Životní pojištění a sjednávání pojistných produktů přes internet - Online chat

Foto - Roman Ondroušek
Logo Wuestenrot Roman Ondroušek
Finanční skupina Wüstenrot zahájila 13. února 2012 přímý prodej životního pojištění prostřednictvím svého nového webu www.wustenrot24.cz. Jako první na trhu nabízí sjednání plnohodnotného životního pojištění online. Vaše dotazy o životním pojištění obecně a o sjednávání pojištění po internetu zodpoví Roman Ondroušek, který od roku 2008 působí ve Wüstenrotu jako produktový manažer pojištění osob. Před příchodem do Wüstenrotu pracoval téměř 6 let v pojišťovně Generali na pozici underwritera produktů pojištění osob v oddělení péče o makléře.

Téma chatu: Životní pojištění a sjednávání pojistných produktů přes internet

Zadávání otázek

Zadávání otázek skončilo 28.03.2012 15:00.
 • 1. Otázka od JaroslavPreji hezky den,rad bych se zeptal jak narocne je sjednat zivotni pojisteni pres internet. Nebo je to sluzba, kdy se jen pres internet zkontaktujete klienta a nasledne ho oslovite telefonicky a jinak se cely proces dohody budouci smlouvy resi na osobni schuzce ? dekuji

  Foto - Roman Ondroušek
  Odpověď: Samotný proces sjednání životního pojištění online je u Wüstenrotu velmi jednoduchý a navíc nevyžaduje osobní setkání s finančním poradcem. Pojištění je možné sjednat nejen přes internet na www.wustenrot24.cz, ale i zdarma telefonicky na lince 800 22 55 55. Tuto bezplatnou linku můžete využít i ke konzultaci při uzavírání online. Naši vyškolení kolegové Vám rádi poradí s nejvhodnějším pojištěním šitým na míru Vašim potřebám.Určitě Vám i ostatním čtenářům doporučujeme vyzkoušet kalkulačku pojištění ProSichr na www.wustenrot24.cz/prosichr, abyste se přesvědčili, jak je to jednoduché.
  Roman Ondroušek
 • 2. Otázka od JanaDobrý den, ráda bych se zeptala, zda je možno životně pojistit i osobu, které byl přiznán invalidní důchod a za jakých podmínek? Jsou z životního pojištění vyloučeny ty „zdravotní“ oblasti, kvůli nimž byl invalidní důchod přiznán?

  Foto - Roman Ondroušek
  Odpověď: U Wüstenrotu je možné pojistit příjemce invalidního důchodu pro invaliditu prvního a druhého stupně (dříve částečný invalidní důchod). K těmto klientům poté přistupujeme individuálně a snažíme se najít optimální řešení. Takže abychom odpověděli i na Vaši druhou otázku, není pravidlem, že bychom tyto „zdravotní“ oblasti z pojištění vyloučili.Osoby s invaliditou třetího stupně (plný invalidní důchod) pojistit nelze.
  Roman Ondroušek
 • 3. Otázka od JarkaDobrý den, můžete mi vysvětlit postup, co mne čeká, když se dostanu do finanční tísně a nebudu mít přechodně prostředky na placení pojistky?

  Foto - Roman Ondroušek
  Odpověď: V takovém případě určitě platí, že včasnou komunikací se dá vyřešit většina problémů. Možností jak řešit vaši nepříznivou situaci je více a záleží také na typu pojištění. U Wüstenrotu je možné pojištění přerušit až na dobu 12 kalendářních měsíců; další možností je dočasně snížit pojistné (a tím samozřejmě také pojistnou částku, resp. pojistnou ochranu) na částku, která by pro Vás byla akceptovatelná i v případě finanční tísně. V každém případě se budeme snažit najít řešení, které budu pro Vás přijatelné.Pokud byste chtěla těmto situacím předejít a zároveň si zajistit, že budete pojištěna, doporučujeme uzavřít připojištění zvané "zproštění od placení pojistného". Toto připojištění je za velmi příznivou cenu a v případě pracovní neschopnosti zajistí, že za Vás pojistné platí Wüstenrot zatímco Vy budete stále pojištěná.
  Roman Ondroušek
 • 4. Otázka od Tomas V.Dobrý den, je smlouva vypověditelná? Za jakých podmínek? Děkuji

