Vývoj indexu S&P 500 - Diskuze, názory, doporučení a hodnocení

 Hodnocení:      0 1 2 3      
Diskutující:
Návod    
 

Vývoj indexu S&P 500 - Diskuze k tématu Vývoj indexu S&P 500


Výpis příspěvků 1 až 8 (8)
 
přečíst (5) 30.05.13 16:03  Pibik Jméno 'Pibik' používá stále stejný uživatel  (145425)

Equity - USA

Dnešek růstový, zítřek vytvoří dílčí top - s možností obratu a rozšíření poklesových pásem a pokračování v krátkodobé poklesové korekci (vyústění v dlouhodobý poklesový trend - chybí tvrdá potvrzení!) v následujícím týdnu

Dosavadní doporučení: přečíst (5)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 28.05.13 19:02  Pibik Jméno 'Pibik' používá stále stejný uživatel  (145425)

USA - equity

Vývoj na equity market v USA (+Evropa a Japonsko) - ne emergin m. Začínám mít určité pochybnosti o udržitelnosti rally (spíš rallye :-)) na vyspělých trzích v čele s USA na roky. Naprosto všichni čekají další mohutný růst (neboli navyšování nerovnováhy mezi trhy...). Mezi mraky faktorů, je zde první a ne úplně ignorovatelný náznak obratu (nikoliv korekce!) - VIX, pokud udrží SMA50, je velká šance, že trvale poroste (psal jsem minule). Zatím je na potvrzování jinými pozdějšími předstihovými ukazateli brzo - takže je to velmi předběžné. Za této situace klidně může SaP500 a další veleindexy růst (DJI, Russell, Dax, Nikkei,...), nicméně je to již jen labutí píseň. Za této konstalce by byly velmi volatilni drahé kovy - kde je logicky našlápnuto k silnému býčímu trendu.

Vzorec podobný roku 2007 (nicméně důsledky o mnoho horší...), páč faktory velmi podobné...

Muerte: Vyjádření k naší poslední diskuzi zašlu večer.

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (1) 29.05.13 08:11  Tatrmann Jméno 'Tatrmann' používá stále stejný uživatel  (158371)

USA - equity

Já bych na ten obrat nesázel. Dokud budou penzijní fondy den co den sdělovat Benovy prostřednictvím médií jak že jsou naloženi až po uši na trzích tak to Ben neotočí jelikož hněv lidu si Obama určitě nepřeje. Ze strany Bena to bude dlouhodobé přesvědčování, vyhrožování že zatáhne za pomyslnou brzdu aby si uvědomili to nebezpečí a penzisty nepřipravili o to poslední. Jo jistě nějaké zklidnění nastane ale na výplach to nevypadá. To by musala přijít nějaká zásadní zprávička, třeba že někde něco prasklo. Ale co jeden nidá neví cháááááá

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (1)
Vaše doporučení:
přečíst (2) 29.05.13 01:31  capitalismo o muerte  (158862)

USA - equity

já bych tohle hrál stále jako korekci. Protože (zatím) drahé kovy se tady neobrací. Ty jedou taky jen do korekce a na solidní dno je v nich stále ještě velmi daleko. Zlato by v optimistické verzi mohlo už příští rok najít pevnější půdu pod nohama.

Nejsem si jistý, co to implikuje k akciím. Jestli po korekci nadále pojedou proti zlatu nahoru směrem do příštího roku (pravděpodobné), nebo pojedou i s komoditami a zlatem dolů.

Usuzovat podle něčeho jako je vix na změnu trendu, se mi zdá odvážné. O čem to je? Jakože když vix dosáhne nějakých malých hodnot (10?) a začne trendovat výš, otáčí se zároveň trend v akciích směrem dolů?  To už je spíš zajímavější tnx apod. Jako nějaká doplňková věc do celkového obrázku vix snad může být zajímavý...

