Povinné ručení AXA pojišťovna a.s. - Diskuze, názory, doporučení a hodnocení

 Hodnocení:      0 1 2 3      
Diskutující:
Návod    
 

Povinné ručení AXA pojišťovna a.s. - Diskuze k tématu Povinné ručení AXA pojišťovna a.s.


Výpis příspěvků 1 až 20 (78)
 
přečíst (0) 20.02.21 12:48  simona  (223142)

Neférové jednání

 

Pojišťovnu v žádném případě nedoporučuji!!!

V prosinci loškého roku jsem nechala ekologicky zlikvidovat vozidlo, které jsem poté šla na úřad vyřadit z evidence. Z úřadu jsem byla vypoklonkována z důvodu neobjednání se na úřad (nouzový stav a situace okolo covidu neumožňovala jít si na úřad stoupnout do fronty), na úřad se bylo možné objednat až na únor. Požádala jsem tedy pojišťovnu, zda by bylo možné pojistku předběžně zrušit na základě potvrzení o převzetí vozidla k likvidaci a až se dostanu na úřad zašlu TP s vyznačeným vyřazením vozidla (zaslala jsem pojišťovně ojednávkový systém i vyznačené objednání na úřad, aby věřili, že nemám jinou a dřívější možnost vozidlo zrušit). Bylo mi odpovězeno, že  ze zákona takto pojistku zrušit nelze, jen na základě zaslání TP s vyznačeným datem vyřazení vozidla, a že stačí i potvrzení o elektronickém podání žádosti o zrušení vozidla, toto však bez elektronického podpisu nelze. Zaslala jsem tedy žádost o zrušení vozidla na úřad e-mailem a informovala jsem o tom pojišťovnu. Úřad odpověděl, že e-mailem vozidlo zrušit nelze jen osobně, poté mi byl nabídnut dřívější termín objednání (byla navýšena kapacita objenání na úřad). V lenu jsem tedy vozidlo zrušila a odeslala TP pojišťovně. Pojistka byla zrušena, ale že musím zaplatit dluh na pojištění do doby zrušení vozidla a to i když jsem tuto situaci s pojišťovnou řešila už od prosince a neměla jsem možnost vozidlo dříve zrušit.

Ani v této době se pojištovna neumí chovat lidsky, v době nouzového stavu se umí jen ohánět zákony a nejsmutnější je, že jsem situaci okolo zrušení vozidla nemohla nijak ovlivnit, z mé strany jsem udělala maximum, přesto si pojišťovna nestydí říct o peníze.

 

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (7) 27.09.20 16:28  Alena  freiheit.alenazavinacseznam.cz  (215338)

Nejhorší pojišťovna

S pojišťovnou AXA mám bohužel také pouze špatné zkušenosti. Letos v červenci jsem poptávala přes KLIK.CZ nové povinné ručení na své auto. To mi bylo zpostředkováno právě u AXY. Smlouvu jsem podepsala, odeslala a obratem jsem musela uhradit pojistné, ačkoliv jeho platnost začíná 1.10. 2020. Od KLIK.CZ jsem obratem obdržela zelenou kartu. Za týden mi byl ovšem doručen dopis "s červeným pruhem", ve kterém mi AXA sděluje, že mi pojistku vypovídá. Přesný důvod jsem se z dopisu ani po několika telefonátech nedozvěděla. Mám pro to jediné vysvětlení - před 4 lety jsem měla auto u AXY pojištěné včetně připojištění čelního skla. K výměně poškozeného skla došlo a AXA po poměrně dlouhé době uhradila servisu necelých 8 tis korun českých. Smlouva mi tedy byla zřejmě vypovězena z důvodu krytí pojistné události. Musela jsem si pro letošní rok tedy sjednat pojistku jinde a co hůř, dodnes jsem od AXY svoje peníze za pojištění, které vlastně vůbec neexistuje, nedostala zpět!

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (7)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (5) 23.09.20 14:54  fdfds  petrpan2zavinacgmail.com  (215154)

Katastrofa

Musím bohužel potvrdit, že je to zlodějská organizace. Jsem poškozený při nehodě. AXA ani po šesti týdnech co jsem jim zaslal všechny vyžádané dokumenty není schopna událost ukončit (ani neposílají likvidátora, všechno jim máte sepsat, nafotit, oskenovat a zaslat). Každý týden urguju a nejdříve vždy za tři dny přijde předpřipravená odpověď s příslibem brzkého ukončení, nyní nekomunikují vůbec, na infolince nic nevyřešíte. Bravo. AXA to má pěkně vymyšlené...

