Firma Schlieger, s. r. o. - Diskuze, názory, doporučení a hodnocení

 Hodnocení:      0 1 2 3      
Diskutující:
Návod    
 

Firma Schlieger, s. r. o. - Diskuze k tématu Firma Schlieger, s. r. o.


Výpis příspěvků 1 až 20 (31)
 
přečíst (2) 22.09.22 17:34  Tomas  (248300)

Schlieger

Po oslovení firmy Schlieger s požadavkem o nabídku FVE popř. teplného čerpadla  mne kontaktoval  obchodní zástupce p.Klimeš, se kterým jsme požadavek zkonzultoval a dohodli jsme se na realizaci ve dvou etapách. Firma na základě dohodnutých požadavků udělala nabídku, kterou jsem akceptoval včetně dodacích termínů a vyřízení dotace. Termín instalace byl cca  6 měsíců a byl dodržen. S prací montážní skupiny jsem byl spokojen a nebyly žádné problémy. Před odjezdem zařízení odzkoušeli. Je pravda, že revizní technik přijel až za cca měsíc, ale to chápu z důvodů zvýšeného zájmu. V současné době FVE běží a čekám na smlouvu od EGD, kam firma Schlieger za mne žádost podala. Pokud proběhne i proplacení dotace stejným způsobem, tak z mého pohledu mohu firmu Schlieger jen doporučit.

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:
určitě přečíst (3) 23.09.22 08:02  Honza  (248320)

Schlieger

Tak to jste první kdo tuto firmu chválí, bohužel i moje osobní zkušenost je velice špatná.
Realizace započala dle smlouvy a to den před vypršením domluveného data. Probíhala naprosto otřesně, horší montážní firmu jsem ještě neviděl, montážníci o montáži tepelného čerpadla věděli méně než já, neustále někam volali, něco zapojili, pak to zase předělávali, děs. Těm ukrajinsky hovořícím pánům jsem musel radit se zapojením vody, půjčovat nářadí a až po třech dnech se podařilo topení spustit. Systém vydržel fungovat asi šest hodin, než se s chybou vypnul, to už byli pánové pryč a naprosto nedostupní. Firma nás klidně nechala další v zimně bez zásahu, protože se to dá zase zapnout a ono to třeba dalších pár hodin bude fungovat. Na opravu došlo až po inzezivních dvouměsíčních urgencích. Dnes poté co mi TČ do funkčního stavu uvedla jiná firma je to téměř rok od instalace a dodnes nejsou vyřízené dotace, dotazem na úřad jsem se dozvěděl, že firma nedodala dokumentaci a že je takových u této firmy hodně. 
   Doporučení je jednoznačné, od této firmy bych si dnes nenechal udělat vůbec NIC, ti jsou i zadarmo drazí.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (3)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (1) 22.09.22 10:21  Roman Fierla  satapisatapizavinacgmail.com  (248268)

Tepelné čerpadlo

Zatím namontováno pouze TČ, už jsme i topili, faktura byla vyšší o cca 6tis za použitý materiál ale je pravda, že na poslední chvíli jsme vymýšleli s vedením potrubí než bylo prvotně plánováno.

Teď čekám na fotovoltaiku, chvíli jsem se obával po přečtení místní diskuze o celkový výsledek ale s tepelkem to dopadlo OK a věřím že tak bude i s panely, nakonec jsou zde hlavně příspěvky že firma po složení zálohy nekomunikuje... PS ani při koupi Superbu na který sem čekal 13měsíců mě nenapadlo řešit nějakou komunikaci navíc, prostě proběhla objednávka a co se děje ve firmě mi bylo jedno (já si přišel v termínu pro auto...)

Abych vás některé tedy uklidnil, dal sem poptávku (11 firem, dělal jsem si výběrové řízení, dlouholetost firmy na trhu, záruky ale taky hlavně cena), po výběrku přišlo na smlouvu, odeslána záloha, po 3měsících došlo mailem info že je dotace podána, teprve měsíc před montáží přišlo na telefon ze schigeru s termínem montáže čerpadla a zároveň i elektrárny (bohužel dva termíny, doufal sem že bude přijednom...), nakonec montáž a konečná faktura. Celé toto bylo v horizontu 9měsíců (FV bude montáž až příští měsíc).

Co více se má komunikovat? jste divní...

Roman Fierla Bohumín

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (1)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (4) 13.09.22 09:46  Michal Měrka  (247915)

FVE Schlieger

Na doporučení jsem zvolil fotovoltaiku od firmy Schlieger. Obchodní zástupce, pan Adámek, vše vysvětlil a komunikace byla vstřícná. Montáž proběhla úspěšně a protáhla se jen závěrečná revize kvůli nedostatku revizních techniků, což je ale obecně u všech firem. Zvolil jsem systém s optimizéry kvůli členité střeše. Když se potvrdí vypočtené úspory, návratnost bude rychlá. Kamarád, který mi firmu Schlieger doporučil má FV od ledna 2022 a je absolutně spokojený. Jeho propočty se shodují s realitou.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (4)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (4) 12.09.22 15:50  JukubD  (247882)

fve

Dobrý den, u nás proběhla schůzka s obchodníkem panem Adámkem bez problémů. do dvou měsíců byla schválema žádost o dotace na FVE a do půl roku máme panely na střeše. Nyní čekáme ( první týten) na revizi ale komunikace se společností je bez problému. věřím ze to dotáhneme do konce.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (4)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (3) 12.09.22 00:30  Libor Bartůněk  liborbartunekzavinacseznam.cz  (247849)

