Fotbalové Ceny dr. Václava Jíry získali Jan Brumovský, Josef Kořínek a Otakar Dolejš

PRAHA (MEDIAFAX) - (Zprávu jsme rozšířili o seznam dalších oceněných činovníků.)

Vedení Fotbalové asociace České republiky (FA ČR) vyznamenalo v pátek v Praze bývalé hráče, funkcionáře, trenéry a rozhodčí za jejich celoživotní přínos k fotbalu Cenami dr. Václava Jíry a čestnými plaketami v rámci tohoto ocenění. Ceny dr. Václava Jíry za rok 2012 obdrželi Jan Brumovský, Josef Kořínek a Otakar Dolejš

Slavnostní ceremoniál vyhlašování této ceny, která je pojmenována podle legendárního předsedy fotbalového svazu a člena exekutivy Evropské fotbalové unie (UEFA) Václava Jíry, bývalého hráče Bohemians Praha, se v pátek odehrál v hotelu Praha, tradičním místě srazů české reprezentace v Praze 6 za přítomnosti celého vedení FA ČR a mnoha slavných postav českého fotbalu.

Hlavní Ceny dr. Václava Jíry získali:

Jan BRUMOVSKÝ (narozen 26. června 1937), známý fotbalista, odchovanec Teplicích, který v roce 1957 zvolil vojenskou kariéru a svůj fotbalový život spojil na třináct let s Duklou. Nastupoval v brýlích, nebo s kontaktními čočkami. Hrál na pravém křídle. Dres reprezentačního A-týmu oblékl čtyřikrát, jeho zrakový handicap byl důvodem, proč utkání v dresu národního týmu nebylo více. V roce 1964 si přivezl stříbrnou medaili z olympijského turnaje v Tokiu, kde Československo prohrálo až ve finále s Maďary 1:2. Jediný gól našich vstřelil ve finále právě Jan Brumovský. Stříbro z Tokia je pro něj nejcennější trofejí. V dresu Dukly odehrál 240 ligových utkání a vstřelil 42 branek, dalších 20 zápasů a tři branky přidal v evropských pohárech. Šestkrát získal titul mistra a dvakrát Československý pohár. Jan Brumovský vystudoval Fakultu tělesné výchovy a sportu UK v Praze a po skončení hráčské kariéry se věnoval trenérské práci. Na Julisce působil jako hlavní trenér mládeže, poté jako asistent trenéra A-týmu Ivo Viktora. Společně s Jánem Huckem vedl Brumovský československý olympijský tým a v letech 1978 až 1980 pracoval jako asistent trenéra národního mužstva Jozefa Vengloše, podílel se tak na zisku bronzu z mistrovství Evropy v Itálii 1980.

JOSEF KOŘÍNEK (nar. 24. prosince 1937), jako fotbalista se zapsal do statistik dorosteneckých a juniorských reprezentaci, jako dospělý hrál za Bohemians, Motorlet, Spartu, Duklu Pardubice, VCHZ Pardubice. Později zastával různé funkcionářské pozice, byl předsedou Výboru fotbalového svazu Českého ústředního výboru ČSTV, předsedou Komise delegátů Řídící komise fotbalu v Čechách a například také předsedou Pardubického krajského fotbalového svazu, a to až do roku 2009.

Otakar DOLEJŠ (nar. 6. ledna 1930), bývalý hráč II. ligy, ale především vynikající fotbalový publicista v redakcích deníku Československý sport a týdeníku Gól. Projevoval i velmi konzistentní občanské postoje, tehdejší komunistický režim ho v 60. letech zbavil šance pracovat jako publicista a byl po nasazen do dolů. Měl zakázánu zakoukoliv publikační činnost několik let, v roce 1972 se stal znovu redaktorem týdeníku Gól, v němž působil dvacet let až do roku 1992. Poté byl 19 let výkonným ředitelem Nadace fotbalových internacionálů.

Plaketami dr. Václava Jíry bylo oceněno celkem 42 osobností, které byly nominovány krajskými svazy FA ČR.

