Příspěvky nebo odpovědi uživatele FMach


Příspěvky nebo odpovědi uživatele FMach. Výpis příspěvků 1 až 20 (89)


přečíst (1) 02.04.20 08:07  FMach  fmachzavinacemail.cz  (209811)

Otevřená Čína

Ano i proroci řekli, že záhuba přijde z východu a asi nikdo nečekal, že to bude toto.

Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 01.04.20 00:11  FMach  fmachzavinacemail.cz  (209727)

Daně a zase daně

Daně vybírá stát na své služby a co je na tom špatné, je skutečnost, že si toto stanovuje sám stát. Je to totéž, kdyby si zaměstnanec stanovil svůj plat . Daněmi si občan platí služby státu, ale nemá možnost za své peníze si říci co od státu chce a kolik by mělo státu stačit. K dani z nemovitosti, je to nesmysl, platit daně už ze zdaněných peněz. Jeden příklad, daň bude 10 % z ceny a tak v případě, že se dům či nemovitost prodá 10 x, tak to znamená, že si stát vezme z toho prodeje cenu celé nemovitosti.. Dalším problémem je samotná cena v čase. 

Takže daň z nemovitosti  zavedli politici jako svůj příjem bez ohledu na spravedlnost a příslušnost  politické partaji. Komunisté, ODS, KDU, TOP09, ČSSD i ANO jí vybírá a věřte ten kdo sebere odvahu a uskromní se či uskromní stát, ten je u mě skutečný hrdina.

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (8) 26.03.20 19:50  FMach  fmachzavinacemail.cz  (209485)

Opozice zuří ?

Tak to je minimálně divné, věřte , kdyby stát vše zaplatil jak si odbory a opozice přejí, pak by 200 mldr jistě nestačili a opozice by zase křičela že  vláda utrácí a zadlužuje nás  a tak je jasné , že je to jejich trik podlého lumpa.

Dosavadní doporučení: přečíst (8)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (7) 05.03.20 18:03  FMach  fmachzavinacemail.cz  (208620)

Trh ?

Jistě neviditelná ruka trhu je tu a ta má jen jeden cíl, vydělávat na všem a lidi to mají platit a při tom na nich nezáleží , mohou být ohroženi a i mrtví, tak toto nám vzkazují tito chytráci. Pokud jsou ohroženy životy lidí pak je třeba regulace, pokud by se neregulovalo třeba po válce, kdy nebylo téměř nic, pak by polovina populace zemřela. Tento článek je dílem lidí co na ohrožení vydělávají a vláda jim řekla už dost. Jistě černý trh tu je a bude ať jakákoliv vláda udělá cokoliv. Takže je nyní nutno ten černý trh zlikvidovat.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (7)
Vaše doporučení:

přečíst (1) 23.02.20 09:08  FMach  fmachzavinacemail.cz  (202702)

To je paráda ?

Občane plať ať se nám žije luxusně, Tvůj ČEZ

Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:

přečíst (1) 21.02.20 19:40  FMach  fmachzavinacemail.cz  (202702)

Koronavirus na postupu

ćísla co nám hlásí Čína jsou divná, vzhledem ke skutečnosti, že v několika miliardové zemi je 70 tisích nakažených a 2200 mrtvých a kde kolabuje ekonomika, je to nějak nerovnoměrné, pokud bychom to přepočítali, tak by u nás bylo nemocných něco kolem 70 a umřel by jeden člověk a to by asi naší ekonomiku nějak výrazně nezasáhlo. Takže je uvažuji, ta čísla z Číny jsou zřejmě hodně špatná, pokud kolabuje ekonomika, pak by se muselo jednat o nemocných tak na úrovni  několika miliónů a úmrtí  mnohem více.  Může to být i paniukia a lidé prostě se navzájem nechtějí nikde scházet, nikdo neví kdo je nakažený a kdo ne, zřejmě pak selhaly úřady a stát. 

Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (4) 18.02.20 06:54  FMach  fmachzavinacemail.cz  (208161)

Realitní makléři..

