Poradna pro začínající podnikatele

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat: jsem zaměstnaná a nyní na MD. Doma vyrábím
šité výrobky. Chtěla jsem se zeptat, zda bych je mohla dát na prodej na
internet. A zda bych musela mít ŽL případně do jaké výše si mohu vydělat,
abych nemusela podávat DP, platit zdr a soc. poj. MD mi končí v 10/2013 pak
jdu zpět do zaměstnání. Budou podmínky stejné a nebo se bude něco měnit?
Děkuji a přeji krásný den
Patrně máte na mysli pobírání rodičovského příspěvku. Pokud se zabýváte vámi uvedenou činností, je potřeba již na počátku této činnosti, jakmile se stane výdělečnou činností, nechat si zřídit živnostenské oprávnění. Bez něj nesmíte uvedené výrobky prodávat či vystavovat na internet. Porušovala byste tak ustanovení živnostenského zákona či zákona o daních z příjmů. Nicméně ve vašem případě by se jednalo o výkon vedlejší činnosti, a to jak v průběhu pobírání rodičovského příspěvku, tak při výkonu svého zaměstnání. Z tohoto titulu vám plynou značné výhody. Mezi hlavní patří, že nemusíte v prvním roce podnikání hradit zálohy na zdravotní a sociální pojištění. V dalším roce pak hradíte tyto zálohy na základě svého skutečně dosaženého zisku, nemáte tedy za povinnost hradit minimální zálohy, jako je tomu u hlavní činnosti.

Zároveň platí, že v případě nepřekročení rozhodné částky zisku, nemusíte ani v dalším roce hradit zálohy na sociální pojištění.

Daňové přiznání nemáte za povinnost podat v případě, že by při výkonu podnikání při zaměstnání nepřekročil příjem z tohoto podnikání částku 6.000 Kč. To vyplývá z ustanovení § 38g, zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů.

V odstavci 2 je uvedeno, že daňové přiznání není povinen podat poplatník, který má příjmy ze závislé činnosti a funkční požitky podle § 6 pouze od jednoho a nebo postupně od více plátců daně včetně doplatků mezd od těchto plátců (§ 38ch odst. 4).

Podmínkou je, že poplatník podepsal u všech těchto plátců daně na příslušné zdaňovací období prohlášení k dani podle § 38k, a vyjma příjmů od daně osvobozených a příjmů, z nichž je vybírána daň srážkou sazbou daně podle § 36, nemá jiné příjmy podle § 7 až 10 vyšší než 6 000 Kč.


*************************
BusinessInfo.cz
BusinessInfo.cz oficiální informační portál pro podnikání a export.

Redakce portálu BusinessInfo.cz
tel.: +420 241 011 070
fax: +420 241 011 093
mobil: +420-777 854 931
e-mail: redakce@businessinfo.cz

Poradna již byla ukončena, můžete si přečíst zodpovězené dotazy.




Stránka otázek:  1  2   3  4 


Stránka otázek:  1  2   3  4 


Příbuzné stránky



Zobrazit sloupec 
Kurzy měn | Akcie | Obchodní rejstřík | Zájezdy | Last minute | Meteobox | Bydlet | YAuto | Studium | E
Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
TOP: Akcie CZ Akcie svět Kurzy měn Komodity Dluhopisy Zlato Bitcoin Hypotéky Tarify Energie Kalkulačka Zákony Práce Počasí

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Sociální příplatek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Běžné účty

Hypotéky

Stavební spoření

Důchody

Směnárny - Euro, Dolar

Úřad práce

Investice

Podílové fondy

Makroekonomika - ČNB

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Zlato online, Stříbro, Ropa

Burza - ČEZ

Pojištění

Povinné ručení

Penzijní připojištění

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Nový občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Mapa webu

Volby

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Copyright © 2000 - 2019

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.,

ISSN 1801-8688

Ochrana údajů | Cookies