Víra v dobrý výsledek

Dobrý den, smlouvu na FVE jsem podepsal srpen 2021. Od května 2022 vyrábím. Obchodní zástupce pan Martin Nguyen byl vstřícný a vždy  k dispozici, pokud jsem cokoli potřeboval. Montážníci z UA udelali svou práci za 3 dny a nutno říct, že precizně. Měli nevýhodné ubytování, daleko dojížděli, tak jsem jim zajistil jiné. Měl jsem smůlu, byl špatný střídač, který mi do 14 dnů vyměnili a nastavili. Mám představu, o práci dodavatele FVE, že nejhorší z realizačního balíku dodavatele je železo. Panely, příslušná technologie a vlastní montáž. Druhá část administrativního ošetření u firmy Schlieger trochu vázne, byť snad mohla být rychlejší než dodávka první části dodávky, úkony jako projekt, revize, komunikace z distributory a následná komunikace s FSŽP. Nechci to zlehčovat, myslím si, že se tyto věci opakují jako přes kopírák. Mám zkušenost spíš s malou informovaností s úkony, které jsou s administativou spojené. Vygeneroval jsem přihlašovací kód pro FSŽP , již poslali akceptaci a čekám na dodání dokumentů od Schliegeru. Limit mají srpen 2023. Takže čekám a věřím, se Schliegrem komunikuji slušně, protože i na druhé straně jsou lidi a vždy jsem se na nějakém výsledku dohodl. Pracuji ve stavebnictví a vím jak je obtížné postavit dům, nebo vytvořit cokoli hmotné a je li to v takové poptávkové vichřici jako je FVE.

 Libor Bartůněk

Praha západ

 

 

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (3)
Vaše doporučení:

přečíst (11) 05.09.22 13:48  Josef Březina  (247518)

Fve

Dobrý den smlouva podepsána 17.9.21Spousty z tráveného času voláním psaním dohadování, nakonec fve na střeše navýšena konečná faktura o 40000kč. Argument že tam byli 3 lidí a ne 2, a počet hodin vydělen 8 hodinami.. nemohu za to že někdo neumí udělat nabídku a nemá specifováno že 3 dny instalace je na hodiny a né 3dny... Navíc skoro po roce není napojeno na ČEZ z důvodu jejich chyb!!! Nevím co mám dělat jestli mám doplatit 220000kč a modlit se jestli dorazí dotace nazpět... Případně se připojím taky k žalobě o nekalé praktiky...

Dosavadní doporučení: přečíst (11)
Vaše doporučení:

přečíst (24) 24.06.22 14:31  Zub10  (244900)

Podvodná firma s praktikama 90tek

u Schlieger jsme objednali minulý rok fotovoltaniku, po zaplacní dotace komunikace ustala,

když jsem po půl roce začal zjišťovat (obrňte se trpělivostí), kdy to půjdou namontovat mi zdělli, že se stále čeká na schválení dotace,ale že to někdy trvá půl roku.

Po vlstním obvolávání dotací jsem zjistil, že o dotaci bylo požádáno minulý rok, ale Schlieger nedodal vše, po urencích nereagoval a proto žádost byla zrušena. Když jsem informoval Schlieger, tak jsem se po pár dnech dozvěděl, že byla podána nově.

Email nemá smysl psát, končí v černé díře.

Varujte ostatní, mají lživou reklamu všude, nabízí vlastní elekřinu za pár měsíců, narazil jsem na weby o obnovitelných zdrojích plné odkazů na Schlieger.

 

Dosavadní doporučení: přečíst (24)
Vaše doporučení:

přečíst (51) 03.05.22 17:33  Jana Pšenková  (243534)

FVE

2.8.2021jsme s manželem podepsali smlouvu na výstavbu FVE a zaplatili zálohu.K dnešnímu dni nemáme dosud ani vyřízené dotace, snažíme se komunikovat s firmou ale odpověď je vždy stejná, že vše zjistí a dají vědět.

Dosavadní doporučení: přečíst (51)
Vaše doporučení:
přečíst (22) 21.06.22 16:58  ANFR  (244791)

FVE

Dobrý den, paní Pšenková,

máme stejný problém. Zkoušeli jste odstoupit od smlouvy?

My ano. Požadujeme vrácení záloh (TČ + FVE) z důvodu nečinnosti. Firma Schlieger se vymlouvá na velké množství zákazníků a nechce naše odstoupení od smluv uznat. Uznají ho údajně pouze pod podmínkou, že podepíšeme dohodu o zrušení smluv, kde si vyčíslili administrativní poplatek 40.000,- za údajné administrativní činnosti. Toto já považuji za bezdúvodné obohacení a odmítám nějaké dohody podepisovat. Nyní zvažuji, že se obrátím na ČOI a pokusím se vyřeřit vše mimosoudní cestou. Potřebuji se domoci půl milionu, který nám již několik měsíců zadržují. Brali jsme si úvěr, peníze má firma Schlieger, plnění žádné a my platíme úroky a splátky z úvěru.

