ČSOB investiční spol. - Diskuze, názory, doporučení a hodnocení

 Hodnocení:      0 1 2 3      
Diskutující:
Návod    
 

ČSOB investiční spol. - Diskuze k tématu ČSOB investiční spol.


Výpis příspěvků 1 až 31 (31)
 
přečíst (25) 08.03.16 11:36  Jiří Kovačič  j.kovaciczavinacvolny.cz  (181445)

Podílové fondy

Dobrý den,

sleduji pravidelně hodnoty podílových fondů, ale na vašem webu je už nikdo od 6.11.2015 !!! neaktualizoval?!

Mám se už definitivně spoléhat na jiný zdroj než na kurzy.cz?

Kovačič

Dosavadní doporučení: přečíst (25)
Vaše doporučení:

přečíst (28) 24.11.14 21:18  Martin Kunc  martin.kunczavinacpost.cz  (173703)

Investice do investičních ceritikátu

Osobně jsem investoval do investičních certifikátů. Do zisku jsem se dostal po investování se společností www.investice.cz/

Dosavadní doporučení: přečíst (28)
Vaše doporučení:

přečíst (23) 17.12.13 19:19  Jan Vondřička  jan.vondrickazavinacseznam.cz  (163983)

Akciové kurzy

Vážené dámy a panové, jsem překvapen, že dnes je stejný kurs jako byl včera tj z 13/12 2013.  Můžete mi to vysvětlit. Děkuji za odpověď Jan Vondřička

Dosavadní doporučení: přečíst (23)
Vaše doporučení:

přečíst (32) 02.07.09 11:31  Luboš2  (135016)

banky

Dal jsem peníze do 3 bank na dluhopisy, garantované certifikáty atd a všude mne těžce okradli. Teď už mě jímá hrůza když jdu kolem banky. Jsou to zloději a lháři. Zřejmně dám časem peníze do FIO a nebo do RMS  na akcie.
Dosavadní doporučení: přečíst (32)
Vaše doporučení:

přečíst (28) 01.12.08 07:29  D.K.  (130198)

zyx

penke
Dosavadní doporučení: přečíst (28)
Vaše doporučení:

přečíst (19) 12.09.07 11:36  jano  (94947)

ČSOB ?

http://apollon.holding.sweb.cz

 Zdá se, že J&T hodlá ovládnout oblast nočních klubů - ve prospěch J&T banky je nově zastavena "třpytivá perla erotické zábavy v centru Evropy" - objekt pětihvězdičkového VIP eros klubu v pražském Podolí, jedná se však o čirou spekulaci, zda podnik nenavštěvují politici či bankéři z ČSOB, či zda nedochází ke skrytému filmování klientů klubu v zájmu finanční skupiny.

Dosavadní doporučení: přečíst (19)
Vaše doporučení:
přečíst (21) 12.09.07 14:38  Carlos  finzavinacbezdrat.net  (112714)

ČSOB ?

Dnešní den stojí za psí kšír. České akcie žebrota, výkonnost fondů na vomejvání a jedinej příspěvek na rozptýlení je bez jakékoli odezvy. Že by posmutnělé a skleslé nálady byly z Paroubkova rozvodu, nebo z prezidentských kandidátů? To snad ne!
Dosavadní doporučení: přečíst (21)
Vaše doporučení:

přečíst (17) 09.09.07 16:57  maitland  maitlandzavinacemail.cz  (114853)

Velké zklamání

Mám velmi dobré zkušenosti a to konkrétně z fondy EMIF,a investuji i vetší částky ,investice se zhodnocují kolikrát více než samotné SPADovky,mam  50% fondy EMI GERMANY INDEX,podkladove portfolio vicemeně DAX a SMALL CAPS EURO,a zbytek 50% KB,TO2,EB,mají na výběr okolo sedmdesati akciovych fondu což nemá na našem trhu konkurenci a nejnižší poplatky 2-2,5%
Dosavadní doporučení: přečíst (17)
Vaše doporučení:
přečíst (19) 09.09.07 17:11  Carlos  finzavinacbezdrat.net  (112714)