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (5)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (7) 21.09.20 12:07  Jirivrcha  (215055)

Povinné ručení

Nesrovnával jste si někdo nabídku pojišťoven, kde si mi nejvíc vyplatí si pojistit auto? zdá se mi, že moje povinné ručení je zbytečně drahé...

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (7)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (1) 23.09.20 23:18  Radek459  (215174)

Povinné ručení

Srovnával jsem si nabídku pojišťoven sám, ale i přes srovnávač pojištění. Nabídky na srovnávačí jsou lepší, než když jdete osobně na pobočku.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (1)
Vaše doporučení:
přečíst (3) 24.09.20 19:47  Jirivrcha  (215213)

Povinné ručení

Jak je to možné? že někde na srovnávači pojištění je lepší nabídka, než přímo na pojišťovně? a to se potom nejde podepsat smlouva na pojišťovnu?

Dosavadní doporučení: přečíst (3)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (1) 25.09.20 18:54  Radek459  (215276)

Povinné ručení

 

Vždy jsem to řešil přes srovnávač pojištění klikpojisteni .cz Lepší cenu mají proto, že se to vše řeší online bez nějakého sjednavatele pojistek, takže jde pak smlouva přímo na pojišťovnu a nemusí se za to nikdo platit. Proto na tomto srovnávači najdete nejvýhodnější cenu pojištění. Potom to vyřídíte online a stačí to potvrdit zaplacením přes bankovní účet.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (1)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (4) 31.08.20 10:33  jana  (214175)

Špatné zkušenosti AXA

Pojišťovna AXA je asi ta nejhorší co znám. Klient pojišťovny mi naboural moje zcela nové auto a nehodu nenahlásil. Všichni říkali, že to nepůjde opravit, že je to na totálku, dokonce i v servisu řekli, žer je to totálka. Přišel "mobilní technik" z AXI a řekl, že to mají rozebrat a opravit. Je pravda, že když se mi podařilo se s někým z pojišťovny spojit, že to se mnou sepsal a bylo nahlášeno. Stalo se to 31.7.2020, jak jsem byla informována měl se semnou ten jejich "mobilní technik" do 3 dnů ozvat, dodnes se se mnou nespojil. To že se to má opravit mi řekli až v autorizovaném servisu, kam bylo auto odtaženo. Psala jsem několikrát na pojišťovnu, ale ta dělá mrtvého brouka. Dokonce mám nárok na náhradní vozidlo, no a co mi řekla pojišťovna - někde si ho půjčte a mi vám proplatíme fakturu. Je to hezké, ale bydlím na vesnici, kde jezdí autobus 2x denně, není tady vů-bec nic - pošta, dopktor, obchod - tak nevím jak a kam bych asi měla jít půjčit auto a hotové peníze na zaplacení zápůjčky kde vzít. Pak je otázka, jak bych to zase dostávala z pojišťiovny AXA?

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (4)
Vaše doporučení:
přečíst (1) 24.10.20 00:02  Pepa  crayo0neckazavinacemail.cz  (216635)

Špatné zkušenosti AXA

Pojišťovna je pojišťovna, ne autopůjčovna:). Pokud nemáte prostředky na hrazení Faktury, máte dát servisu či autopůjčovně plnou moc.

Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:

přečíst (9) 21.01.20 20:10  Patrik  quacker01zavinaccentrum.cz  (207514)

Axa nás okradla o 110 tis

Axa nás okradla o 70 tis Kč za totální škodu na voze z pojištění vandalizmu . Někdo nám chtěl vykrást auto , nedostal se dovnitř a způsobil škodu podle axy 218 tis. Auto šlo na totalku, prodalo se v dražbě a najednou má podle axy hodnotu 90 tis, přitom pod 200 koupit nelze srovnatelné auto. Musíme k soudu

Dosavadní doporučení: přečíst (9)
Vaše doporučení:

přečíst (2) 28.12.19 16:42  Petr Pajak  pajaja111zavinacseznam.cz  (207069)

