Vladimír Urbánek (Kurzy.cz)
Finance  |  04.01.2005 16:58:01

Sobotka bude vládu informovat o vhodnosti prodeje ČTel přes trh
INFORMACE O MATERIÁLECH, KTERÉ PŘEDKLÁDÁ MINISTERSTVO

FINANCÍ NA JEDNÁNÍ VLÁDY DNE 5.1.2005

12. Zpráva o průběhu likvidace Fondu dětí a mládeže od 1. ledna 2003 do 31. prosince 2003

Ke konci roku 2004 Fond podle zákona zanikne a právo nakládat s veškerým zbylým majetkem státu přejde dnem 1. ledna 2005 na Ministerstvo financí. Ministerstvo financí připravilo pro vládu v souladu se zákonem o zrušení Fondu dětí a mládeže každoroční zprávu o průběhu likvidace, do které Fond vstoupil podle uvedeného zákona dnem 1. prosince 2000.

Materiál podává přehled o postupu likvidátora, který je mu uložen přímo uvedeným zákonem a který ve sledovaném období opět spočíval především v zajišťování bezúplatných převodů vybraného nemovitého majetku státu spravovaného Fondem na nové nabyvatele z řad nestátních subjektů zabývajících se prací s dětmi a mládeží. Likvidace je rovněž spojena s vedením řady soudních sporů Fondem z pozice žalobce i žalovaného, které se týkají zejména určení vlastnictví či restitučních nároků, ale také např. žalob Fondu na peněžité plnění vůči dlužníkům. Zpráva současně poskytuje rámcový přehled o hospodaření Fondu a o nedostatcích na tomto úseku zjištěných kontrolou činnosti likvidátora, kterou provedlo Ministerstvo financí. V předkládací zprávě je dále zařazena informace o rozsahu a konkrétním naplňování zákonem stanovené součinnosti  ministerstva financí v celém procesu, jakož i o krocích ministerstva podniknutých v souvislosti s nedostatky zjištěnými kontrolou.

13: Návrh na změnu usnesení vlády České republiky ze dne 1. října 2003 č. 987 k návrhu rozpočtu Státního fondu rozvoje bydlení na rok 2004

Změna usnesení spočívá v tom, že výnos z privatizace společnosti Unipetrol, a.s. ve výši zhruba 1,5 mld. má být převeden ihned po získání prostředků od polské strany. Podle vládního usnesení z roku 2003 měl být původně výnos z privatizace společnosti Unipetrol, a.s. převeden na SFRB do konce roku 2004. Jakmile tedy FNM ČR peníze získá, převede stanovenou částku na SFRB. Dle vyjádření SFRB zpoždění převodu peněz z FNM ČR neohrozí jeho finanční stabilitu.

K ukončení transakce privatizace společnosti Unipetrol, a.s. je třeba ještě vydání rozhodnutí Evropské komise o spojení soutěžitelů (ve smyslu zákona o ochraně hospodářské soutěže) a o veřejné podpoře (ve smyslu zákona o úpravě některých vztahů v oblasti veřejné podpory).

Žádosti o notifikaci v oblasti veřejné podpory i spojení soutěžitelů byly podány v nejkratším možném termínu, vlastní řízení je k dnešnímu dni ukončeno zatím u veřejné podpory, a to vydáním rozhodnutí EK ze dne 1.12.2004, ve kterém se uvádí, že „notifikovaná opatření nepředstavují veřejnou podporu.

Info 2: Limity národního spolufinancování podpory získané ze strany Evropské unie v rámci politiky hospodářské a sociální soudržnosti v letech 2007 až 2013

Během roku 2004 Evropská komise předložila první návrhy na reformu politiky hospodářské a sociální soudržnosti a následně schválila i legislativní návrhy v oblasti této politiky.

Politická dohoda o finanční perspektivě by měla být dosažena do poloviny roku 2005, do konce roku 2005 by pak měly být finálně schváleny všechny legislativní návrhy. Paralelně s tímto procesem je třeba připravit a schválit programové dokumenty, specifikovat potřeby ČR a nastavit priority pro další období tak, aby se České republice podařilo vyčerpat  nabízené prostředky.