Velké zklamání

Kde se pouze pro zajímavost a ze zvědavosti dá na fondy EMI GERMANY INDEX kouknout?
Dosavadní doporučení: přečíst (19)
Vaše doporučení:
určitě přečíst (46) 09.09.07 17:21  maitland  maitlandzavinacemail.cz  (114853)

Velké zklamání

csob.cz,podilove fondy,akciove
Dosavadní doporučení: určitě přečíst (46)
Vaše doporučení:
přečíst (21) 10.09.07 10:03  Carlos  finzavinacbezdrat.net  (112714)

Velké zklamání - odpověď

Nakouknul jsem na ten OPF. Vypadá to obstojně. Na e-mail adresu maitland......jsem poslal pár důležitých řádek. Žel e-mail se vrátil jako nedoručený. Nevím proč.... Mohu jej ale příležitostně přeposlat. Myslím, že to stojí za přečtení. 
Dosavadní doporučení: přečíst (21)
Vaše doporučení:
přečíst (22) 09.09.07 20:02  Pavel Žerovský  (115888)

Velké zklamání

0k, já jsempřímo otřesený :-(
Dosavadní doporučení: přečíst (22)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (24) 08.09.07 15:59  jarda  dunivyvitrzavinacseznam.cz  (115876)

Velké zklamání

Na doporučení finanční poradkyně ČSOB jsem vložil volné finanční pprostředky do podílového fondu (realiní mix) v ujišťonání že to bude dobrá investice ,ale opak je pravdou, takového propadu jako u zmiňovaného fondu jsem nezažil u jiných fondů jejichž jsem vlastníkem ,takže příště dám na svůj vlastní úsudek a finanční experti ať radí  KALOUSKOVI A SPOL. 
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (24)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (41) 08.09.07 18:44  ° jeanetka °  (113843)

Velké zklamání

Realitní mix může být dobrá investice. Asi jsi nastoupil v nevhodnou dobu, ale jistě jsi neinvestoval proto, abys ihned, nejpozději do Vánoc nutně zbohatl. Svůj zisk si budeš muset trpělivě vysedět, ale s největší pravděpodobností do roka a do dne se dočkáš. Podívej se sám, které fondy si v posledních letech vedou dobře za stávajícího managera a zároveň zohledni to, že poslední čtvrt rok byly měsíce tzv. špatné pro investice, že v současné době trochu utrpěly reality (takže u nich jsou kurzy jsou dole a půjdou po vydýchání nahoru), pokles využij spíš k přikoupení nebo přeházení portfolia, ale ne k zběsilému úprku z investice, aby ses později horem pádem vracel třeba na vyšší hladině - takhle bys jen živil výběrčí poplatku za prodej-nákup.

Když budeš mít dost financí na to, abys je rozvrhl do více titulů, a tak diverzifikoval případný neúspěch, obchoduj přes brokera třeba ve SPADu, ale s málem peněz je dobré investovat v OPF, protože ty zahrnují hodně titulů, takže vlastně diverzifikují riziko už namícháním portfolia.

Hodně štěstí v dalších investicích, nebuď smutný, kurzy se vždy pohybují oběma směry, takže vlastně Ty se se svým objemem investic jako by pohybuješ v čase - také jsem někdy v květnu byla tam, kde jsem byla začátkem ledna, tedy měla jsem stejný balík :-) To víš - důležité je v pravý okamžik koupit a v pravý okamžik prodat, a to je to, o co jde a co je tak relativní, že to dokáže i jinak úspěšného investora dočasně rozladit..

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (41)
Vaše doporučení:
přečíst (6) 09.09.07 11:05  Speedy  (113841)

Velké zklamání

To je stará známá vesta, že při panice fondy musejí uspokojovat masívní požadavky na odkup, a tak prodávají, seč mohou, aby získali peníze. Ale na tyhle kejkle si ve smlouvě vymezují čas i tři týdny, tak zase nemusejí tak přehánět v tom vysvětlování blbých obchodů.