Pražský fotbalový svaz

Václav Polák - hráč, posléze trenér a funkcionář fotbalového oddílu TJ Sokol Cholupice, který během své sportovní, trenérské a později funkcionářské kariéry nepůsobil v žádném jiném klubu. Navíc v dresu cholupického Sokolu působil nepřetržitě úctyhodných 23 let od roku 1957 a až do roku 1980. V současné době vykonává funkci místopředsedy fotbalového oddílu. Václav Polák se letos dožívá sedmdesáti dvou let.
Miroslav Volf - dlouholetý úspěšný hráč, který s aktivní kariérou skončil až ve 43 letech, ovšem ani pak nedokázal bez fotbalu dlouho být. Bezprostředně poté, co pověsil kopačky na hřebík, začal aktivně pracovat ve výboru fotbalového oddílu FK Meteor Praha VIII, jehož předsedou je nepřetržitě patnáct let. Dlouholetý volený funkcionář Pražského fotbalového svazu oslaví letos významné životní jubileum 60 let.
Václav Sailer - spojil svůj osud s oddílem Sokol Stodůlky, kde působil prakticky na všech postech a úrovních. Po skončení aktivní hráčské kariéry, přešel na pozici trenéra a následně se stal sekretářem fotbalového oddílu, vykonává ji nepřetržitě již 25 let a kromě toho je i předsedou celé sportovní jednoty TJ Sokol Stodůlky. Vedle toho Václav Sailer pracoval v různých komisích Pražského fotbalového svazu.

Středočeský krajský fotbalový svaz
Josef Štěpánek - ve fotbalovém oddílu SK Světice, kde v minulosti i hrál a trénoval mládežnické výběry. Svůj funkcionářský fotbalový osud však spojil taktéž s oddílem FK Říčany, kde v letech 1966 – 1908 zastával funkci předsedy klubu a taktéž trénoval mládežnické celky. Kromě toho do roku 2010 pracoval na středočeském fotbalovém svazu jako člen Odvolací a revizní komise.
Jaroslav Kohout - osobnost TJ Úročnice, kde působil nejprve jako aktivní hráč a pak jako funkcionář. Od roku 1994 se stal předsedou celé tělovýchovné jednoty a tento post zastává až do současnosti. Zároveň od roku 1998 působí jako člen Sportovně technické komise benešovského Okresního fotbalového svazu.
Vladimír Pokorný - od roku 1962 je členem fotbalového oddílu FK Brandýsek, v klubu zastával postupně funkce vedoucího mužstva, hospodáře a pokladníka a v současné době je členem výboru fotbalového klubu. Od ledna 2008 působí jako člen Sportovně technické komise kladenského OFS. V letošním roce oslaví Vladimír Pokorný významné životní jubileum 80 let.


Jihočeský krajský fotbalový svaz
František Samec - po skončení aktivní hráčské kariéry v roce 1973 se rozhodl věnovat výchově fotbalového mládí a to především v českobudějovickém Dynamu. Úspěšný a uznávaný mládežnický trenér navíc vedle toho více než 20 let působil ve funkci předsedy Komise mládeže OFS České Budějovice. Od roku 1998 vykonával funkci předsedy Komise mládeže Jihočeského krajského fotbalového svazu, kde v současné době i nadále pracuje.
Vladimír Kučera - spojil svůj život s oddílem TJ Deštné u Jindřichova Hradce, kde nejprve působil coby aktivní hráč, poté trenér a funkcionář mládežnické kopané a následně 10 let vystupoval v pozici trenéra mužů. Kromě toho se Vladimír Kučera výrazně angažoval jako rozhodčí, celkem 12 sezon řídil nejvyšší krajskou soutěž mužů a i v současné době působí jako aktivní rozhodčí v rámci nižších a mládežnických soutěží na úrovni OFS Jindřichův Hradec.
Jan Herbe - je spojen s českokrumlovským fotbalem a především pak s jeho mládežnickou základnou. V roce 1976 se zapojil práce s fotbalovými talenty na jihu Čech a v roce 1983 byl jedním z hlavních iniciátorů založení sportovních tříd na dnešní ZŠ T. G. Masaryka, kde v pozici trenéra žáků a přípravek působí do dnes. Jan Herbe navíc dlouhá léta aktivně pracuje v rámci činnosti Komise mládeže při OFS Český Krumlov.