Jistě jsou to jen paraziti na majetku jiných a tak díky jim se zdražuje vše , co se týče realit. Ostatně burzy a překupníci to jsou ti co nejvíce zdražují , pokud možno  snažme se globální ekonomiku zlikvidovat, pak bude lépe a  levněji.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (4)
Vaše doporučení:

přečíst (1) 14.02.20 21:28  FMach  fmachzavinacemail.cz  (205145)

Zdražit to umí každý hlupák

ano je to tak, to zdražení je vinou politiků, o tom že nebude voda, že jí bude málo, vědí politici již od roku 1989, kdy dostali na stůl prognozu o stavu vod u nás s výhledem do budoucna a tam se psalo o nedostatku vody a jeden z návrhů jak se tomu bránit, bylo postavit až 2 000 nádrží na vodu a zadržovat jí. No a výsledek ? Nepostavilo se nic, naopak se ještě více kradlo. Politici jsou ti největší škůdci u nás a kdyby nebyli bylo by mnohem lépe.

Tak co s tím uděláme ? Jistě mnoho možností nemáme, revoluce je zbytečná mafie a tajné služby jí opět zničí, takže jedna cesta se nabízí, Přímá demokracie, jistě legální cesta, kde se z politiků všehoschopných lumpů  stanou sluhové občanů, kde politik už nebude znamenat zloděj, ale jen sluha.

Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:

přečíst (9) 13.02.20 15:32  FMach  fmachzavinacemail.cz  (208065)

Jsme ubožáci

Ano jsme a je to smutné, vyrábíme eletřinu pro vlastní potřebu a máme i hodně na vývoz a tudíš jsme v zisku a to je v podstatě neše elektřina a tak jako obvykle my občané to musíme zaplatit těm lumpům. Viníci jsou politici ti to řídí,.

Dosavadní doporučení: přečíst (9)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (7) 12.02.20 18:35  FMach  fmachzavinacemail.cz  (203082)

Padá ?

Toto již dva roky plní stránky internetu a novin a tak co to slovo padá znamená doopravdy.  Je jasné že se kapitalismus pohybuje po křivce jednou je nahoře a podruhé dole, ale dle našich novinářů a jistých "odborníků " padá již pár let a nevím čemu mám věřit. Je jisté, že globální svět je pro malé státy doslova pohroma a my jsme na tom ještě hůře, nejsme soběstační ani v potravinách a četl jsem že musíme 50 % potravin dovážet a tak to je velmi špatné, v Argentině dostanou krávy chřipku a u nás se maso a mléko zdraží . Toto je důsledek globalizace, ta je dobrá jen když to vše klape a proto závidím Polákům a Maďarům jejich soběstačnost a už chápu proč do nich Brisel a západní politici tolik šijí, ni jsou na nich nezávislí a tak je nemohou vydírat. Kdežto my jsme jen vlezprdelkové a naši politici je jen zbabělá banda. ODS a ČSSD nás prodali za svá korýta.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (7)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 12.02.20 18:29  FMach  fmachzavinacemail.cz  (203082)

Tak je únor a vše je jinak.

Dnes je 12.2.2020 a vše je jinak i tací se mohou mýlit . Je otázkou zda nejste jejich spoluhráč či jen máte špatný odhad.

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (3) 03.02.20 20:30  FMach  fmachzavinacemail.cz  (207812)

Propouštění a pod..