Neproplácí AXA

Neproplácí srážku se zvěří, pozor na AXA, nepomůže i přivolaná policie ke střetu.
Jen vybrat peníze .
Po opravě vám zašle zamítací dopis.
Nechci mít nic společného z touto pojišťovnou, jsou to gauneři.
Toto se děje jen v ČR ,, mají dobré právníky
Tak si to dobře promyslete
Děkuji za pozornost

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

přečíst (3) 04.12.19 11:27  Aneta Grausamová  (206636)

Nevyplacení pojistné události společností AXA

Nechala jsem si pojistit u společnosti AXA osobní automobil a při té příležitosti jsem připojistila i střet se zvěří. Jednoho večera jsem srazila opravdu velkou lišku, která se kutálela pod autem, vypadla za pravým zadním kolem a utekla pryč. Náraz polámal nárazník, zničili se mřížky v nárazníku, liška svým tělem ohla chladičovou stěnu, čímž schodila chladič, který prosekala vrtule a hadici, se kterou si vrtule poradila stejně. Aut nás jelo za sebou více, všichni se otázali zdali nepotřebujeme pomoc, přivolali jsme PČR a pojistnou událost nahlásili. Přijel technik, u auta si udělal jednu fotku a to motorového prostoru, škodu sepsal, vyčíslil a na nás bylo pouze čekat. Odpověď? Škodná událost zamítnuta, protože na místě nezůstali chlupy, pokud tuto událost někdo viděl sepište čestná prohlášení a pošlete odvolání. Tak se stalo, 4 čestná prohlášení, znovu celková dokumentace, odpověď však stejná - "není zřejmý střet se zvěří". Na otázku proč po mě chtěli čestné prohlášení mi bylo odpovězeno pracovnicí call centra, že to byla jen možnost, ale že tohle likvidátora nezajímá. Takže člověk si něco platí, a vlastně zbytečně protože když se mu něco stane, zvířeti se ve finále nic nestane ale autu bohužel ano, smůla, nedoběhli jste zvíře, kterého by jste oškubali nebo zabili a donesli zpátky , nic tedy nedostanete. Tento můj spor trvá 3 měsíce a opravdu se nenechám odbít pouhým ne. Nikomu se nedovoláte, kromě call centra, všichni se skrývají za čísly a monitory. Po této zkušenosti jsem doporučila všem svým známým přepojistit si auto k jiné společnosti, změnila jsem i kalkulaci pojistky na domácnost, protože jednání společnosti AXA, celkový postoj, lhaní a vyhýbání se svojí povinnosti není v žádné míře přijatelné! NEDOPORUČUJI, NIKDY VÍC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dosavadní doporučení: přečíst (3)
Vaše doporučení:
přečíst (5) 06.06.20 12:41  David Addd  (211956)

Nevyplacení pojistné události společností AXA

Při střetu se zvěří je nutno vždy jednoznačně prokázat střet se zvěří. To co popisujete mohl být klidně nájezd na kámen, který jste mohla odhodit. Vždy se vyplatí havarijní pojištění, na to jste doplatila. 

Dosavadní doporučení: přečíst (5)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (2) 19.11.19 20:09  prý věrný klient  z...........zavinacseznam.cz  (206320)