  Foto - Roman Ondroušek
  Odpověď: Ano, smlouvu je možné vypovědět, podmínky vycházejí ze zákona.Pojistnou smlouvu můžete vypovědět do 2 měsíců ode dne uzavření. To Vám umožňuje pojištění zrušit v případě, že si pojištění „rozmyslíte“. Pojištění můžete také vypovědět ke konci pojistného období (pojistné období odpovídá frekvenci placení pojistného, např. měsíc či rok) s tím, že výpověď musí být doručena alespoň 6 týdnů před uplynutím pojistného období.Za určitých podmínek můžete také od pojistné smlouvy tzv. „odstoupit“. Jedná se například o ochranu pro případ, že Vám finanční poradce nepravdivě či neúplně zodpoví Vaše dotazy a pojištění nebylo uzavřeno podle Vašich potřeb a požadavků.
  Roman Ondroušek
 • 5. Otázka od JeronymExistuje nejaka skutecna vyhoda resit zivotni pojistku pres internet ? Je rozdil mezi uzavrenim smlouvy pres online a pres pobocku ?diky J.

  Foto - Roman Ondroušek
  Odpověď: Jednoznačnou výhodou je pohodlí. Pojištění je možné uzavřít z domova a nevyžaduje setkání s finančním poradcem. Zároveň si Vy sám volíte, který typ pojištění a připojištění preferujete. V neposlední řadě je tato forma uzavření rychlejší.U Wüstenrotu navíc získáte životní pojištění již od 2 Kč na den a můžete se pojistit na částku až 5 000 000 Kč. Varianta ProSichr Exklusive navíc nabízí krytí rizik při dopravní nehodě již v základním pojištění. Jste-li již klientem Wüstenrotu, pak můžete počítat se zvýhodněním formou slevy 5 nebo 10%.
  Roman Ondroušek
 • 6. Otázka od VítězslavPřeji hezký den, je možné sjednat životní pojištění pro děti? Pokud ano, jaký to má přínos? díky

  Foto - Roman Ondroušek
  Odpověď: Životní pojištění online je u Wüstenrotu možné sjednat pouze pro osoby od 18 let věku. U našich poradců je možné sjednat vybraná pojištění i pro děti. Například produkt ProGold, který mimo pojistné ochrany nabízí výhodné garantované zhodnocení vložených prostředků.
  Roman Ondroušek
 • 7. Otázka od MartinaDobrý den, existuje nějaký výhodný spořící produkt např. při pojištění celé rodiny? Děkuji.

  Foto - Roman Ondroušek
  Odpověď: Pokud chcete výhodně zkombinovat životní pojištění a garantované zhodnocení Vašich úspor, doporučujeme Vám kapitálové životní pojištění. U Wüstenrotu se jedná o produkty ProBudoucnost a ProGold. U obou si můžete provést nezávazný výpočet a v případě zájmu produkty sjednat přes internet nebo telefon.
  Roman Ondroušek
 • 8. Otázka od JakubJe možné přidat k existující pojistce děti nebo manželku?

  Foto - Roman Ondroušek
  Odpověď: Záleží na tom, jaké pojištění máte uzavřeno. Doporučil bych Vám obrátit se na pojišťovnu, se kterou pojištění máte sjednáno s dotazem zda produkt umožňuje zahrnutí dalších osob do pojištění.
  Roman Ondroušek
 • 9. Otázka od MaruškaDobrý den, co se stane s pojistkou dítěte při rozvodu rodičů? Je možné ji např. pro dítě vybrat nebo musí čekat na plnoletost? Děkuji.

