Alternativní investice, starožitnosti, výtvarné umění - grafika, obrazy, zlato

2. díl V aukci Meissner-Neumann se prodalo umění a starožitnosti za 7,3 milionu korun
06.10.2008

V sobotu 27. září 2008 se v sále pražského hotelu Holiday Inn konala první podzimní aukce aukčního domu Meissner-Neumann. Dražilo se 970 položek rozčleněných do 9 oddílů, téměř 700 se jich prodalo. Dražitelé utratili v aukci 7,3 milionu korun.

S velkým zájmem sběratelů se setkala kolekce starožitných hodinek. Dražily se některé unikáty, například anglické lunární hodinky ze 17. století, jež sestrojil londýnský hodinář CH. Mason. Jejich cena vystoupila ze 45 000 na 90 000 korun. Mimořádnou sběratelskou hodnotu měly také zlaté pánské kapesní hodinky z Francie z poslední třetiny 18. století s bohatým prořezáváním. Začaly se dražit na  35 000 korun a nový majitel je získal za 60 000 korun.

Nejdražším obrazem aukce se stal olej Josefa Vyleťala Tančící skelet z roku 1987. Ze 150 000 korun vystoupila jeho cena na 220 000. K obrazům, o něž dražitelé sváděli boje, patřil mimo jiné Lesní interiér vynikajícího krajináře 19. století Julia Mařáka (vyvolávací cena 120 000 korun, vydraženo za 150 000 korun) a portrét Gabriela Maxe Zamyšlená z roku 1877. Jeho cena vystoupila v aukci z 85 000 na 120 000 korun.

Z rozsáhlé nabídky stříbra se vydražila většina, zaujala americká oválná tepaná moderní mísa z 30. let 20. století, která se vydražila za 11 000 (z 8 000) korun a také kadidelnice z konce 19. století, rovněž s hmotností téměř 900 g, s tepaným reliéfním dekorem a prostřihováním. Byla označena holandským puncem používaným pro předměty dovezené ze zahraničí, její cena se uzavřela na 16 000 korun (z 10 000).

Další aukce této aukční síně bude následovat 8. listopadu, bude zaměřena především na výtvarné umění, následující pak 13. prosince.

V listopadu nás čekají aukce několika významných aukčních domů, například kromě již zmíněného Neumanna má 29. 11. aukci Dorotheum, 30. 11. mají aukce aukční domy Kodl i Vltavín.

Hodnocení

Známkuj:  10 |  8 |  6 |  4 |  2 |  0

Ostatní články seriálu

20.10.2008

Kalendář aukcí

Kurzy měn | Akcie | Obchodní rejstřík | Zájezdy | Last minute | Meteobox | Bydlet | YAuto | Studium | E
Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
TOP: Akcie CZ Akcie svět Kurzy měn Komodity Dluhopisy Zlato Bitcoin Hypotéky Tarify Energie Kalkulačka Zákony Práce Koronavirus

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange

Copyright © 2000 - 2020

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.,

ISSN 1801-8688

Ochrana údajů | Cookies