Plzeňský krajský fotbalový svaz
Jan Červený - věnoval převážnou část svého aktivního fotbalového funkcionářského života rozhodcovské činnosti. Tři volební období působil ve funkci místopředsedy Komise rozhodčích Plzeňského krajského fotbalového svazu, dvě volební období pracoval coby místopředseda Disciplinární komise KFS Plzeň a zároveň taktéž jako předseda Komise rozhodčích Okresního fotbalového svazu v Klatovech. Kromě těchto funkcí byl Jan Červený i dlouholetým delegátem české nejvyšší fotbalové soutěže.
Vladimír Kučera - působí v klubu Sokol Plasy, více než dvacet let působí jako rozhodčí krajských a okresních fotbalových soutěží. Vedle toho působil ve funkci člena a poté předsedy okresní Komise rozhodčích a taktéž byl zvolen místopředsedou celé TJ Sokol Plasy. Vladimír Kučera se v loňském roce dožil významného životního jubilea 60 let.
Vladimír Bláha - tento funkcionář a trenér zasvětil svůj život především práci na poli výchovy fotbalových talentů. Z pozice předsedy Sportovně technické komise Okresního fotbalového svazu Plzeň-jih se zasloužil o rozvoj mládežnického fotbalu na okresní úrovni a zároveň je dlouholetým a stále aktivním rozhodčím v rámci okresních soutěží. V uplynulých dnech oslavil Vladimír Bláha úctyhodných 77 let.

Karlovarský krajský fotbalový svaz
Bohumír Kordík - jako žáki působil v Sokolu Teplá, v dorosteneckém věku v Lokomotivě Cheb, odkud pak putoval do Baníku Tisová a do SK Fotbal Kraslice. A právě v Kraslicích započala jeho funkcionářská kariéra. Již jako aktivní hráč vykonával funkci klubového sekretáře a na tomto postu setrval až do roku 1998. V současné době je sekretářem fotbalového oddílu Baníku Pila. Vedle klubových povinností se však Bohumír Kordík aktivně věnoval funkcionářské činnosti na úrovni sokolovského okresního fotbalového svazu, když v letech 1988 až 1998 byl členem výkonného výboru OFS Sokolov.
Slavomír Kozel - započal svou fotbalovou kariéru v Lokomotivě Cheb a v roce 1990, ve svých čtyřiadvaceti letech, se stal jednatelem fotbalového klubu FC Cheb. Jako trenér se věnuje i chebskému futsalu a to na úrovni I. a II. celostátní ligy. Od roku 2002 je navíc delegátem fotbalového svazu pro divize a ČFL, zároveň je členem Sportovně-technické komise při Okresním fotbalovém svazu Cheb. Chloubou pana Kozla je jistě nově vybudovaná umělá tráva III. generace na hřišti FC Cheb, k jejíž realizaci nemalou měrou přispěl.
Pavel Šedivec - jako aktivní hráč působil postupně v Baníku Sokolov a Olympii Březová, odkud přestoupil do Lokomotivy Dasnice a následně do Sokola Citice. Citický fotbal se pak na dlouhou dobu stal jeho velkou fotbalovou láskou, čehož důkazem je fakt, že od roku 1985 až do současnosti zde působí v roli trenéra. Od roku 2003 navíc ještě trénuje mládežnické výběry v Baníku Sokolov. Pavel Šedivec je však velmi aktivní i na jiných úrovních. Bývalý rozhodčí a delegát krajských soutěží se aktivně zapojuje do práce Okresního fotbalového svazu Sokolov, kde v současné době předsedá disciplinární komisi. Pavel Šedivec letos oslaví 60 let.