Toto se tu na internetu píše od nástupu ANO před 2 ma lety a tak se  ptám, proč zde někdo straší lidi v naší zemi již tolik let ? Všichni víme že kapitalismus prochází vlnami úspěchů a neúspěchů a když nyní jsme na úspěšné vlně, pak je logické, že přijde i ta druhá vlna a když nás neustále straší tím co je zjevné a každý ví, ale ne každý tomu rozumí a dostává díky tomuto sdělení, strach a následné deprese a když tomu reálně nečelí je to o to horší a tak se domnívám, že je zde porušení zákona  někoho kdo vyvolává paniku a ohrožuje bezpečnost a zdraví občanů. Je mi jasné , že opozice je tím doslova posedlá a odpovědný politik to nedělá, naopak se snaží tomu zabránit, ale u nás opozice má jen jeden úkol, škodit a čím dál více a jde vlastně ve stopách komunistů , kteří měli vždy radost , když se nedařilo a snadněji pak manipulovali s lidmi a slibovali nesplnitelné a lidé ve strachu jim věřili.  Proto by stálo za to obvinit každého kdo toto provádí bez zjevných důkazů jen za účelem někoho poškodit. Opozice tomu říká demokracie, ale to šikana a lynč.  

Dosavadní doporučení: přečíst (3)
Vaše doporučení:

přečíst (2) 24.01.20 20:42  FMach  fmachzavinacemail.cz  (207571)

Nevím nevím

Sleduji již řadu let vývoj počasí, proudění větrů, tlaku i déšt a změna začala v roce 2006 , kdy se změnil směr větru, začali převyšovat  smry větrů západní ty z východu a postupem času se rozjely i talové níže a výše a v posledních letech a obzvláště od loňského roku tu máme převážně tlakové výše a mraky a déšť se k nám od západu nedostanou, jelikož ty výše přchází z Afriky a to i přes Alpy a tak střední Evropa je bez vody. Proto si myslím, že z toho moc problému u nás nebude, většinou nás před tím ochrání Afrika a možná tak jak je to už více jak rok, to trochu zasáhne západ naší republiky. Sledujte to a uvidíte to také.

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (7) 23.01.20 19:43  FMach  fmachzavinacemail.cz  (207552)

Kde vzít na důchody ?

Jen se podívejte kam mizí peníze co se u nás vydělali, 750 miliard ročně si odváží zahraniční vlastníci firem co u nás působí, dále předražené státní zakázky, evropské dotace vysávají státní rozpočet apod.  Takže za toto vše mohou vlády co tu už vládli od roku 1989 a 1993. Jistě nejvíc nás poškodili ODS, ČSSD, KDU a TOP09 a přesto tu jsou pořád a hloupí lidé je chtějí pořád volit, vlastně jednou jsem četl článek, kde se psalo o tom, že je u nás 12 % lidí co jsou zapojeni do rozkrádání státu ve velkém  a když se podívám na předvolební výsledky hlasování v podstatě to odpovídá. Dále bych nechal ůpozavírat všechny ty co rozprodali naše zlaté slepice, jako Prazdroj,  všechny  minerálky, OKD a byty, a k tomu firmy co sice koupili zahraniční investoři, ale nechaůli je zkrachovat a dováží sem jejich zboží (sklárny atd) naše zemědělství, výroba cukru ( byli jsme světovou velmocí a dnes nám patří jen jeden cukrovar ostatnáí je v zahraničních rukou, dále voda, ta taky patřří z načné části zahraničním firmám, a nebudu zde vyjmenovávat vše. Tot zde je dílo lumpů z ODS, ČSSD, KDU a TOP09 a samozřejmě jejich mafií. Takže zde je zdroj pro důchody jako hrom. Za třicet let vlád pravice s ČSSD jsme přišli o stovky biliónů korun. Ptoč si tio myslím ? Podívejte se třeba do Jižní Koree tam taky investovali zahraniční firmy, převážně Japonsko a USA a kde jsou dnes ? Doslova jsoiu na špici světa a více méně jiom po letech vše patří co tam investovali zahraniční investoři. Takže z tohoto pohledzu šlo u nás o velké vykraden í naší země za pomoci a účasti našich politiků z ODS, KDU, ČSSD a TROP09.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (7)
Vaše doporučení:

přečíst (3) 19.01.20 08:49  FMach  fmachzavinacemail.cz  (203969)

Příjmově rovnostářská země ?

