Firma CENTROPOL ENERGY, a.s. - Diskuze, názory, doporučení a hodnocení

 Hodnocení:      0 1 2 3      
Diskutující:
Návod    
 

Firma CENTROPOL ENERGY, a.s. - Diskuze k tématu Firma CENTROPOL ENERGY, a.s.


Výpis příspěvků 1 až 20 (207)
 
přečíst (3) 03.02.21 01:53  Otakar  (222259)

Divná firma

Už týden se od nich snažím zjistit, kolik zaplatím při jejich ceně. Chtějí vše možné z vyučtování, což samozřejmě neposkytnu, dokud se nerozhodnu, ale jejich cenu za elektřinu prostě neřeknou.

Takže asi ruce pryč.

Čez mi řekne budete platit tolik a tolik - Centropol jen mlží a dotaz na cenu obcházejí.

Dosavadní doporučení: přečíst (3)
Vaše doporučení:
přečíst (0) 23.02.21 10:31  Petra N.  (223307)

:D

To je názor :D Je to jako když koupím auto..Když nevím jaký je tam motor,tak logicky nevim jestli tam tankovat naftu,nebo benzín... Ceny jsou různé a záleží na parametrech přeci. My jsme loni dělali čerpadlo a měnila se nám distribuční sazba..a diky tomu i cena byla jiná. Ceny jsou různé,záleží kolik amper má jistič atd. To jsou základní údaje..To jim klidně říct můžete. To nijak nezneužijí. Vaší hloupostí jen haníte jména firem.

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:
určitě přečíst (4) 03.02.21 08:38  Honza  (222268)

Ceníky najdete na webech

Tak ceníky jsou na webu: https://www.centropol.cz/domacnost/elektrina/cenik/ - předpokládám, že jste myslel elektřinu. Cena se může lišit dle délky závazku, "mlžení" je nesmysl, ceny jsou jasně dané u všech normálních dodavatelů, ČEZ, EON, Centropol nebo PRE se v tom nijak neliší. Ale většina z nich má "akviziční" nabídky, které když vyexpirují, tak se pak cena změní na vyšší, aniž se to třeba dozvíte...

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (4)
Vaše doporučení:
přečíst (0) 03.02.21 11:21  Otakar  (222259)

Ceníky najdete na webech

Tak proč mi operátorka není schopna sdělit cenu ? Jen chce vyučtování ?

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:
přečíst (0) 04.02.21 08:16  Honza  (222268)

Ceníky najdete na webech

Takhle - jedna věc je cena za kwh (tj, ceníkové ceny za jednotku odběru) a druhá věc konkrétní úspora. To první mají na webu a operátorka to musí vědět. To druhé vám může říci, až když jim pošlete vyúčtování - bez toho nevidí reálnou spotřebu a cenu, kterou aktuálně platíte. Na spoustě webech mají i kalkulačky, tak si to můžete zkusit spočítat i sám (buď odhadem, nebo přesně po zadání čísel z faktury).

Pokud máte starý tarif (čili jste dodavatele ještě nikdy neměnil), tak je fakt, že můžete hodně ušetřit. Pokud už máte nějakou akviziční nabídku z poslední doby, tak už to asi o moc levněji neseženete...

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:
přečíst (1) 04.02.21 08:31  Otakar  (222259)

Ceníky najdete na webech

Ano. Píšete úspora. Vůči čemu ? Komu ?

Po vyučtování nikomu nic není. Sdělím celkový odběr a chci cenu. Porovna číslo větší s menším jsem se učil tuším již ve 2. třídě. A představte si-pamatuji si to dodnes.

Obávám se, že i Vy mlžíte.

Cena za kWh od Vás bude jistě jiná, než od konkurence.

Dobře. Shrňme si to.

Mám D02D, jednu fázi tuším cca 220V/15A+- (tu nejmenší) a jen tarif T1.

Sdělte mi, kolik zaplatím za kWh u Vás a to včetně poplatků, které budou ve vyučtování.

Pravděpodobný odběr cca  500kW měsíčně.

Myslím si, že k tomuto nepotřebujete kopii vyučtování jiné strany, kde je uvedeno číslo smlouvy, žíslo hodina atd atd..

Děkuji.

Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:
přečíst (0) 04.02.21 13:36  Honza  (222268)

Ceníky najdete na webech

Asi jsme si nerozuměli - já jsem koncový uživatel jako Vy, nemám potřebu mlžit, nebo někoho doporučovat. Osobně jsem za poslední dva roky řešil změny dodavatelů na několika OM (od PPAS k EONu, od ČEZu k Centropolu), tak jsem chtěl jen nasdílet zkušenost, toť celé.