Ústecký krajský fotbalový svaz
Václav Hartman - po skončení aktivní hráčské kariéry ve Slavoji Třebenice se Václav Hartman rozhodl věnovat především rozhodcovské profesi a následně i funkci delegáta. Od poloviny 80. let se však začal zapojovat i do dalších funkcí v rámci Severočeského fotbalového svazu a v roce 2001 byl zvolen do čela Ústeckého krajského fotbalového svazu, přičemž tuto funkci zastává doposud. Obětavý a poctivý fotbalový funkcionář navíc v minulosti působil i jako člen Komise rozhodčích profesionálního fotbalu a předseda Komise rozhodčích Řídící komise Čechy.
Stanislav Mixa - po dráze aktivního fotbalisty se vydal na funkcionářskou dráhu. Po začátcích ve Viktorii Ledvice se poté přesunul do Teplic a spojil svůj fotbalový osud s místním Slovanem, kde působil nepřetržitě 40 let. V současné době působí aktivně ve fotbalovém klubu v Újezdečku. Stanislav Mixa příkladem obětavého fotbalového nadšence, který i navzdory zdravotním obtížím odevzdává fotbalu maximum. Za pár dnů oslaví kulaté životní jubileum 75 let.
Július Časný - rodák ze slovenského Sence se v Čechách objevil poprvé v roce 1957, kdy nastoupil základní vojenskou službu v Rudé Hvězdě Cheb. Odtud pak zamířil do Kovostroje Děčín, kam se po skončení aktivní hráčské kariéry opět vrátil v pozici trenéra. Postupem času se však stále více věnoval mládežnickému fotbalu a mezi jeho nejslavnější odchovance patří současný manažer české reprezentace Vladimír Šmicer, který právě v Děčíně začal svou pozdější velmi úspěšnou kariéru. Kromě trenérské práce Július Časný stihl plnit i funkcionářské povinnosti, kdy například přes 20 let pracoval v Trenérsko-metodické komisi OFS Děčín.

Liberecký krajský fotbalový svaz
Milan Chovanec - odchovanec líhně v Dubnici pod Ralskem se po skončení aktivní fotbalové kariéry v Jablonném v Podještědí přesunul do nedalekého Sokola Heřmanice, kde následujících 20 let působil v roli trenéra. Poté se přesunul na post sekretáře heřmanického fotbalového oddílu a tuto funkci vykonává až do současnosti, když klub po sloučení nese název Tatran Jablonné. Kromě toho se velmi aktivně zapojuje do práce OFS Česká Lípa, kde pracuje ve funkci předsedy Sportovně-technické komise a zároveň je členem VV českolipského okresního fotbalového svazu.
Karel Soldát - hráčskou kariéru zahájil v Desné v Jizerských horách a po skončení aktivní činnosti se zapojil do funkcionářské a trenérské práce. V roce 1992 přichází do fotbalového klubu v Tanvaldu, kde působí až do těchto dnů v pozici trenéra mládeže a zároveň správce stadionu. Kromě práce v klubu byl Karel Soldát v letech 2008 až 2009 trenérem okresní mládežnické reprezentace a také aktivním členem Komise mládeže při OFS v Jablonci nad Nisou.
Milan Poříz - svou funkcionářskou kariéru začínal na pozici sekretáře ve fotbalovém oddílu Sokol Jindřichovice pod Smrkem, v roce 1988 se přesunul do Slovanu Frýdlant, kde vykonával opět funkci sekretáře a od roku 1996 je na pozici předsedy celého fotbalového oddílu. V roce 2001 se navíc stal členem Výkonného výboru OFS Liberec a zároveň předsedou okresní disciplinární komise.

Královéhradecký krajský fotbalový svaz
Karel Jindra - působí v oddíle TJ Červený Kostelec nepřetržitě již více než 40 let. Za tuto dobu postupně vystřídal pozice předsedy, ekonoma a pokladníka klubu, v současné době zde působí jako sekretář. K významným aktivitám Karla Jindry patří především jeho přínos směrem k rozsáhlé rekonstrukci celého fotbalového areálu v Červeném Kostelci, které věnoval stovky hodin ze svého volného času.
Karel Grulich - kariéru fotbalového sudího odstartoval v roce 1967 a postupně se svými výkony propracoval až k nejvyšší rozhodcovské kvalifikaci, přičemž vrcholem jeho kariéry bylo rozhodování 1. celostátní ligy tehdejší ČSSR. Kromě toho byl činný i na poli Královéhradeckého okresního fotbalového svazu, kde působil v pozici předsedy Komise rozhodčích, v rámci KFS Hradec Králové dlouhá léta řídil obsazovací úsek a od roku 1978 působil taktéž jako delegát fotbalového svazu.
Alois Reinbergr - 60 let působí ve svém mateřském fotbalovém oddílu TJ Sokol Libuň. Od žákovských let, přes dorostenecké výběry až po tým dospělých, kde postupně působil v pozici kapitána, hrajícího trenéra, vedoucího mužstva a kustoda. Kromě práce v klubu se však velmi aktivně zapojoval do práce a činnosti OFS Jičín, kde řadu let působil ve funkci člena výkonného výboru a v současné době zde pracuje coby člen revizní komise. Věnoval se také rozhodcovské činnosti nepřetržitě 30 let.

