MS v hokeji 2005  |  01.05.2005 16:46:20

Švýcarsko - Česko 1:3, USA - Slovinsko 7.0

Dnes v 16.15 pokračovalo MS v hokeji dalšími 2 zápasy.

Švýcarsko - Česko
Naši vstoupili do zápasu famózně, Švýcaři byli pod silným tlakem a bránili i za cenu faulů. Přesilovky naši ovšem nemilosrdně trestali. V 5. minutě první naši přesilovku využil Václav Prospal, v 8. minutě tu druhou známou střelou zápěstím J. Jágr. Pak Švýcaři jakoby ožili. V 11. minutě byl vyloučen náš Vašíček za hru vysokou holí a náš protivník taky využil přesilovou hru - ve 13. minutě prostřelil Vokouna střelou od modré Blindenbacher. Dlužno dodat, že Vokounovi clonil R. Dvořák, který puk možná i tečoval. Ve 14. minutě byl vyloučen M. Straka za nesportovní chování, prý nafilmoval faul. Švýcaři byli první, kdo neproměnil přesilovku. Ve 20. minutě byl vyloučen Beat Forster za držení Židlického. Našim se třetinu ukončit gólem do šatny nepodařilo.
Ve druhé třetině byli naši první pětiminutovku pány ledu, pak několik minut Švýcaři zlobili, ale naši dostali zápas zase pod svou kontrolu. V 15. minutě jsme hráli 4. přesilovku po faulu P. Della Rossy na Varaďu, gól jsme ale nedali. V 18. minutě byl vyloučen náš obránce M. Židlický za držení. Již po minutě byl vyloučen Šýcar za příliš mnoho hráčů na ledě. Ve 20. minutě měli Švýcaři šanci skórovat - Bezina jel na Vokouna, ale ten proti němu vyjel a šanci zlikvidoval. Gól jsme ve druhé třetině neviděli, kombinaci a přesnou hru s postupujícím časem výrazně ztěžovala zhoršující se kvalita ledu.
Do poslední třetiny vstoupili Švýcaři se snahou změnit pro ně poměrně lichotivé skóre ve skóre přinášející i bodový zisk. Každá ze stran měla několik šancí.Ve 46. minutě skóroval v přesilovce T. Kaberle přesnou střelou od modré těsně nad ledem. Halou se pak ozýval pokřik českých fanoušků "ještě jeden". To jim naši hráči nesplnili, ačkoliv D. Výborný k tomu v 55. minutě neměl daleko.
Poměr střel na bránu - 23:41. Naši vyhráli zcela zaslouženě.

USA - Slovinsko
Zápas byl pro hráče USA snadnou záležitostí. Již po 31 sekundách skóroval Knuble. Další góly přidali v 17.minutě Hall a v 19.minutě Parrish. Na střely vedli Američané 14:6, každá ze stran hrála jednu přesilovku.
Ve druhé třetině po chybě brankáře zvýšil na 4:0 opět Knuble. Ve 28. minutě zvýšil na 5:0 Halpern, jehož střela se odrazila do brány od brusle slovinského obránce. Poměr střel po druhé třetině - 24:9.
Američané pokračovali i ve třetí třetině v přesvědčivém výkonu. V 52. minutě zvýšil v oslabení Jan Šťastný. Na konečných 7:0 upravil v 59. minutě Gionta.
Poměr střel na bránu 40:16.

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Poslední zprávy z rubriky MS v hokeji 2005:

15.05.2005  JSME MISTŘI SVĚTA !!! Michal Heřmanský (AliaWeb)
15.05.2005  Švédsko - Rusko, Rusové získali bronz Michal Heřmanský (AliaWeb)
14.05.2005  Česko - Švédsko, jdeme do finále !!! Michal Heřmanský (AliaWeb)
14.05.2005  Rusko - Kanada, 3:4 Michal Heřmanský (AliaWeb)
13.05.2005  Rusko - Finsko 4:3 po nájezdech, Švédsko - Švýcarsko 2:1 Michal Heřmanský (AliaWeb)

05.10.2010Japonsko základní úroková sazba na 0.0% - 0.1% FXstreet (FXstreet.cz)
01.02.2008Bilance kakaa 7-0-0 Colosseum a.s. (Colosseum a.s.)
15.08.2007USA - Průmyslová produkce vzrostla o 0.3% Proventus Finance a.s. (Proventus Finance a.s.)
16.04.2007Maloobchodní prodeje v USA vzrostly o 0.7% Proventus Finance a.s. (Proventus Finance a.s.)