Jistě si dělá z nás legraci, za prvé zaměstnaci v drtivé většině dostávají za svou práci velmi málo, za druhé manažéři a ředitelé  či různí správci včetně advokátů berou proti možnostem či ve srovnání s drtivou většinou lidí astronomické částky, problém je jinde, to že je takový rozdíl v příjmech nejenom u nás je v nespravedlivém přerozdělování zisků. Totiž, každá práce je důležotá a i ten nejlepší inmženýr se neobejde bez řemeslníků či pekařů a i uklízeček. Všichni bychom měli být součástí týmu a ne že si hrajeme na pány a poddáné či otroky. To je ten hlavní problém, právník se neobejde bez lidí co staví domy, vaří, šijí uklízí atd. prostě jsme jedna velká rodina aspoň by to tak mělo být. Dalším problémem je skutečnost, že o příjmech rozhodují lidi  kteří to vedou a tito lidé převížně rozhodují jak si přidat pro sebe a ne přerozdělit zisk mezi všechny. Jistě se  mnou nebude souhlasit hodně lidí a tak dodávám, , každý je ve společnosti lidí důkležitý, pokud pracuje pro společnost lidí a ti co jí okrádají či zneužívají ti by měli být trestáni a ne ti co pracují.

Dosavadní doporučení: přečíst (3)
Vaše doporučení:

přečíst (4) 18.01.20 21:43  FMach  fmachzavinacemail.cz  (203969)

Nějak je to popletené co tím mají za lubem ?

Pokud výrazně stoupne plat zaměstnanců a zde píší že se díky tomu bude zdražovat, pak je to divné, dnes jsou ceny potravin na západě srovnatelné s těmi našema a pokud  se bude zudražovat a lidé budou mít více peněz, prostě budou nakupovat za hranicema a mnohé si udělají sami doma, takový chleba či rohlík je chutnější a i zdravější a hlavně vyjde levněji či srovnatelně.   Jedné věci nerozumím, naši lidé mají převážně vyšší produktivitu práce ež na západě a přesto se tvrdí, že je u nás nízká produktivita, tak dle mého by to znamenalo, že produktivitu sráží řízení státu a firem a to že jsme jen montovna pro  ty západní majitele a tím pádem je i nízká hodnota výrobku. Jelikož třeba v Německu lidé dělají stejně a méně než ti naši zde a přesto berou 3x až 5x více. 

Toto dokazuje špatné vedení státu od počítku roku 1989 či 1993. Kdo nás tenkráte vedl je jasné ODS, ČSSD, KDU a i TOP09 to jsou ty strany co nás občany prodali a taky náš stát a naši zemi.

Dosavadní doporučení: přečíst (4)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (3) 06.01.20 08:44  FMach  fmachzavinacemail.cz  (207201)

Splácení vládních dluhů

Tak toto je naprosto přesné, vláda , čili politici nadělají dluhy a nemají žádnou odpovědnost a občan to pak musí za ně splácet, ten tu odpovědnost musí mít. Tak toto je ta spravedlnost ?!?!

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (3)
Vaše doporučení:

přečíst (6) 01.01.20 19:03  FMach  fmachzavinacemail.cz  (207109)

Hezké ale manipulativní.

Jistě článek je dobrý, ale proč  nenapsali pravdu a vyhýbali se zveřejněním čísel, která by mohla mnohé říci. To když čte čecháček a nepřemýšlí nad tím, tak asi jen závidí a nic víc nechápe. Před 25 lety Klaus řekl, že Rakousko do 10 ti lety doženeme a to se nestalo ani po 25 letech je pořád stejně daleko. To nejzájimavější je důchodový systém, země s podobným počtem občanů jako naše země a důchody jsou téměř 5x vyšší. O sociálním systému ani nemluvím. V roce 1989 jsme byli k Rakousku blíže než dnes. Proč ?