Pardubický krajský fotbalový svaz
Stanislav Peca - působí v oddíl kopané ŽSK Třemošnice, kde v průběhu let vykonával funkce předsedy a sekretáře fotbalového klubu. Kromě toho byl však také velmi aktivním funkcionářem na okresní i krajské úrovni. Je členem Výkonného výboru Okresního fotbalového svazu Chrudim a zároveň zde vykonává funkci předsedy disciplinární komise a vedle to je navíc ještě členem Odvolací a revizní komise při Pardubickém krajském fotbalovém svazu. Stanislav Peca se v letošním roce dožívá významného životního jubilea 65 let.
Josef Brychta - dlouholetý aktivní hráč je v současné době předsedou fotbalového oddílu TJ Kunčina. K významným fotbalovým aktivitám pana Josefa Brychty však ještě patří činnost rozhodcovská, kde patří v rámci OFS Svitavy k nejrespektovanějším a nejzkušenějším fotbalovým sudím.
Karel Kopecký - ikona TJ Spartak Brandýs nad Orlicí. Dlouholetý hráč a lídr družstva mužů, následně trenér mládeže a celku dospělých v současné době vykonává funkci předsedy fotbalového oddílu a zároveň místopředsedy celé tělovýchovné jednoty v Brandýse nad Orlicí. Vedle těchto aktivit je třeba zmínit i dlouholeté členství Karla Kopeckého v rámci Disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Ústí nad Orlicí, které navíc až do současnosti předsedá.

Krajský fotbalový svaz Vysočina
Antonín Borovský - hráčskou kariéru začínal v rodných Habrech, nicméně jeho jméno je spojeno především s fotbalovým oddílem Sokola Štoky, kde v roce 1977 ukončil svou aktivní hráčskou kariéru a okamžitě se zapojil do činnosti funkcionářské. Byl dlouholetým předsedou fotbalového klubu ve Štokách a i v současnosti je členem výkonného výboru tamního fotbalového klubu. Od roku 1978 navíc velmi aktivně působí v Disciplinární komisi při OFS Havlíčkův Brod a od roku 2005 této komisi předsedá. V roce 2001 se Antonín Borovský zapojil taktéž do práce disciplinární komise Krajského fotbalového svazu Vysočina a členem této komise je doposud.
Karel Kalla - jeho jméno je spjato s pelhřimovským fotbalem více než 40 let. Od roku 1972 až do roku 1994 působil ve funkci předsedy Spartaku Pelhřimov a pod jeho vedením slavil pelhřimovský klub mimo jiné i postup do 2. národní ligy. V období 1998 až 2002 byl místopředsedou Spartaku Pelhřimov a v roce 2008 se stal předsedou nově vzniklého FK Pelhřimov, přičemž tuto funkci vykonává doposud. I přes svůj úctyhodný věk 75 let je i současné době stále aktivním členem Výkonného výboru ČSTV v Pelhřimově.
Jan Žilka - dlouholetý aktivní hráč se po skončení vlastní kariéry začal věnovat trenérské práci a to především na úrovni mládežnických výběrů. V roce 1984 si k této činnosti navíc přibral ještě povinnosti rozhodčího a dlouhá léta řídil soutěže Jihomoravské fotbalové župy Brno. Jan Žilka byl navíc dlouholetým delegátem krajských a národních soutěží. V současné době působí v rámci Krajského fotbalového svazu Vysočina, kde patří k nejstarším aktivním rozhodčím Okresního fotbalového svazu Žďár nad Sázavou.