už nikdy více

S touto pojišťovnou mám velice nepříjemnou zkušenost. Dne 22.4.2014 jsem si pořídil svůj vysněný vůz a zároveň  jsem uzavřel pojistnou smlouvu na povinné ručení. Dne 19.10.2019 jsem si koupil nový vůz a při koupi vozidla jsem si nechal pojistit vozidlo u pojišťovny, kterou mi nabídl prodejce. V tuto chvíli jsem měl vozidla dvě. Dne 1.11.2019 jsem starší vozidlo prodal do autobazaru, ano byl to pátek, protože jsem byl pracovně celý týden mimo domov a na pátek jsem měl domluvený prodej tohoto vozidla. Vozidlo bylo úspěšně prodáno a z důvodu obezřetnosti jsem odeslal večer email se všemi povinnými údaji potřebné k ukončení pojistné smlouvy z důvodu prodeje vozidla. Následně jsem byl vyzván, abych na příslušnou pobočku donesl kupní smlouvu, což jsem pochopitelně udělal. Tím jsem považoval celou situaci za vyřešenou. Jaké bylo moje překvapení, když jsem dostal email, kde mi oznámili vznik dluhu ve výši stupidních 204 Kč, který nedokázali ani vyčíslit a zároveň s odkazem na právní normu, která řeší pouze důvody zániku pojistné smlouvy. Pochopitelně jsem se dozvěděl , že smlouva bude ukončena až ke dni 30.11.2019. Výše  dluhu vznikla právě za toto období. Ze zákona vzniká pojišťovně pouze právo  na pojistné do konce kalendářního měsíce, ale.není to povinnost, je to bohužel jediná pojišťovna, která to má takto nastavené. A proto se ptám, je cena 204 Kč za reálně jeden pojištěný den 1.11.2019, a to ještě za předpokladu, že pojistné bylo placeno pololetně a pojistné za předcházející pololetí bylo zaplacené až do 2.11.2019, skutečně tak důležitá aby ohrozila mou důvěru v tuto pojišťovnu jako váženého a dlouholetého klienta, jak jsem byl velmi často z jejich strany nazýván??Upřimně Vám všem říkám, že takovéto jednání považuji dle mého názoru za podvodné a účelové jednání, kdy mi jak při uzavření, tak při ukončení smlouvy toto nikdo ani neřekl. Tato skutečnost by mě jistě ovlivnila, zda smlouvu uzavřít nebo ne. Jsem bohatý o zkušenost, se kterou jsem se u této instituce setkal, všem známým a příbuzným doporučuji odejít od této pojišťovny a této stránky využívám, abych se o tomto chování podělil s ostatnimi. Pojišťovně tímto gratuluji k dobré práci a ztrátě klienta, který jí po celou dobu pojistného období (5,5 let) důvěřoval a jediné štěstí, že nedošlo k žádné pojistné události....Jak by se tato pojišťovna zachovala v tomto případě.....?Dle dostupných názorů, které jsou na těchto stránkách zveřejněny, tuším , že nejsem jediný,kdo tuto zkušenost s touto pojišťovnou má.......

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (2)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 22.10.19 16:02  Suzanne  (205661)

Axa recenze - hrůza

Mám s Axou také špatné zkušenosti. Dne 1.8. jsem uzavřela smlouvu na povinné ručení Dne 16.8. jsem prodala automobil (nový majitel uzavřel svou pojistku) Dne 20.8. zápis změny majitele do TP Dne 20.9. žádost o ukončení smlouvy s pojišťovnou na základě prodeje auta. Pojišťovna mi ukončila smlouvu až ke dni 1.10. Prý ukončení dle zákona o pojištění vozidel je do konce měsíce od nahlášení změny pojišťovně. Nesmysl. Jiné pojišťovny automaticky ruší pojistku ke dni prodeje automobilu. Zákon jasně uvádí, že pojistka se ruší ke dni zániku smlouvy (což je prodej, nikoli nahlášení pojišťovně) a že pojišťovna je povinna od tohoto dne peníze vrátit. Zákon dále uvádí, že pojistitel má nárok na pojištění ještě do konce měsíce od zániku pojištění, ale pouze právo, nikoli povinnost. A i tak by to do konce měsíce bylo do konce měsíce srpna a ne do konce září. Nevím, proč bych měla měsíc a půl navíc platit pojištění cizímu člověku, který navíc ještě od koupi (16.8.) platil pojistku za to auto duplicitně také. Pojistka měla trvat pouze 16 dnů (od sjednání do prodeje), max 20 dnů (od sjednání do zápisu v TP) a Axa trvala na tom, že pojistka měla trvat dva měsíce. Předán to už svému právníkovi a vím, že jsem v právu, ať si tedy pak náklady uhradí Axa. Nejhorší domluva i co vím od známých.

A ještě když jsem s nimi jednala, spletli si pojistné smlouvy a chtěli mi rušit pojistku na úplně jiné vozidlo, přestože jsem přehledně uvedla v hlavičce typ vozu atd... Na štěstí jsem si všimla včas, že popletli čísla smluv. To zrušení se mělo týkat auta, jehož majitelem i pojistitelem byla moje firma a byl to Mercedes a oni malém zrušili pojistku, která byla na mé jméno (ne na společnost) a šlo o BMW. Tedy jiný pojistitel i jiná značka auta. Nechápu, jak to mohli takto domotat.

