Inzerce (AliaWeb)
Vnitřní informace  |  29.11.2004 11:40:00

Oficiální sdělení: Vnitřní informace Vodovody a kanalizace Trutnov, a. s.

Titulek: Aliaweb


Vodovody a kanalizace Trutnov, a. s., se sídlem Revoluční 19, Trutnov, IČO 60108711

Vodovody a kanalizace Trutnov,a. s., Revoluční 19, TrutnovPololetní zpráva emitenta kótovaných cenných papírů
za I. pololetí 2004 - popisná část


    Hospodaření společnosti se v I. pololetí 2004 vyvíjelo příznivě a nebyly zaznamenány skutečnosti, které by mohly mít negativní dopad na další vývoj hospodaření.

    S ohledem na alikvotní podíl celoročních hodnot ekonomických ukazatelů lze říci, že hospodaření I. pololetí skončilo s výrazně lepším výsledkem, než přepokládal finanční plán roku 2004. Zisk před zdaněním dosahuje 61,1 %ní podíl z ročního plánu a zisk po zdanění, kde byla započítána odpovídající část předpokládané odložené daně z příjmů, dokonce 72,0%ní podíl z roku. Lze tedy konstatovat, že toto období bylo hospodářsky jedno z nejpříznivějších za dobu existence společnosti. Na tomto výsledku se nejvíce podílejí hlavní činnosti společnosti, a to vodné a stočné, ve kterých byl vytvořen prakticky celý objem zisku a které tvoří 93,5 % z celkové hodnoty tržeb z výrobní a nevýrobní činnosti. Vodné se podílí na těchto tržbách 54,3 % a stočné pak 39,2 %.

    Porovnáme-li ekonomické výsledkysledovaného období s výsledky stejného období roku 2003, projevují se následující odchylky:

-    zvýšení hodnoty aktiv netto souvisí zejména s nedokončeným dlouhodobým hmotným majetkem. V pasivech se tato skutečnost projevila zvýšením vlastního kapitálu a nerozděleného zisku minulých let. Opačným způsobem se v pasivech projevuje zvýšení odloženého daňového závazku a krátkodobých závazků (plně ve lhůtě splatnosti), které mají za následek nárůst cizích zdrojů. Tento stav koriguje snížení bankovního úvěru.


-    nárůst výkonů je dán především zvýšením tržeb za prodej vlastních výrobků a služeb. Vodné se v tomto období zvýšilo o 2 785 tis. Kč a stočné o 897 tis. Kč. V obou těchto hlavních činnostech došlo ke zvýšení objemu fakturace hmotných jednotek. U vodného k tomu dále ještě přistoupilo zvýšení ceny za 1 m3, a to z 17,90 Kč na 19,90 Kč (v úrovni bez DPH). Cena stočného se proti roku 2003 nezvýšila.


-    proti roku 2003 došlo dále k poměrně významnému navýšení prací na investicích ve vlastní režii, a to jak u akcí dokončených, tak i u akcí dosud nedokončených. I tato skutečnost má pozitivní vliv na růst výkonů.


-    i přes výše uvedené skutečnosti však nedošlo ke zvýšení přidané hodnoty. Tuto situaci ovlivňuje jak spotřeba materiálu a energie, tak služby. U spotřeby materiálu se největší měrou projevilo zvýšení poplatku za odběr podzemní vody z 1,40 Kč na 2,-- Kč za 1 m3. U služeb jde zejména o vyšší náklady na dodavatelské opravy, kde byla ukončena I. etapa plánované rozsáhlé stavební opravy provozního objektu.


Pokud jde o další významné skutečnosti, lze uvést zejména následující:

-    Městský soud v Praze zapsal zvýšení základního kapitálu společnosti U-Centrum, a. s., se sídlem Černokostelecká 129, Praha 10, identifikační číslo 630 78 716 o 4 200 kusů akcií o jmenovité hodnotě 1 000,- Kč, ke kterému došlo kapitalizací pohledávky naší společnosti.Tato skutečnost zakládá podstatný vliv s podílem 45,7 % na základním kapitálu předmětné společnosti.


-    v oblasti přípravy investiční výstavby v následujících letech bylyspolečností HYDROPROJEKT CZ, a. s. Praha dokončeny studie, týkající se oblasti kanalizací a ČOV. Jedná se o „Úvodní studii generelu kanalizace na území obhospodařovaném VaK Trutnov, a. s.“, která je podkladem pro úvahy o realizaci generelu kanalizace a bude sloužit k vypracování záměru projektu pro fond soudržnosti., a dále o „Studii intenzifikace ČOV Trutnov – Bohuslavice“, jejímž předmětem je na základě zhodnocení současného stavu navrhnout komplexní rekonstrukci a modernizaci technologické linky ČOV. Výše uvedené akce budou v oblasti investiční výstavby prioritní v horizontu let 2006 – 2010.


    Závěrem lze konstatovat, že ekonomická situace společnosti je stabilizovaná a v současné době nejsou známy žádné okolnosti, které by vedly ke zhoršení hospodaření ve druhé části roku 2004.


Vypracovala: Ing. Soňa Teichmanová, zplnomocněná předsedou představenstva a. s. Mgr. Tomášem Hendrychem k zasílání zpráv a vnitřních informací.

tel.: 499 848522
e-mail: teichmanova@vaktu.cz
Přílohy:            Rozvaha v plném rozsahu
                        Výkaz zisků a ztrát v plném rozsahu

Přílohy sdělení:
Rozvaha, výkaz zisků a ztrát, cashflowOficiální sdělení: Vnitřní informace Vodovody a kanalizace Trutnov, a. s.

Diskuze a názory uživatelů na téma: Oficiální sdělení: Vnitřní informace Vodovody a kanalizace Trutnov, a. s.

Na dané téma nejsou žádné názory.
Zobrazit sloupec 
Kurzy měn | Akcie | Obchodní rejstřík | Zájezdy | Last minute | Meteobox | Bydlet | YAuto | Studium | E
Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
TOP: Akcie CZ Akcie svět Kurzy měn Komodity Dluhopisy Zlato Bitcoin Hypotéky Tarify Energie Kalkulačka Zákony Práce Koronavirus

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Copyright © 2000 - 2020

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.,

ISSN 1801-8688

Ochrana údajů | Cookies