Ty údaje, které jste zmínil, jsou právě ve vyúčtování + je tam aktuální cena, kterou platíte dle tarifu, ze které se dá vypočítat úspora. Porovnat čísla si z druhé třígy pamatují i jiní a dělají to jako službu, abyste to nemusel počítat Vy...

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:
přečíst (0) 04.02.21 10:09  Centropol Energy  obchodzavinaccentropol.cz  (222356)

Cena se odvíjí od spousty aspektů

 

Dobrý den Otakare,

chápeme vaše rozhořčení a omlouváme se, pokud došlo k nějakému nedorozumění. Chcete-li znát čistě jednotvkovou cenu za MWh a fixní poplatek a udělat si kalkulaci sám, měla by vám být samozřejmě sdělena i po telefonu. Obojí se však odvíjí od zvoleného ceníku, tudíž i u nás se můžou navzájem lišit. Jiné částky budou u doby neurčité, jiné u závazku na 2 nebo 3 roky a jiné jsou u produktu pro nízké spotřeby. Všechny tyto ceny ale určitě najdete na našich stránkách https://www.centropol.cz/domacnost/elektrina/ jak bylo zmíněno výše.

Takové dotazy však nejsou běžné, a proto se snažíme zákazníkům vypočítat kompletní cenu přímo pro ně samotné, a to včetně poplatku za distribuci, který tvoří velkou část výsledné ceny, a daně. Abychom to však dokázali, potřebujeme znát několik dalších údajů, jako je adresa (podle které určíme distribuční území, v různých oblastech můžou lidé platit jiné částky za distribuci), spotřeba a distribuční sazba (jiný produkt se hodí pro malou chatu a jiný pro dům s tepelným čerpadlem) či hodnotu jističů (která má také vliv na cenu). Všechny tyto údaje najdeme právě na faktuře. Pak zákazníkovi můžeme okamžitě porovnat, kolik zaplatil za poslední období u svého dodavatele a kolik by ušetřil u nás. Žádné jiné údaje nás nezajímají a věřte, že nikam jinam se nedíváme. Ani by nám to k ničemu nebylo. Stejně tak můžeme zákazníkům pomoct zkontrolovat, zda mají správně nastavenou distribuční sazbu, protože často se stává, že zákazník má stále sazbu D01d a zbytečně utrácí peníze, i když už může mít nastavenou sazbu výhodnější. 

Proto může být jednotková cena za MWh trochu zavádějící a sama o sobě nerozhoduje o tom, že výsledná cena bude nižší. Samozřejmě nás ale mrzí, že jste se nedozvěděl to, co jste potřeboval. Napište nám prosím svůj e-mail, rádi bychom se s vámi spojili a napravili to. 

S přáním krásného dne

Centropol

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:
přečíst (0) 04.02.21 10:19  Otakar  (222259)

Cena se odvíjí od spousty aspektů

Takže je to tu shodné, jako s operátorem.

Uvedl jsem fakta, vy mě pouze mlhu.

Dobře, zkusme to ještě jednou :

D02D, jedn afáte 15A, obec Lískovice, rodinný domek - elktřina jen pro běžné spotřebiče i bez el. sporáku.

Jeden tarif T1 tedy zatím bez nočního proudu (T2).

Spotřeba 0,5Mwh za měsíc.

Smlouvu budeme mít třeba na 3 roky.

 

Cenu prosím a to včetně přidružených  poplatků.

 

Porovnám si sám.

Doufám, že se zde najde hodně čtenářů :D.

Odkaz na Vaše stránky je v podstatě k ničemu.

 

Děkuji

 

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:
přečíst (0) 04.02.21 10:52  Centropol Energy  obchodzavinaccentropol.cz  (222356)

Cena se odvíjí od spousty aspektů

Kopletní roční cena u nás za celkem 6 MWh (tedy 0,5 MWh za měsíc) by byla s produktem Pohoda online 28 150 Kč. Pokud chcete znát skutečně jen cenu za komoditu, tak je to 1729,09 Kč za MWh a fixní měsíční poplatek 78,65 Kč.

Určitě nechceme mlžit, ale pokud si opravdu nejsme jistí, co zákazník potřebuje, bylo by to střílení na náhodu. :-)

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:
přečíst (0) 05.02.21 05:13  Otakar  (222259)

Cena se odvíjí od spousty aspektů

Tak to je teda uspora :D

Hodili jsme to do kalkulačky, porovnali s Vašimi daty. U Vás bychom zaplatili dokonce o něco víc, než platíme ČEZu a smlouvu máme bez problemu a na dobu neurčitou.