Dejte prosím vědět, jak se to u vás vyvíjí a co zvažujete do buducna.

Děkuji

AF

Dosavadní doporučení: přečíst (22)
Vaše doporučení:
přečíst (11) 21.06.22 17:36   ()

FVE

Příspěvek byl smazán.
Dosavadní doporučení: přečíst (11)
Vaše doporučení:
přečíst (17) 07.07.22 13:29  Veronika  (245313)

FVE

Dobry den, take podavame na firmu Schlieger zalobu. Mohu se zeptat blize na Vase zkusenosti? Pripadne projednam a advokatem moznost, zda ma smysl podavat hromadnou zalobu, protoze vidim, ze techto pripadu je skutecne dost. My zaplatili zalohu pred rokem 120.000,- a do dnes nic, ani nekomunikuji. Dekuji, Wildova

Dosavadní doporučení: přečíst (17)
Vaše doporučení:
určitě přečíst (17) 07.07.22 20:32   ()

FVE

Příspěvek byl smazán.
Dosavadní doporučení: určitě přečíst (17)
Vaše doporučení:
přečíst (18) 22.06.22 17:36  ANFR  (244791)

FVE

Dobrý den,

děkuji za doplňující informace. S firmou Schlieger mi už došla trpělivost. Napřed jednali poměrně slušně, ale když pochopili, že trvám na svém a mám k tomu své důvody, tak začali být hodně nepříjemní až arogantní s prvky vyhrožování.

Tak jsem se už asi definitivně rozhodla, že se spojím s advokátní kanceláří, kterou jsem si vybrala a pokusím se s firmou Schlieger jednat jejich prostřednictvím. 

ANFR

Dosavadní doporučení: přečíst (18)
Vaše doporučení:
přečíst (25) 10.05.22 15:37   ()

FVE

Příspěvek byl smazán.
Dosavadní doporučení: přečíst (25)
Vaše doporučení:
přečíst (10) 13.06.22 13:34  sady  (244541)

FVE

Dobrý den,

Dobrý den,čekám na montáž FV od Shliegru.Prosím co jsou chybějící kody????Nejde pak vyřídit dotace???

 

Dosavadní doporučení: přečíst (10)
Vaše doporučení:
přečíst (9) 13.06.22 16:30   ()

FVE

Příspěvek byl smazán.
Dosavadní doporučení: přečíst (9)
Vaše doporučení:

přečíst (13) 14.04.22 08:27  Střevlík  (243060)

Nereagují

Během tří týdnů jsem poslal třiktát poptávku, jednou ji poslala manželka a jednou jsem napsal e-mail na jejich kontakt, vyjma automaticky generované odpovědí, že se ozvou do čtyř dnů žádná reakce. Zkoušel jsem to opakovaně, protože mi byla firma Schlieger doporučena kolegou jako solidní. Toto alespoň pro Ostravsko potvrdit nemohu

 

Dosavadní doporučení: přečíst (13)
Vaše doporučení:
přečíst (24) 14.04.22 10:28  Střevlík  (243060)

Nereagují

Tak se musím omluvit, dnes volal zástupce firmy, (po třech týdnech, reakce na kritiku?), když jsem naznačil, že bych očekával nějakou omluvu, tak to nehodlá řešit, protože klientů mají dost a mně nepotřebují. tedy doporučuji neobtěžovat Schlieger s.r.o.

Dosavadní doporučení: přečíst (24)
Vaše doporučení:


Diskuze Firma Schlieger, s. r. o., další stránky: 1 | 2 | Další »
stránkovat diskuzi po 10 | 20 | 50

Odkazy k diskuzi Firma Schlieger, s. r. o.

Firma Schlieger, s. r. o. - zdrojová stránka k tématu diskuze Firma Schlieger, s. r. o..

Zasílání Denního souhrnu názorů na Firma Schlieger, s. r. o. e-mailem.

Přidat názor - vložte vlastní názor, doporučení, hodnocení nebo zkušenost k tématu Firma Schlieger, s. r. o..


 Burza Prime 13:18 
Název Kurz Změna
 COLT(CZG)  543.00  -1.27% 
 ČEZ  892.50  -0.78% 
 ERSTE  546.00  -3.47% 
 KB  624.00  -2.19% 
 KOFOLA  252.00  -4.91% 
 MONETA  70.90  -1.53% 
 PHOTON  57.80  +3.96% 
 PILULKA  775.00  +3.33% 
 PM  16 500.00  +0.86% 
 VIG  517.00  -1.15% 
Komodity online
 Ropa 88.69 USD 12:58   
 Zlato 1650.22 USD 12:58   
 Stříbro 18.70 USD 12:58   
 Káva 229.25 USD 12:58   
 Cukr 17.71 USD 12:58   
 Bavlna 89.30 USD 12:58   

Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat     Mobil verze

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2022

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.