V současné době Ministerstvo financí zpracovalo materiál týkající se limitů národního spolufinancování podpory získané z Evropské unie v rámci politiky hospodářské a sociální soudržnosti v letech 2007 až 2013. Analýza MF vychází ze současného stavu a zabývá se jak příjmy ze strukturálních fondů a Kohezního fondu v současném programovacím období, tak odhady prostředků na strukturální fondy a Kohezní fond na příští programovací období pro ČR a potřebné spolufinancování, a dalšími nároky na státní rozpočet souvisejícími s EU (oblast zemědělství, platby ČR do rozpočtu EU).

Na základě této analýzy došlo MF k závěru, že národní spolufinancování na příští období lze zajistit při splnění následujících předpokladů:

pokračující konsolidace veřejných rozpočtů;
ponechání spolufinancování projektů hrazených ze strukturálních fondů a Kohezního fondu jako nejvyšší rozpočtovou prioritu;
zavedení administrativních omezení, která budou nutit správce rozpočtových kapitol financovat ostatní výdaje kapitol až po zajištění dostatečného objemu zdrojů na spolufinancování.

Info 7: Informace o prodeji 17% podílů akcií Telekom Austria rakouskou vládou 2.12.2004 prostřednictvím kapitálových trhů
Ministerstvo financí předkládá informaci o průběhu a výsledcích prodeje 17% akcií Telekom Austria dne 2.12.2004 rakouskou vládou prostřednictvím kapitálových trhů. Ministerstvo financí zejména zdůrazňuje skutečnost, že poprvé v historii kapitálových trhů, po oznámení transakce, kdy je zcela obvyklé, že cena za akcii se zhruba o 5 % sníží oproti ceně předchozího dne, došlo naopak k navýšení ceny. Důvodem může být to, že kapitálový trh vysoce pozitivně hodnotí akcie státních telekomunikačních společností. Transakce tedy nebyla provázená tak často vyslovovaným diskontem (obávanou ztrátou), ale akcie se prodaly s téměř 2% prémií i formou ABO/ABB(Accelerated Book Build Offering). Tato transakce potvrdila, že v současné době jsou podmínky na kapitálových trzích příznivé.Hodnocení článku: 10 | 8 | 6 | 4 | 2 | 0

Sobotka bude vládu informovat o vhodnosti prodeje ČTel přes trh

Diskuze a názory uživatelů na téma: Sobotka bude vládu informovat o vhodnosti prodeje ČTel přes trh

Na dané téma nejsou žádné názory.


Poslední zprávy z rubriky Finance:

28.02.2012  Jak obchodovala Amerika 28. 2. 2012 Grant Capital (Grant Capital)
27.02.2012  Jak obchodovala Amerika 27. 2. 2012 Grant Capital (Grant Capital)
27.02.2012  Evropské burzy oslabují, pražská burza udržela úroveň z konce minulého týdne Investiční bankovnictví (Komerční banka)
27.02.2012  ECB už 2 týdny nekoupila žádné vládní dluhopisy Vladimír Urbánek (Kurzy.cz)

Přečtěte si také:

25.09.2006Vláda dnes bude jednat o prodeji 16% ČEZ přes trh Vladimír Urbánek (Kurzy.cz)
06.04.2005Vláda schválila prodej ČTel španělské Telefonice Vladimír Urbánek (Kurzy.cz)
31.03.2005MF ČR doporučí vládě prodej ČTel firmě Telefonica Vladimír Urbánek (Kurzy.cz)
10.02.2005ČTel - vláda rozhodla o pokračování přímého prodeje Vladimír Urbánek (Kurzy.cz)

Zobrazit sloupec 
Kurzy měn | Akcie | Obchodní rejstřík | Zájezdy | Last minute | Meteobox | Bydlet | YAuto | Studium | E
Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
TOP: Akcie CZ Akcie svět Kurzy měn Komodity Dluhopisy Zlato Bitcoin Hypotéky Tarify Energie Kalkulačka Zákony Práce Počasí

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Sociální příplatek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Běžné účty

Hypotéky

Stavební spoření

Důchody

Směnárny - Euro, Dolar

Úřad práce

Investice

Podílové fondy

Makroekonomika - ČNB

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Zlato online, Stříbro, Ropa

Burza - ČEZ

Pojištění

Povinné ručení

Penzijní připojištění

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Nový občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Mapa webu

Volby

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Copyright © 2000 - 2019

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.,

ISSN 1801-8688

Ochrana údajů | Cookies