  Foto - Roman Ondroušek
  Odpověď: V těchto případech hodně záleží na okolnostech (např. který z rodičů je na smlouvě v roli pojistníka). Doporučujeme obrátit se na pojišťovnu a zjistit jaké jsou možnosti ve Vašem konkrétním případě.
  Roman Ondroušek
 • 10. Otázka od FilipDobrý den, jaký je rozdíl mezi rizikovým a kapitálovým životním pojištěním? Jde tyto dva produkty nějak kombinovat? Budeme si brát hypotéku a podmínkou je uzavření životní pojistky.

  Foto - Roman Ondroušek
  Odpověď: Hlavním rozdílem je, že rizikové ŽP je pojištění pro případ smrti. U kapitálového ŽP si navíc zároveň i spoříte a Vaše úspory včetně zhodnocení Vám budou vyplaceny na konci. Více detailů – viz. níže.Při zajištění hypotéky je klíčové rizikové ŽP a banky nevyžadují, abyste si ještě navíc spořil. Z našich produktů Vám jednoznačně doporučujeme pojištění ProSichr, který je možné uzavřít online či po telefonu. Rizikové životní pojištění – je pojištění pro případ smrti (smrt z jakékoliv příčiny) pojištěné osoby. Tímto pojištění je možné zabezpečit své blízké nebo finanční závazky (hypotéka, úvěr ze stavebního spoření či leasing). Hlavní výhodou tohoto pojištění je vysoká pojistná ochrana za nízké pojistné. V případě ukončení pojistné smlouvy není vyplaceno žádné plnění (produkt neobsahuje spořicí složku).Kapitálové životní pojištění – kombinace rizikové složky (smrt z jakékoliv příčiny) a spořicí složky, která poskytuje garantované zhodnocení. Hlavní výhodou tohoto pojištění je mimo pojistné ochrany možnost spoření a daňového zvýhodnění (při sjednání smlouvy alespoň na 5 let a do 60 let věku).
  Roman Ondroušek
 • 11. Otázka od JanDObrý den, je nějaká doporučená výše, na kterou se mám pojistit? Mám doma tři nabídky na uzavření životní pojistky, každou na jinou částku, z čeho mám vycházet?

  Foto - Roman Ondroušek
  Odpověď: Jednoznačný návod na to, kolik by měla činit výše pojistné částky neexistuje. Závisí to především na Vašich potřebách. My nejčastěji doporučujeme, že výše pojistné částky pro případ úmrtí živitele rodiny by měla činit alespoň 4,5 násobek jeho ročního příjmu.V případě, že byste chtěla radu na míru Vaši aktuální situaci, kontaktujte naše kolegy na bezplatné lince 800 22 55 55. Určitě si také můžete vyzkoušet kalkulačku na našem webu www.wustenrot24.cz. Třeba bude naše nabídka ještě výhodnější než u konkurence.
  Roman Ondroušek
 • 12. Otázka od jelimanekKtery druh pojisteni se pres internet sjednava nejcasteji a proc tomu tak je ? Mam za to, ze to je povinne ruceni, nebo se mylim ? diky

  Foto - Roman Ondroušek
  Odpověď: Ano, nejčastěji se jedná o povinné ručení, které nabízíme i my na našich stránkách www.wustenrot24.cz.
  Roman Ondroušek
 • 13. Otázka od RomiDobrý den,mohl byste prosím porovnat výhody/nevýhody životního pojištění ve srovnání se vstupem do II.pilíře důchodového pojištění? Děkuji

  Foto - Roman Ondroušek
  Odpověď: Dobrá otázka… Obě varianty umožňuji přilepšit si na stáří. Životní pojištění (kapitálové či investiční) nabízí nejen možnost spoření na stáří, ale i pojistnou ochranu. Já osobně mám jak životní pojištění, tak penzijní připojištění a budu zvažovat i vstoupení do druhého pilíře důchodového pojištění.
  Roman Ondroušek
 • 14. Otázka od Jarmila DobromilováTakže psa mi tedy nechcete pojistit? Takže skončí někde bídně v útulku jako bezdomovec. Vy nemáte srdce pro zvířata ve Wüstenrotu?