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (6) 12.11.19 11:04  karla  spolecnost66zavinacseznam.cz  (206152)

Axa recenze - hrůza

Toto se může týkat mnoha lidí které bohužel svým chováním a intrikami poškodila., Upozorním na osobu z Ostravy, která byla řešena Policií z důvodu trestného činu stalkingu, a řešena také magistráty několika obcí MS kraje. Jde o osobu Věru Nusmuller z Ostravy (věk 66 let,vypadá nápadně starší a to o dost), která neváhá intrikovat a šířit lži a manipulace všude, kde to jde, protože nic jiného neumí. Zde mj.spamovala a posílala falešné zprávy inzerentům. Hrozí zde udělení pokuty ve správním řízení a zákaz činnosti všem, kdo s ní intrikují. Trestní oznámení podána i na další osoby, které s ní vytrvale intrikují. Pokuty již padly Pronásleduje lidi a vyčíhá si na ně klidně u jejich domu,kde bydlí,aby s nimi intrikovala,nebo někoho jiného koho znají, pomluvila, očernila. Vytrvale obtěžuje,přesto s ní nemá zájem člověk komunikovat, a nepřestává vyzvánět, házet nechutné vzkazy do schránek (pod nějakou záminkou se vnutí do vchodu,kde obtěžuje, a zvoní u bytu člověka, který s ní viditelně nemá zájem žádným způsobem komunikovat) psychopatka!Nechutná! Zlá intrikánka a patologická nemocná stará baba.Varuji ostatní kdo ji vůbec znají, a nemají tušení co dělá za zvěrstva

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (6)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 23.08.19 16:38  jana  (204262)

NEDOPORUČUJI

Zřídit si cestovní pojištění od této pojišťovny je jako nepojistit se vůbec. Příšerné chováni už jen lidí na asistenci, neochotní, nebo možná neschopní poradit a člověka odškodnit za službu za kterou si zaplatil. Tahle pojišťovna již nikdy více!!!

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (5) 18.08.19 07:28  roman  roman.blazek2zavinacseznam.cz  (204126)

Zákonné pojištění auta

 Je to banda idiotů před lety mi jejich klient rozbil auto všechny doklady byly doloženy o které požádaly .  Protože neumějí číst a nevěděli  co s tím mají dělat. Udělali podvod , když poškozené osobě poslali vyjádření, že zfalšovali nehodu.Tím se dopustili trestného činu .U poškozeného vozidla oprava stála 28 000kč tu odmítly servisu vyplatit. Nakonec přestaly komunikovat . 

Dosavadní doporučení: přečíst (5)
Vaše doporučení:

přečíst (26) 29.06.19 22:40  Jurka  tompes18zavinacseznam.cz  (203010)

Doporučení

Dobrý den. Dlouho jsem se rozhodoval, kterou firmu si vybrat pro povinné ručení vozidla, protože jich je hodně. Kamarád mi doporučil, at zkusím https://www.srovnator.cz/ a udělal jsem moc dobře. 

Dosavadní doporučení: přečíst (26)
Vaše doporučení:


Diskuze Povinné ručení AXA pojišťovna a.s., další stránky: 1 | 2 | 3 | 4 | Další »
stránkovat diskuzi po 10 | 20 | 50

Odkazy k diskuzi Povinné ručení AXA pojišťovna a.s.

Povinné ručení AXA pojišťovna a.s. - zdrojová stránka k tématu diskuze Povinné ručení AXA pojišťovna a.s..

Zasílání Denního souhrnu názorů na Povinné ručení AXA pojišťovna a.s. e-mailem.

Přidat názor - vložte vlastní názor, doporučení, hodnocení nebo zkušenost k tématu Povinné ručení AXA pojišťovna a.s..


 Burza Prime 13:59 
Název Kurz Změna
 AVAST  145.00  +0.83% 
 CZG  374.00  -1.06% 
 ČEZ  531.00  +0.57% 
 ERSTE  727.80  +0.17% 
 KB  685.00  +0.15% 
 KOFOLA  259.00  +1.17% 
 MONETA  78.80  +0.13% 
 O2  258.00  +1.18% 
 PEGAS  800.00  0.00% 
 PM  15 360.00  +0.66% 
 VIG  599.50  +2.65% 
Komodity online
 Ropa 64.24 USD 14:22   
 Zlato 1731.65 USD 14:22   
 Stříbro 26.41 USD 14:22   
 Káva 132.22 USD 14:22   
 Cukr 16.27 USD 14:22   
 Bavlna 90.46 USD 14:22   Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat     Mobil verze

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2021

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.