Kofola (Koupit, 12m cíl = 484 CZK) - Zeštíhlená Kofola bez HOOP slušně vykročila do nového roku (Komentář k výsledkům)

Výsledky hospodaření: Výsledky společnosti Kofola ČeskoSlovensko za první kvartál 2019 naplnily naše očekávání na hlavních sledovaných úrovních finančních výsledků. Při započítání hospodaření HOOP Polska by celkové tržby byly ve výši 1 448,4 mil. CZK, tedy o 0,1 % méně, než jsme očekávali. Obdobně je na tom čistý zisk, který by představoval ztrátu ve výši 65,9 mil. CZK, což je o 0,9 mil. CZK více, než jsme předpokládali.Nicméně společnost se zaměřila primárně na reporting výsledků z pokračujících aktivit očištěných o vliv HOOP Polska. Konsolidované tržby meziročně vzrostly o 7,6 % na 1 291,2 mil. CZK. Ukazatel ziskovosti EBITDA posílil o 12,2 % a dosáhl 118,3 mil. CZK.

Hlavní trendy a fakta: (1) K 7,6% růstu konsolidovaných tržeb nejvíce přispěl příznivý vývoj v České republice a na Slovensku, kde dohromady došlo k meziročnímu růstu tržeb o 35 mil. CZK, tedy o 4,1 %. Solidní růst vykázalo také Slovinsko s Chorvatskem, a to 12,6 %, tedy o 25 mil. CZK meziročně. Nově Kofola reportuje segment „Fresh & Herbs“, kam spadá UGO, Premium Rosa a Leros. Ten meziročně vzrostl o 23,4 %, neboli o 31 mil. CZK. To je dáno primárně akvizicí společnosti Leros v březnu 2018. (2) Pokračuje restrukturalizace provozoven konceptu Ugo, kdy do konce roku 2017 trvalo období tzv. hájení. Kofole šlo primárně o co největší rozšíření pobočkové sítě. Od počátku roku 2018 se Kofola zaměřuje na rentabilitu svých poboček a došlo k redukci počtu vlastních poboček z 39 na konci Q1 18 na 34 v Q1 19. Souběžně s tím však narostl počet franšíz ze 43 na 45. I když počet vlastních poboček meziročně klesl o pět, tak Kofola vygenerovala o 1 mil. CZK vyšší tržby, které dosáhly 108 mil. CZK. (3) Ziskovosti v Q1 19 značně pomohly nižší ceny cukru. Tento pozitivní efekt je však kompenzován vyššími náklady na marketing, distribuci a administrativu spojenými především s akvizicí společnosti Leros. (4) Čistý dluh společnosti od konce roku 2018 vzrostl z 2,43 mld. CZK na 2,81 mld. CZK a poměr čistého dluhu vůči EBITDA dosáhl hodnoty 2,7. Zvýšení čistého zadlužení bylo ovlivněno novým účetním předpisem IFRS 16, na jehož základě dochází ke kapitalizaci operativního leasingu a tedy přesunu podrozvahových položek do rozvahy.

Potenciální dopad na předpovědi, cílovou cenu a doporučení: Společnosti Kofola se velmi daří ve svém hlavním segmentu ČeskoSlovensko. Pozitivní vývoj je také v adriatickém regionu. Nižší ceny cukru budou pozitivně ovlivňovat výsledky i v letošním roce až do počátku čtvrtého kvartálu, kdy dojde k uzavření nových smluv na dodávky cukru. Představenstvo společnosti doporučí valné hromadě konané 5. června, aby za rok 2018 schválila dividendu ve výši 13,5 CZK na akcii. Management společnosti potvrdil v průběhu konferenčního hovoru k výsledkům svoji guidance pro letošní EBITDA, kterou očekává ve výši 1080 mil. CZK, což je v souladu s našimi očekáváními. Na základě potenciálu společnosti do budoucna ponecháváme naše doporučení Koupit.

Rizika: Hlavním rizikem pro Kofolu jsou ceny vstupních komodit, jako je cukr a obalové materiály. Stejně tak i případný neúspěch při rozjezdu chorvatských aktivit, kde firma vidí značný potenciál do budoucna.

Očekávané události: Oznámení hospodářských výsledků za druhé čtvrtletí 2019 se uskuteční v pondělí 12. srpna odpoledne.
Autor: Jiří Kostka

Zařazenočt 16.05.2019 10:05:00
ZdrojKB - Trading
Origináltrading.kb.cz/CommentsAnalysis/Detail/2b6f3409_kofola_koupit_12m_cil__484_czk__zestihlena_kofola_bez...

Související témata

Kofola


Zobrazit sloupec 
Menu Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat     Mobil verze

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2021

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.