 

Tak ejhle schválně ukouším různé kalkulačky a ejhle.

Jejich výsledky jsou zcela odlišné od skutečností.

 

Děkuji, ale takovouto usporu raději ne.

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:
přečíst (0) 05.02.21 08:36  Centropol Energy  obchodzavinaccentropol.cz  (222356)

Cena se odvíjí od spousty aspektů

Nechceme se tady s vámi přít, Otakare, samozřejmě nevíme, kolik přesně platíte a jaký máte ceník, ale podle jejich oficiálně platného ceníku na dobu neurčitou byste v tuto chvíli pří spotřebě 6 MWh zaplatil 30 459 Kč, což je o  2 309 korun více, než byste platil u nás. Nemáme však k dispozici veškeré detaily, tudíž se nám těžko argumentuje. Kdybychom se s vámi mohli spojit a popovídat si osobně, určitě bychom došli ke konkrétnějšímu závěru.

Ale pokud skutečně za spotřebu 6 MWh platíte na době neurčité méně než 28 000 Kč, tak máte skutečně výhodné podmínky a těžko vás něco přesvědčí měnit dodavatele :-) Jen mějte na mysli, že cena na době neurčité se může kdykoliv měnit a nemusí to tak být napořád.

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:
přečíst (0) 04.02.21 12:15  Otakar  (222259)

Cena se odvíjí od spousty aspektů

Fantasie.

Děkuji. 

Dalo to ale řádků.

Proč nevíme toto rovnou od operátorky?

Vaši nabídku doma předložím a po porovnání rovnou zavoláme.

Děkuji.

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:
přečíst (0) 04.02.21 12:34  Centropol Energy  obchodzavinaccentropol.cz  (222356)

Cena se odvíjí od spousty aspektů

Vůbec není zač. Určitě nás mrzí, že vás to stálo tolik úsilí a samozřejmě že stejné informace byste měl dostat i na lince. Ale i operátoři a operátorky potřebují alespoň základní údaje, aby vám dokázali nabídnout to nejlepší přímo pro vás.

Kdyby vám měla sdělit jen čistě cenu za MWh, pravděpodobně by zvolila nejběžěnjší používaný produkt a možná by se i trefila. Pokud byste ale zrovna elektřinu potřeboval do objektu s malou spotřebou (do malého bytu, na chatu či do garáže), tak zrovna na taková místa máme výhodnější produkt. Který ač má dražší cenu za MWh, ve výsledku díky nízkému fixnímu poplatku vychází cenově lépe. No a kdyby vám zase sdělila pouze jednotkovou cenu tohoto produktu, odradila by vás pravděpodobně vyšší cena za MWh. Což by byla škoda, protože pro nízkou spotřebu na trhu těžko seženete něco lepšího. Proto je pro nás důležité co nejpodrobněji zjistit, co zákazník potřebuje.

Jsme ale rádi, že jste se dostal k požadované informaci a pevně věříme, že vás cena zaujme. Zároveň mějte na mysli, že tohle je náš běžný ceník, ke kterému budete mít přístup po celou dobu, kterou byste s námi byl. Může se totiž stát, že vám někdo nabídne skvělou cenu, kterou však budete mít třeba jen první rok. Následně vám dají cenu vyšší a ten první rok se vykompenzuje. Zkrátka je potřeba mít se na pozoru a být obezřetný. Každopádně přejeme úspěšný výběr a ať už zvolíte jakkoliv, hlavně ať jste spokojený s cenou i péčí, kterou vám bude dodavatel poskytovat. ;-)

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (5) 14.10.20 09:31  LudmilaHerinková  (216141)

Spokojenost

Já jsem s Centropolem velmi spokojená. Paní na pobočce byla velmi milá a převod proběhl rychle. Jsem ráda, že šetřím a hlavně, že podporuji českou firmu .. 

Dosavadní doporučení: přečíst (5)
Vaše doporučení:

přečíst (8) 30.09.20 09:28  Lukáš  (215455)

Klam aneb_JSEM LIDEM Z CENTROPOLU VDĚČNÝ ŽE SE O MNE POSTARALI.

Dobrý den, je velice zarážející, že dodavatel Centropol Energy, a.s. se chlubí PR článkem o záchraně seniora před aukcemi, když sami ve velkém spolupracují s nejpropíranější aukcí Centrální Výběrová Řízení (veřejně popotahovanou také na ERÚ). Viz. článek na:https://newtonone.newtonmedia.eu/cs-CZ/monitoring/CZ$OP-17-2046/topic/pb42/article/2020B228E17A/token/e31db14b17df4fe99d2201fafd0a146a?tab=TextPokrytectví tedy této firmě určitě nijak nevadí, měli by si ovšem uvědomit, že jeden pozitivní skutek neodčiní podporu prodejního kanálu "šmejdů". Pěkný den.