Myslím, že na takové panice se nejlíp napasou právě manageři fondů a nejvíce se nabijou nos ti, co své peníze stahují z fondu a nevyčkají uklidnění. Chce to prostě počkat na návrat na slušnou hladinu a až pak se stáhnout. A to někdy trvá dlouho a v tom čase utíkají možné zisky nebo dobré nástupy jinde.

Jenže když člověk má málo peněz na investice, může být fond to nejlepší. Umrtvit prachy v penzijku je úplná konina a stavebko je na dlouho, i když zatím opravdu bezpečné a spolehlivé. Komu stačí zhodnocení na jistotu nějakých 7 % ročně a může spořit jen pomálu, pak stavebko je to pravé ořechové zrovna pro něj. Jednoduše jen čeká a nepanikaří s ostatními, páč na své prachy může až v předem určenou dobu, aby ten výnos stál za to.

Ale s balíčkem ze stavebka už se dá jít rovnou pro akcie. Faktem však zůstává, ač nemilým až potupným, že každý se musí poučit na vlastních chybách, aby si pamatoval co a jak má příště provést. Dobré rady nestačí. Podle mého oblíbeného sloganu "Člověk se chybami učí, ten blbej svými a ten chytrej cizími" jsme buď fakt všichni blbí, nebo jsme chytří, ale spletli jsme si cizí a vlastní ;-) proto každý, kdo zrovna zuří nad vlastním neúspěchem by si měl uvědomit, že ti v současné době úspěšní si toto jeho období prožívali jindy a přežili to ve zdraví. Ve zdraví - to by pro investora mělo být na prvním místě. Samozřejmě až za prachama ;-)

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (54)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (15) 09.09.07 13:08  Speedy  (113841)

Velké zklamání

... od fondů já už spíš jen očekávám, aby mi ochránily odložený peníze před inflací. Případný výnos nad  to beru jako vítanou třešinku na dortu.
Protože to neustálý ředění a nějak průměrování rizik ve fondech, tím velkým množství titulů, také ředí a nějak průměruje možné výnosy. Ale to neberu jako výtku, jen je třeba si to uvědomit.

Proto při malém obnosu je opravdu mnohdy lepší stavebko, než fond.

Dnes je ale možno se fondům vyhnout třeba tím, že se koupí rovnou nějaký někam zaměřený certifikát.
Ovšem u jednoho, poněkud netradičního a dluhopisového, co má dle názvu ošetřovat inflaci, jsem si poněkud nalítl: na rozdíl od vývoje kurzů samotných podkladových dluhopisů si sám jde svojí, tedy tržní cestou, a tak tržní vývoj kurzu certifikátu se plně nekryje s vývojem čisté hodnoty jakoby toho podkladu, takový problém u otevřených podílových fondů není, ovšem zase poplatky fondů (včetně těch za správu) mohou být výrazně vyšší, než za obstarání a prodej certifikátu.
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (15)
Vaše doporučení:
přečíst (14) 09.09.07 19:34  .....  (115886)

Velké zklamání

Zvláštní jednání,ale máš pravdu
Dosavadní doporučení: přečíst (14)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (12) 09.09.07 16:12  Carlos  finzavinacbezdrat.net  (112714)

Velké zklamání přebolí je třeba optimismus...

To: Speedy a spol.

Buďte pozdraveni špekulanti. Vše v dobrém. Historicky nemám s IS ČSOB velké zkušenosti. Tento pátek jsem byl na ČSOB vypořádávat Reverzní Click 2. Pokud dnes zpětně hodnotím tento druh investice, musím konstatovat, že výkonnost a p.a. dopadla na zajištěný fond nad očekávání. Po víkendu mám připraveny reinvestice, ale do jiných relací.Jinak jsem letos zkušebně zainvestoval do dvou titulů, které se zatím motají těsně pod startovní hodnotou, ale myslím, že by se mohly vyvíjet uspokojivě. Jedná se o akciové OPF - Střední a Východní Evropa (Speedy si určitě řekne, že mi hrčí v kuli) a Vodního bohatství. Co vy na to? Speedy, pokud bereš OPF jako doplněk, můžeš přiblížit Tvůj směr? Jeanetka to tentokrát napsala jako z partesu. Myslím včas prodal a následně nově nakoupit. Kdyby to bylo tak jednoduché tak jsou všichni úspěšnými špekulanty a zároveň by se tato oblast stala velkou nudou. Jinak asi kolega investor realitního fondu asi nastoupil v nesprávnou dobu. Doporučuji taktéž vydržať.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (12)
Vaše doporučení:
přečíst (1) 10.09.07 10:14  Speedy  (113841)

Velké zklamání přebolí je třeba optimismus...