 

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:
přečíst (0) 29.05.13 02:22  Pibik Jméno 'Pibik' používá stále stejný uživatel  (145425)

USA - equity

Netvrdím, že to není odvážné, ale bral bych to do úvahy celkem vážně. VIX chápu jako zajištění proti pádu trhu, vůbec to neznamená, že indexy neporostou, v této situaci, klidně porostou indexy i VIX zároveň (naprosto logické).

Ještě kdebatě z minulého týdne:

pokud je mi známo, trh není v přítomnosti nikdy v rovnováze. Trh je přizpůsobovací mechanismus, který neustále směřuje k budoucí rovnováze, neboť podmínky podléhají nepřetržitým změnám.

A na dluhu není nic špatného, je to přirozená věc a funguje i bez peněz. Problém je jen v  "měnové politice", jejímž kanálem je systém komerčních bank - úvěrová expanze / multiplikace rezerv, která zkresluje úrokovou míru, časovou preferenci.

Poskytnutím úvěru banka vytváří  nad rezervami nové peníze a splácením úvěru peníze zanikají. Nutnost splácení úvěru v penězích zároveň vytváří poptávku po měně. Odepisování dluhu bez splácení, pokud by se dělo ve větším měřítku, bych v praxi viděl pro měnu taky deflačně, protože bankám budou vznikat díry v rozvaze, což při jejich páce nebude nic hezkého - řetězový bankrot a deflační kolaps...

Cena zlata je určena jen tím, jak ho lidi hodnotí, jak hodnotí jeho užití. Pokud ho budou hodnotit jen jako tretku a lepší bižuterii, cena půjde dolů. Pokud o něm budou přemýšlet jako o měně, cena půjde i řádově nahoru. Inflace v současných měnách s cenou zlata nemá přímo nic společného.

Odpověďi:

Trh se snaží dostávat vždy do rovnováhy a nikoliv, že je v rovnováze - to jsem jen blbě napsal. - tam samozřejmě souhlas.

Dále dluh chápeme shodně, nicméně budu oponovat s deflací u odepisování dluhu:vůči měně (bez zástavy). Pokud odepisuji dluh (tzn. peníze nezanikají) - dlužník je dávno utratil (peníze jsou v oběhu), ale odepisuji pouze jednu stranu rovnice - dluh, logicky musí tedy dojít k poklesu hodnoty měny v oběhu o daný poměr (vyjádřeno nominálním zdražením, těch assets ktré nebyly za dluh pořízeny - jsou v bublině) = inflace měny (znehodnocení). I v případě kdyby banka (y), jako držitelé dluhopisů zbankrotovala (y) bude výsledek (hyper)inflace - díky používaným multiplikátorům a velkým rozvahám bank, nikdy nedojde k umoření 100% dluhu z vkladů (bude to výrazně výrazně méně... ale to víme). Opět dojde k nominálnímu zdražení, jako u předešlého stavu.

Vrátím se tedy zpět ke zlatu, pokud by tedy zlato nemělo v tomto stavu nominálně zdražit, znamenalo by to, že bylo pořizováno na dluh - což je nesmysl.

Pozn.: Zlato je samozřejmě vnímáno jako investiční (nicméně toto není rozhodující - stejnou měrou by nominálně zdražily i šperky, apod, stejně jako obrazy atd..). Proč bychom měli něco Kondratievovy cykly, že. Zlato půjde určitě minimálně na hodnotu 1:1 k Dow Jones indexu a dle mého výrazně pod tento poměr (minimálně 0,75:1) - to jen dokresluje rozsah katastrofy, kterou centrální bankéři a administrativy způsobí.

Závěr:  Bull market na drahé kovy rozsahu, jaký tady ještě nebyl, máme před sebou. V závěrečné fázi cyklu, v které se nacházíme, bude vývoj na akciích a komodit opačný. Nemám momentálně zpřesněný vývoj: zlato, stříbro, popř příbuzné kovy, takže použiji tvé "dno" na zlatě 650/oz (ostatní analogicky), tak máme před sebou prudký bull market na equities a po dosažení vrcholu, přehození rolí (zlato na 5000-8000/oz, možná i víc si umím představit). Bude to maso.