Podívejte se do Polska či Maďarska ti Rakousko dohánějí mnohem rychleji než my a celková jejich ekonomika je rychlejší a lepší než ta naše. Mám v celku jednoduché vysvětlení, není sice přesné, ale dá se pochopit. Jak Polsko tak i Maďarsko jsou soběstačné ve výrobě potravin a naopak jsou vývozci potravin do celého světa a my jsme soběstačni jen ze 40% . Takže pokud musíte nakupovat potracviny ze zahraničí tak to je výdaj ekonomiky a tím chybí peníze na potřebné věci, když ovšem máte doma zahrádku a jste schopni si vypěstovat  a vychoat potraviny a navíc přebytky i prodat, pak nemáte výdaj a navíc máte zisk. Trochu jsem to přirovnal k domácnosti a doufám, že je to jasné, nebudu zabíhat do vychytralých ekonomických debat, jelikož tam bych jen narazil na naučené fráze a ne na selský rozum.

Dosavadní doporučení: přečíst (6)
Vaše doporučení:

přečíst (2) 30.12.19 20:56  FMach  fmachzavinacemail.cz  (207086)

Peníze nebo život pasažérů ?

Toto je už za hranou a je to i důkazem, že práce není vážená, že peníze zmůžou všechno a jsou nástrojem zla a bohužel vyhrávají. Celý svět je tam, kam jej dohnali peníze, místo toho, aby peníze sloužili dnes vládnou a jsou více než život.

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 30.12.19 15:12  FMach  fmachzavinacemail.cz  (207086)

Podpora ?

Jistě pokud jakýkoliv podnik podporuje stát ze svých zdrojů je to vůči ostatním nelegální a poškozuje to konkurenci, ale takové Rusko a hlavně Čína, ta se na toto neohlíží a tak vývoj a rozvoj jde u  nich mílovými kroky, kdežto u Evropských či Amerických firem to jde pomalu a tudíž Čína pak dosahuje a dosáhne světovou špičku a následně bude diktovat a svět nemá jak přimět Čínu aby neporušovala pravidla a rovnost konkrence. Takže z tohoto pohledu by bylo dobré zvážit zda podpora některých technologiích není národním a bezpečnostním zájmem. Airbus je Evropský projekt a u počátku byla Evriopa a následně  bylo rozdělena práce pro jednotlivé státy a firmy. Takže je to v Evropském zájmu a i bezpečnostním. Jistě vůči USA a firmě Boeing to není fér, ale to m ohou udělat i oni a Čína je komunistická země a tudíž z podstaty svobody je to nepřítel č.1 či 2 ( Islám je nepřítel číslo jedna ) takže nedodržuje pravidla, kopíruje beztrestně a tak je třeba k tomu přistupovat. Je to smutné, ale jediné možé a navíc výrobky co takhle vyrobí , nebudou být moci prodávány na trzích svobodného světa.

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Další »
stránkovat diskuzi po 10 | 20 | 50


 Burza Prime 16:14 
Název Kurz Změna
 AVAST  119.80  -4.12% 
 CETV  75.00  -1.70% 
 ČEZ  432.00  +3.35% 
 ERSTE  492.50  +3.47% 
 KOFOLA  224.00  +5.66% 
 KOMER. BANKA  549.00  +5.17% 
 MONETA (GE)  58.30  +8.36% 
 PEGAS  614.00  +1.32% 
 PHILIP MORRIS  14 120.00  +2.02% 
 TELEFÓNICA  208.50  -0.24% 
 VIG  516.50  +4.13% 
Komodity online
 Ropa 33.46 USD 07:44   
 Zlato 1647.07 USD 07:44   
 Stříbro 15.06 USD 07:44   
 Káva 121.46 USD 07.04   
 Cukr 10.37 USD 07.04   
 Bavlna 54.07 USD 07:44   

Zobrazit sloupec 
Kurzy měn | Akcie | Obchodní rejstřík | Zájezdy | Last minute | Meteobox | Bydlet | YAuto | Studium | E
Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
TOP: Akcie CZ Akcie svět Kurzy měn Komodity Dluhopisy Zlato Bitcoin Hypotéky Tarify Energie Kalkulačka Zákony Práce Koronavirus

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Copyright © 2000 - 2020

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.,

ISSN 1801-8688

Ochrana údajů | Cookies