce nevyužili 36 sekund trvající přesilovku 5.3. Tým Kazachstánu byl oslaben o Vassilčenka, kterého trefil puk do hlavy.
Druhá třetina přinesla šance na obou stranách, oba týmy hráli aktivně, útočně, nicméně brankáři čarovali. Až ve 40. minutě snížil Martinec na 1:2. Poměr střel na bránu 25:15.
Gól již v zápase nepadl, zvýšit mohl Kazachstán, jeho hráč nastřelil břevno. Střely na bránu - 35:20.
První překvapení turnaje.

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Poslední zprávy z rubriky MS v hokeji 2005:

15.05.2005  JSME MISTŘI SVĚTA !!! Michal Heřmanský (AliaWeb)
15.05.2005  Švédsko - Rusko, Rusové získali bronz Michal Heřmanský (AliaWeb)
14.05.2005  Česko - Švédsko, jdeme do finále !!! Michal Heřmanský (AliaWeb)
14.05.2005  Rusko - Kanada, 3:4 Michal Heřmanský (AliaWeb)
13.05.2005  Rusko - Finsko 4:3 po nájezdech, Švédsko - Švýcarsko 2:1 Michal Heřmanský (AliaWeb)

25.01.2016ČEZ: 1. blok JEDU bude spoštěn 3.2. Research (J&T BANKA)
07.02.2011QE 1, QE 2,… QE 3? Vladimír Urbánek (Kurzy.cz)
29.10.20103 a 1/2 vteřiny Strategie.cz (Strategie.cz)