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:
přečíst (0) 29.05.13 12:43  capitalismo o muerte  (158862)

USA - equity

tu monetární teorii vykládáš nějakým pochybným způsobem. Nepochází to z nějakých pro-zlato zaměřených stránek?

Mechanismus hyperinflace je totiž úplně jiný.  Hyperinflace je stav / bod/ zlom, kdy už lidi odmítají držet hotovostní zůstatky. Tomu předchází setrvalá peněžní emise na financování vládních nákupů, která se po fázích promítá do cen a budoucích očekávání.

Emise dluhu působí inflačně v době, kdy dlužníkovi banka připíše na účet peníze z úvěru (roste peněžní zásoba), a ten se vydává za nové peníze nakupovat (rostou ceny). Odepsání dluhu nepřináší dodatečnou inflaci - ani ve smyslu růstu množství peněz, tak ve smyslu růstu cen. Odepisováním dluhů akorát vzniknou bankám problémy, a ty budou reagovat menší ochotou k dalšímu úvěrování. Lidi navíc změní očekávání a v nejisté době budou chtít držet větší hotovostní zůstatky.

Jestli se dow jones se zlatem ještě někdy setkají, bude to spíše kolem 1000 dolarů / bodů.

 

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (1) 31.01.12 15:12  ropman  (151350)

Exxon ziskem předčil Apple

a jeho P/E ( kde P je míněno tržní kapitalizace ), je tak mnohem lákavější...

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (1)
Vaše doporučení:

přečíst (5) 18.10.11 22:53  Pibik Jméno 'Pibik' používá stále stejný uživatel  (145425)

Celkový výhled

Akcie: Rozvinuté trhy: stimul od stimulu na spotřebu - krátkodobý růst, mezidobí pokles - celkově do boku, emerginy: stále poklesy - boj s inflaci, nícméně první pokus o obrat již byl.., klíčové prorůstové Komodity: stále pokles - dno není daleko, po utlumení inflace na emerginech a po očekávaných stimulech to vyvolá prudký skokový růst, drahé kovy - čekačka na Evropu - pořešení krize - neomezený pojištěný euroval - růstový trend setrvává - tak jako tak umístění přebytků likvidity, Dluhopisy USA: rostoucí bubble - jasný short (ale kdy Fede, kdy? :-))
Opozice kormidelníkům není a demonstranti po víkendu trapný odvar, výdrž obyvatelstva nicmoc - v Řecku už narostly sebevraždy - jiný scénář tedy neexistuje..


Dosavadní doporučení: přečíst (5)
Vaše doporučení:


Diskuze Vývoj indexu S&P 500, další stránky: 1

Odkazy k diskuzi Vývoj indexu S&P 500

Vývoj indexu S&P 500 - zdrojová stránka k tématu diskuze Vývoj indexu S&P 500.

Zasílání Denního souhrnu názorů na Vývoj indexu S&P 500 e-mailem.

Přidat názor - vložte vlastní názor, doporučení, hodnocení nebo zkušenost k tématu Vývoj indexu S&P 500.


 Burza Prime 10:44 
Název Kurz Změna
 AVAST  141.60  -0.35% 
 CZG  370.00  +0.54% 
 ČEZ  587.50  -0.09% 
 ERSTE  758.00  +1.39% 
 KB  676.00  +0.15% 
 KOFOLA  278.00  0.00% 
 MONETA  79.80  +2.31% 
 O2  267.00  +0.56% 
 PM  14 500.00  -0.55% 
 VIG  594.00  +1.37% 
Komodity online
 Ropa 66.94 USD 10:22   
 Zlato 1765.66 USD 10:22   
 Stříbro 25.91 USD 10:22   
 Káva 133.66 USD 10:22   
 Cukr 16.30 USD 10:22   
 Bavlna 85.21 USD 10:22   

Zobrazit sloupec 
Menu Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat     Mobil verze

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2021

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.