Začátek nového upisovacího období a výsledky úpisu Dluhopisů Republiky s datem emise 1. 7. 2019

Dnes začíná upisovací období emisí Dluhopisu Republiky, zájemcům o státní dluhopisy jsou od 1. 7. 2019 do 13. 9. 2019 nabízeny tři typy státních dluhopisů. Zároveň dnes byly připsány na majetkové účty občanů emise Dluhopisu Republiky v celkové jmenovité hodnotě 5 376 936 308 Kč upsané v předchozím upisovacím období.

V rámci ohlášeného pokračování projektu přímého prodeje dluhopisů občanům budou od dnešního dne nabídnuty tři typy státních dluhopisů, a to reinvestiční, proti-inflační a nově nabízený fixní státní dluhopis. Upisovací období emisí Dluhopisu Republiky bylo stanoveno od 1. července 2019 do 13. září 2019 s datem vydání emisí Dluhopisu Republiky dne 1. října 2019.

Výnos fixního dluhopisu je pevně stanoven na 1,50 % v každém roce, zatímco výnos proti-inflačního dluhopisu přesně kopíruje vývoj spotřebitelských cen a navíc je navýšen o marži 0,50 % p. a. Reinvestiční dluhopis má předem pevně nastavené výnosy, které každým rokem stoupají. Průměrný výnos tohoto dluhopisu koresponduje s výnosy státních dluhopisů obchodovaných na finančním trhu k datu zahájení úpisu dluhopisu a pro následující úpis byl stanoven ve výši 1,62 %.

Všechny tři emise Dluhopisu Republiky jsou splatné v době do 6 let od data emise a jejich výnos bude reinvestován jednou ročně do stejné emise dluhopisů. Dluhopis si mohou objednávat pouze fyzické osoby, a to nepřetržitě každý den. Minimální výše jedné objednávky je 1 000 kusů dluhopisů. Maximální počet kusů dluhopisů, které může jedna osoba celkem během upisovacího období objednat, je stanoven na 5 mil. kusů pro jednotlivý typ Dluhopisu Republiky.

Reinvestiční dluhopis, již dobře známý z předchozích upisovacích období, je opět možné pořídit jak na vybraných pobočkách Československé obchodní banky, tak i prostřednictvím elektronického přístupu ke správě majetkového účtu. Proti-inflační dluhopis a fixní dluhopis je možné pořídit výhradně prostřednictvím elektronického přístupu. Novinkou tohoto upisovacího období je možnost zřízení elektronického přístupu ke správě majetkového účtu, podáním žádosti o jeho zřízení, bez nutnosti nákupu státních dluhopisů prostřednictvím distributora.

K dnešnímu datu byly rovněž připsány na majetkové účty občanů, kteří objednali a uhradili dluhopisy v upisovacím období od 18. března 2019 do 14. června 2019, Dluhopisy Republiky v celkové jmenovité hodnotě 5 376 936 308 Kč.

Občané za uplynulá tři upisovací období již upsali dluhopisy za 9,2 mld. Kč. Podíl Spořicích státních dluhopisů vydávaných v letech 2011 – 2014 a Dluhopisu Republiky na celkovém státním dluhu tak dosahuje 0,5 %. V absolutních číslech se jedná o 11,8 mld. Kč. Opět se potvrdilo, že největší zájem o tento konzervativní způsob zhodnocení svých úspor mají zejména občané vyššího věku, 65 % upisovatelů Dluhopisů Republiky je starší 50 let.


Zařazenopo 01.07.2019 09:07:00
ZdrojMFČR
Originálmfcr.cz/cs/aktualne/aktuality/2019/zacatek-noveho-upisovaciho-obdobi-a-vysl-35578/


Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat     Mobil verze

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2021

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.