  Foto - Roman Ondroušek
  Odpověď: Pojištění domácích zvířat Wüstenrot v tuto chvíli nenabízí. Některé konkurenční pojišťovny tento typ pojištění (pojištění psů) nabízí.
  Roman Ondroušek
 • 15. Otázka od JosefDobrý den,co znamená název vaší předchozí pozice - "underwriter"?Děkuji.Pepa

  Foto - Roman Ondroušek
  Odpověď: Jedná se o specifický pojem používaný v pojišťovnictví. Přeložit se dá jako „upisovatel“. Hlavní náplní práce je zpracování nabídek pojištění převážně pro korporátní klientelu.
  Roman Ondroušek
 • 16. Otázka od HonzaMám sexy vypracovaný zadek. Někde jsem četl, že filmové hvězdy v Hollywoodu si ho také nechali pojistit. Je možné si u vás takovou pojistku zřídit? Případně pojistku na nějakou jinou důležitou část těla?

  Foto - Roman Ondroušek
  Odpověď: Tyto formy pojištění poskytuje pouze několik vybraných pojišťoven na světě. Na českém trhu je takové možnosti velmi omezené.
  Roman Ondroušek
 • 17. Otázka od ..ahoj

  Foto - Roman Ondroušek
  Odpověď: ahoj :-)
  Roman Ondroušek
 • 18. Otázka od TomášRomane, co jste si dal k obědu?

  Foto - Roman Ondroušek
  Odpověď: Kuře na estragonu s rýží.
  Roman Ondroušek
 • 19. Otázka od MajkaZ Vaší fotografie a odborné minulosti na mě působíte jako velký odborník. Jsou všichni pracovníci ve Vaší pojišťovně takovými odborníky? (přece jen se pojišťovnictví hemží velkým počtem obchodníků-podvodníků).díky

  Foto - Roman Ondroušek
  Odpověď: Děkuji za uznání. U nás v pojišťovně velmi dbáme na odbornou úroveň všech zaměstnanců.
  Roman Ondroušek
 • 20. Otázka od AnežkaCo večeře? Nezašel byste?

  Foto - Roman Ondroušek
  Odpověď: Určitě, ale s podmínkou, že Vás zvu já :-)
  Roman Ondroušek
 • 21. Otázka od IvanaDobrý den, mohla bych si rizikové životní pojištění sjednat přímo s Vámi jako odborníkem? Nerada bych si jej sjednávala sama - tolik si nevěřím. Děkuji a přeji hezký den.

  Foto - Roman Ondroušek
  Odpověď: Samozřejmě že můžete, přijďte za mnou prosím do kanceláře na Kavčích Horách, Na Hřebenech II 1718/8,Praha 4.
  Roman Ondroušek
Děkujeme za vaše dotazy a těšíme se na další online diskuze.


Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
TOP: Akcie CZ Akcie svět Kurzy měn Komodity Zlato Bitcoin Hypotéky Tarify Energie Zákony Kalkulačka Práce Školení Počasí

Kalkulačka

Výpočet čisté mzdy

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Sociální příplatek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Důchodová kalkulačka

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Běžné účty

Hypotéky

Stavební spoření

Podílové fondy

Směnárny - Euro, Dolar

Úřad práce

Investice

Makroekonomika - ČNB

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Zlato online, Stříbro, Ropa

Burza - ČEZ

Pojištění

Povinné ručení

Penzijní připojištění

Penzijní fondy

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Nový občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - TÜV spolehlivost

Monitoring ekonomiky

Mapa webu

Volby

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Copyright © 2000 - 2018

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.,

ISSN 1801-8688

Ochrana údajů