Jihomoravský krajský fotbalový svaz
František Lahoda - jako hráč začal v roce 1945 v Brně Bohunicích, kde s přestávkami působil až do roku 1956. Fotbalu se však aktivně věnoval až do svých padesáti let, kdy končil jako brankář v Sokolu Popůvky. Od 1962 přitom aktivně pracoval ve výboru fotbalového oddílu SK Bosonohy, kde působil až do roku 1984. V současné době je stále platným členem Disciplinární komise Městského fotbalového svazu v Brně. František Lahoda letos oslaví významné životní jubileum 80 let.
Václav Gric - jako hráč prošel oddíly RH Brno, Zbrojovka Brno, Spartak Husovice, Tatran Bohunice a SK Bosonohy. Po skončení hráčské kariéry začal působit jako rozhodčí a celkem 10 let působil ve vyšších fotbalových soutěžích. V roce 1992 se Václav Gric stal delegátem I. a II. celostátní ligy a současně působil v nejrůznějších komisích vyšších soutěží fotbalového svazu. V současné době je členem Výkonného výboru Jihomoravského krajského fotbalového svazu.
Richard Grossmann - nepřehlédnutelná osobnost fotbalového hnutí v rámci jihomoravského regionu. Svou fotbalovou kariéru začínal sice až v dorosteneckém věku v dresu Sokola Sudoměřice, nicméně v průběhu let působil v barvách TJ Jiskry Gottvaldov, Dukly Mikulov, Baníku Ratíškovice, Veselí nad Moravou a svou hráčskou kariéru ukončil v dresu Moravského Písku. Konec jeho aktivní hráčské kariéry však odstartoval jeho kariéru trenérskou, která ho zavedla na lavičky týmů jako například Veselí nad Moravou, Uherského Ostrohu, či Šardic. V roce 2007 musel svou trenérskou kariéru ukončit ze zdravotních důvodů a v letošním roce se Richard Grossmann dožívá významného životního jubilea 70 let.

Olomoucký krajský fotbalový svaz
Jiří Grepl - aktivní hráčskou kariéru zahájil v roce 1941 jako brankář žákovského výběru Sokola Kostelec na Hané a aktivnímu fotbalu zůstal věrný až do svých 40 let. Po skončení hráčské kariery věnoval svoji energii především trénování mládeže a organizování mládežnických turnajů, byl předsedou fotbalového oddílu v Kostelci na Hané a zároveň byl i předsedou Disciplinární komise OFS Olomouc. V červenci letošního roku oslaví Jiří Grepl 81. narozeniny.
Milan Hladký - působí v oddíle Sokol Slatinice, kde v letech 1954 až 1972 odehrál v rámci všech věkových kategorií přes 700 mistrovských zápasů. Po skončení aktivní fotbalové kariéry se okamžitě zapojil do práce funkcionářské a v roce 1982 se stal předsedou fotbalového klubu ve Slatinicích. O deset let později, v roce 1992 byl Milan Hladký zvolen za člena Výkonného výboru OFS Olomouc a tuto funkci vykonává již celých 20 let až do současnosti. Od roku 1999 je taktéž předsedou Sportovně-technické komise při Olomouckém okresním fotbalovém svazu, přičemž v této pozici již pracuje čtvrté volební období.
Antonín Kopřiva - jeho mateřským oddíl)em je TJ Sokol Hustopeče nad Bečvou a klubu zůstal věrný i poté, co pověsil kopačky na hřebík. Obětavý a poctivý funkcionář je již řadu let neodmyslitelnou součástí hustopečského fotbalového hnutí a v současné době vykonává funkci předsedy tamního oddílu kopané. Vedle klubových povinností byl však Antonín Kopřiva velmi aktivní i na okresní úrovni, kde působil jakožto člen Sportovně-technické komise OFS Přerov. V současné době je členem Výkonného výboru přerovského Okresního fotbalového svazu.