Už mám nyní jen několik dřevně historických fondů, sahajících až někam ke kupónové privatizaci. Ty fondy kolikrát změnily statuty a jméno, včetně a právě svých portfolií, různě se i fondy poslučovaly, přešly kolika vichřicemi prasknutých bublin na finančních trzích ve světě a i otřesů tady v Česku.
Obvykle jsem se snažil, aby mi zůstaly v delším držení ty fondy, u kterých byla jakási zvláštnůstka. A nejlépe, když manažer fondu projevoval alespoň náznak nějakého zájmu a aktivity. Také, aby investiční společnost patřila nějaké velké bance, kvůli přece jen nějakému dohledu a vyvarování se možné ostudy, kterou by nakonec pocítila moje peněženka.

Takže dnes ten pasivní zůstatek mám v především dluhopisovo smíšených fondech u ČSOB (mnohé původem IPB) a KB.
Tam, kde je významné cizoměnové akciové zastoupení, tak se zajímám, zda-li fond ošetřuje i kurzová rizika.
Z ČS jsem po nehorázných zkušenostech jako z banky radikálně utekl, tj. utekl včetně jejích všech dceřinek, tedy i z fondů, ... a opravdu nikdy už více, už z principu. Mám důvodný pocit, že jsem byl touto institucí poškozen, rozvádět to nebudu, sem to nepatří.

Přitom jsem s fondy dřív dosti aktivně obchodoval. U původních a ještě akciových jsem spekuloval na realizaci diskontu (při přeměnách na otevřené podílové fondy), hltal jsem informace o portfoliích fondů, četl kecy a malůvky grafů v materiálech investičních společností, jo, také byly (a snad ještě jsou?) nějaké rádoby odborné časopisy, na webu se toho dalo a dá také dost sehnat.

Ale jak už jsem nedávno napsal jinde, aktivně obchodovat s fondy dle mne často je, jako jet s autem a který má povolený volant, proto jsem raději začal investovat sám a do českých akcií.
Na cizí akcie se spíš jen zatím chytám, nevylučuju ani nějaký certifikát, ale v poslední řadě nevylučujiani ten fond, fond na nějakou speciálnost, jinak to dle mne nemá smysl.
Ty zjevivší se tzv. zajištěné fondy pokládám, jako instrument, za pro mne velmi nezajímavé.


Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:
přečíst (3) 10.09.07 10:43  Carlos  finzavinacbezdrat.net  (112714)

Velké zklamání přebolí je třeba optimismus...

Ve většině plně souhlasím. Zásady které preferuji u OPF: pojištění kurzových rizik, výběr teritoriální a odvětvový, slevy pro vstupní poplatky. Tedy 3 strategické věci. Mé názory na IS a OPF také nejsou jen pozitivní, ale jak jsem se už zmínil naskočil jsem na rozdíl od Tebe v jiném čase a na jiné vlně.

Co se týká českých akcií, myslím, že to je dobrá strategie. A hlaně se dá, přes mnohá šachování, odhadnout. Co mne se týká držím taktéž nějaké české akcie. Některé jen a pouze jako pěknou listinu, některé ( např. ČEZ ) perspektivní investici. Co je důležité tyto akcie pocházejí z kuponovky. Tam jsem jednoznačně nezváhal.

Dosavadní doporučení: přečíst (3)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (14) 08.09.07 18:54  Mameluk  (113952)

Velké zklamání

To má velkou pravdu Žaneta


Dosavadní doporučení: spíše nečíst (14)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (12) 08.09.07 17:59  Mameluk  (113952)

Velké zklamání

Nic ve zlém.Je to její práce a pravděpodobně toho moc neví.Nic si z toho nedělej.Vůbec to nebyl úmysl.