Dosavadní doporučení: přečíst (8)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (8) 22.06.20 08:35  Karlos V  (212466)

U nás spokojenost

My jsme naprosto spokojeni. Změna proběhla rychle a cena je mnohem lepší. Jednou jsme řešili změnu distribuční sazby a s ničim nebyl problém. Já dávám palec nahoru!

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (8)
Vaše doporučení:

přečíst (15) 02.07.19 00:23  Radek Písař  pavelevzavinacseznam.cz  (203054)

Chybné datum výpovědi

Byl jsem podveden společností Centropol s kterou jsem 13.10.2010 uzavřel smlouvu s garancí nejnižší ceny elektřiny. Tato smlouva je jediný doklad který mám. Pro další prodloužení smlouvy jsem byl přes telefon dotázán zda chci smlouvu i nadále prodloužit (Toto datum telefonického kontaktu si nepamatuji) a na můj dotaz jestli mám stále garancí nejnižší ceny, mi bylo zděleno pokud najdu někoho kdo má levnější produkt tak mi upraví cenu.

 

Samozřejmě nejsem najivní a bylo mi jasné že se ceny na trhu srovnají a kvůli nějaké koruně navíc jsem to už neřešil.

 

Opět jsem čekal že mi společnost Centropol telefonicky oznámí zda u nich chci i nadále zůstat. Nestalo se tak, poslali mi písemnou smlouvu v které mi vyhrožovali pokud se jim na 5 let neupíšu tak mi zdraží elektřinu o 300 kč. Tuto smlouvu jsem jim nepodepsal a neposlal zpět a v den kdy mi poslali tuto smlouvu jsem se přes internet obrátil na dodavatele elektřiny MND a asi za tři dny jsem podepsal smlouvu s MND. MND mě nemůže získat kvůli chybnému datu výpovědi.

 

Pokud se jedná o chybné datum výpovědi, tak mi záměrně tuto smlouvu kde mě vyloženě vydírají poslali pozdě abych nemohl odejít k jinému dodavateli.  Bohužel tuto smlouvu kterou jsem nepodepsal a neposlal spět nemohu najít a ani nemám jak zjistit datum ukončení smlouvy kterou jsem s nimi prodloužil  po telefonu.

 

Nemám možnost se jak bránit, ale rád bych pomohl jiným aby se nedostali do mé situace. Chci upozornit veřejnost aby si řádně ověřili kdy jim končí smlouvy a zavčasu si nechali poslat nové smlouvy aby se mohli rozhodnout zda zůstjí a nebo si mohli zvolit jiného dodavatele elektřiny.

 

Centropol mě neustále po telefonu vydirá abych jim odsouhlasil jejich smlouvu. 

Dosavadní doporučení: přečíst (15)
Vaše doporučení:


Diskuze Firma CENTROPOL ENERGY, a.s., další stránky: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Další »
stránkovat diskuzi po 10 | 20 | 50

Odkazy k diskuzi Firma CENTROPOL ENERGY, a.s.

Firma CENTROPOL ENERGY, a.s. - zdrojová stránka k tématu diskuze Firma CENTROPOL ENERGY, a.s..

Zasílání Denního souhrnu názorů na Firma CENTROPOL ENERGY, a.s. e-mailem.

Přidat názor - vložte vlastní názor, doporučení, hodnocení nebo zkušenost k tématu Firma CENTROPOL ENERGY, a.s..


 Burza Prime 16:28 
Název Kurz Změna
 AVAST  142.10  -1.59% 
 ČESKÁ ZBROJOVKA GR  380.00  -1.55% 
 ČEZ  529.00  +0.57% 
 ERSTE GROUP BANK A  707.40  -3.10% 
 KOFOLA CS  256.00  +0.39% 
 KOMERČNÍ BANKA  678.00  -0.59% 
 MONETA MONEY BANK  79.00  0.00% 
 O2 C.R.  255.00  -0.97% 
 PFNONWOVENS  800.00  +1.01% 
 PHILIP MORRIS ČR A  15 380.00  +1.18% 
 VIG  581.00  -0.17% 
Komodity online
 Ropa 64.87 USD 26.02   
 Zlato 1731.13 USD 26.02   
 Stříbro 26.54 USD 26.02   
 Káva 137.72 USD 26.02   
 Cukr 16.50 USD 26.02   
 Bavlna 88.94 USD 26.02   

Zobrazit sloupec 
Menu Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat     Mobil verze

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2021

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.