Zlínský krajský fotbalový svaz
Jaroslav Baďura - jeho jméno je spjato zejména s výchovou mladých fotbalových talentů na úrovni Okresního fotbalového svazu Kroměříž. Dlouholetý a úspěšný kouč, který pro fotbalový klub Hanácká Slavia Kroměříž vychoval několik desítek kvalitních fotbalistů, se zároveň podílí na činnosti a fungování krajských fotbalových výběrů sdružených pod hlavičkou Zlínského krajského fotbalového svazu. Kromě své činnosti trenérské je Jaroslav Baďura aktivním členem Trenérsko-metodické komise při OFS Kroměříž.
Jiří Trčka - po skončeníé hráčské kariéry se upsal rozhodcovské píšťalce i v práci delegáta a svazového funkcionáře. V roce 1991 se stal členem Disciplinární komise Středomoravské fotbalové župy a po restrukturalizaci fotbalového hnutí se v roce 2002 stal členem Disciplinární komise Zlínského krajského fotbalového svazu, kde aktivně pracuje až do současnosti.
Pavel Sniegoň - patří k nejuznávanějším rozhodčím v rámci soutěží řízených OFS Vsetín a kromě toho pracuje práci v rámci nejrůznějších komisí Vsetínského okresního fotbalového svazu. V uplynulých dnech oslavil 73. narozeniny.

Moravskoslezský krajský fotbalový svaz
Josef Handlíř - první fotbalové krůčky absolvoval v Tatranu Bučovice, nicméně jeho celoživotním fotbalovým osudem se mu měla stát rozhodcovská píšťalka. Již v roce 1970 ve svých 28 letech se stal rozhodčím krajských soutěží v rámci Moravskoslezského fotbalového svazu a tuto funkci zastává doposud. Kromě toho byl několik let vedoucím mládeže fotbalového oddílu TJ Baník Šverma Mariánské Hory a následně v témže oddíle působil jako sekretář. Byl členem Komise delegátů Řídící komise fotbalového svazu pro Moravu v letech 1993 až 1997.
František Ujfaluši - strýc vynikajícího reprezentačního obránce Tomáše Ujfalušiho, sice ve své době nedosáhl hráčské slávy jako jeho synovec, ale o to více se prosazoval na poli rozhodcovském. Bývalý sudí nejvyšší tuzemské fotbalové soutěže byl vedle toho i aktivním členem Komise rozhodčích při OFS Bruntál, kde taktéž působil jakožto člen Sportovně-technické komise. Přestože před několika lety musel ze zdravotních důvodů své fotbalové aktivity výrazně omezit, stále je velkým fotbalovým nadšencem a fandou.
Miroslav Kubala - svou aktivní hráčskou kariéru spojil výhradně s kopřivnickým fotbalem a potom bohaté zkušenosti předával coby trenér v Tiché, Vlčnovicích a především pak v mateřském FC Kopřivnice, kde kromě toho vykonával i dlouhá léta nejrůznější funkcionářské posty a i v současné době přes jeho pokročilý věk je hlavním pořadatelem všech domácích utkání FC Kopřivnice. Kromě toho však působil i ve svazových orgánech. V letech 1993 až 2001 byl členem Výkonného výboru OFS Nový Jičín a v období 2002 až 2008 se aktivně podílel na práci Sportovně- technické komise novojičínského okresního fotbalového svazu. Miroslav Kubala se letos dožívá 80 let.

(Agentura Mediafax k této právě vydává foto.)

Pavel Skramlík, skramlik@mediafax.cz


Zařazenopá 27.04.2012 14:04:00
Zdrojtn.cz Mediafax
Originálmediafaxbiz.cz/rss/632058


Zobrazit sloupec 
Kurzy měn | Akcie | Obchodní rejstřík | Zájezdy | Last minute | Meteobox | Bydlet | YAuto | Studium | E
Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
TOP: Akcie CZ Akcie svět Kurzy měn Komodity Dluhopisy Zlato Bitcoin Hypotéky Tarify Energie Kalkulačka Zákony Práce Počasí

Kalkulačka

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Sociální příplatek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Běžné účty

Hypotéky

Stavební spoření

Důchody

Směnárny - Euro, Dolar

Úřad práce

Investice

Podílové fondy

Makroekonomika - ČNB

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Zlato online, Stříbro, Ropa

Burza - ČEZ

Pojištění

Povinné ručení

Penzijní připojištění

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Nový občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Mapa webu

Volby

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Copyright © 2000 - 2019

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.,

ISSN 1801-8688

Ochrana údajů | Cookies