Dosavadní doporučení: spíše nečíst (12)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (3) 08.09.07 17:07  Milan  (36599)

Velké zklamání

Jak dlouho máš peníze ve fondu? Přešti si něco o investování ... i na burze se dá přijít
o peníze. Třeba je potřeba jen počkat.... Nic ve zlém...

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (3)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (135) 14.02.07 12:38  Honza  (52596)

ČSOB realitní mix ptám se

Vstupní poplatek je 2,5 %.
Dosavadní doporučení: určitě přečíst (135)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (86) 15.01.07 15:16  Zdeněk Schwab  schwabzzavinacseznam.cz  (109601)

ČSOB realitní mix ptám se

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat zda lze objednat ČSOB realitní mix, a jaké jsou vstupní a výstupní
poplatky, na stránkách se nezobrazily.

DĚKUJI                Zdeněk Schwab

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (86)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (37) 19.12.06 11:47  Igor Šedo  i.sedozavinacseznam.cz  (108860)

aktualizace

Proč jsou staré kurzy až štyři dni např.podílové fondy?
Dosavadní doporučení: určitě přečíst (37)
Vaše doporučení:
určitě přečíst (4) 06.03.07 16:50  DSunny  (111247)

aktualizace

Protože musí doběhnout všechny trhy (od Japonska po Ameriku je na to vlastně celej den) a spočítat z jednotlivých výsledků za jednotlivé tituly (dluhopisy, akcie) výsledná cena podílu. Platí, že se obchoduje za ceny neznámé kvůli spekulacím. Toto zabere tak 2-3 pracovní dny, a když do toho přijde sobota neděle, je možné, že v úterý máš k dispozici páteční cenu. Ale to je normál. Čus.
Dosavadní doporučení: určitě přečíst (4)
Vaše doporučení:
určitě přečíst (7) 05.03.07 13:15  František  (111154)

aktualizace kurzů

Dnes je 5.3.2007 - " aktualizované " kurzy jsou z 1.3.2007. Kdy se konečně probudí ČSOB a ČS ?
Dosavadní doporučení: určitě přečíst (7)
Vaše doporučení:
přečíst (20) 07.03.07 17:35  Antonín  (111268)

aktualizace kurzů

Asi nikdy - je lépe když účastníci neví.......
Dosavadní doporučení: přečíst (20)
Vaše doporučení:
přečíst (9) 02.04.07 14:05  Borvikc  (111875)

aktualizace kurzů

Je to přesně tak, jak odpovídal DSunny. Investiční společnosti se stanovováním ČOJ (NAV) nic neudělají...
Dosavadní doporučení: přečíst (9)
Vaše doporučení:


Diskuze ČSOB investiční spol., další stránky: 1
stránkovat diskuzi po 10 | 20 | 50

Odkazy k diskuzi ČSOB investiční spol.

ČSOB investiční spol. - zdrojová stránka k tématu diskuze ČSOB investiční spol..

Zasílání Denního souhrnu názorů na ČSOB investiční spol. e-mailem.

Přidat názor - vložte vlastní názor, doporučení, hodnocení nebo zkušenost k tématu ČSOB investiční spol..


Označení stránky: fond čsob bohatství kurs
 Burza Prime 11:13 
Název Kurz Změna
 AVAST  146.75  +0.96% 
 CZG  428.00  -0.93% 
 ČEZ  632.00  +0.24% 
 ERSTE  826.40  -0.31% 
 KB  771.00  +0.13% 
 KOFOLA  277.00  -0.72% 
 MONETA  79.10  -1.00% 
 O2  265.50  +0.95% 
 PM  14 500.00  -0.55% 
 VIG  598.50  +0.76% 
Komodity online
 Ropa 73.67 USD 10:46   
 Zlato 1785.10 USD 10:46   
 Stříbro 26.02 USD 10:46   
 Káva 148.43 USD 10:46   
 Cukr 16.62 USD 10:46   
 Bavlna 84.02 USD 10:46   

Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat     Mobil verze

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2021

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.