Akcie ŽĎAS - Diskuze, názory, doporučení a hodnocení

 Hodnocení:      0 1 2 3      
Diskutující:
Návod    
 

Akcie ŽĎAS - Diskuze k tématu Akcie ŽĎAS


Výpis příspěvků diskuze Akcie ŽĎAS, 1 až 20 (217)
 
spíše nečíst (7) 17.05.18 21:20  Aleš Křiváček  aleskzavinacemail.cz  (193642)

Žďas a. s.

V souvislosti s aktuálními problémy čínské CEFS, která je mimo jiné majoritním akcionářem firmy Žďas, a. s., bych se rád dozvěděl, jaký je osud malých akcionářů, potažmo akcií firmy Žďas, které pocházejí z kupónové privatizace. Existují ještě, když přes 10 let se na akciových trzích s nimi neobchoduje? Mají nějakou hodnotu? Vyplácely se někdy dividendy?

Děkuji za odpověď,

AK

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (7)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (2) 18.05.18 15:36  Kebab Jméno 'Kebab' používá stále stejný uživatel  speedy60zavinactiscali.cz  (178774)

je to od tebe Alešku velké ignorantství a žel i křivácká slepota

protože se v roce 2018 jakoby náhle probudit a ptát se ohromeně co s drobnými akcionáři, tj. najít si zde příslušné téma na finančním webu k akciím a už si ale nepřečíst ani těch několik posledních řádků zde natož několik posledních stránek, tak to je Alešku od tebe hodně velké křiváctví: okrádáš totiž ty druhé svými připitomělými dotazy o jejich čas!

A pokud tomu nerozumíš, tj. co tu už bylo zodpovězeno, tak spi zase klidně dál a až se někdy za 10 let probudíš tak třeba zjistíš, že ti mezi tím ukradli i ten nos mezi očima. Právě kvůli takovým, ano takovým jako jsi ty, tak drobní akcionáči v týhle český švajneraj a díky politiků který jsi i ty tady nadšeně s naivitou volil tak dopadli jako dopadli ... na ústa a byla státem podpořená okrádačka za zmanipulované odhady, co si nechal udělat pro sebe majoritář.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (2)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (4) 19.01.18 16:10  Vít Švajcr  (191117)

Prodám 5ks za 600Kč

Nabídka byla smazána.
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (4)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (2) 19.01.18 16:58  Kebab Jméno 'Kebab' používá stále stejný uživatel  speedy60zavinactiscali.cz  (178774)

POZOR: ty tady lživě nabízíš akcie co ale ty přece nemáš!?

Byl jsi vyvlastněn a měl jsi se přihlásit o protiplnění. Vše podstatné máš v plném výpisu z obchodního rejstříku na justice.cz a tam někde na konci. Tam je také nějaké datum a nyní je rok 2018! Tudíž věc bude asi promlčená. Také může být, že v době vyvlastnění u doposud tvých (před vyvlastněním) akcií jsi neměl v CDCP (dříve SCP) uvedenou aktuální tvoji adresu protože jsi případnou změnu nenahlásil: zase tvoje chyba! Takže ti zbývá radovat se z toho, že za původně tvé peníze se má dnes dobře někdo jiný: poděkuj proto také zdejším politikům kteří to vyvlastnění vymysleli a schválili a kteréžto jsi zde po roce 1989 společensky uvědoměle volil. Bude tě hřát u srdéčka, že se i za tyto původně tvé peníze (a které už nemáš a asi nebudeš mít) zde vybudovala ta svoboda a demokratůra, kvůli které jsi v závěru roku 1989 radostně vycinkával na náměstí s klíčem od baráku: je to od tebe vlastně taková celospolečensky odpovědná oběť, o které budeš při sledování veřejnoprávní ČT24 jednou vyprávět vnoučkům a že, po nějaký čas, jsi byl také i ty tím akcionářem! Pááánečku!

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (2)
Vaše doporučení:

přečíst (2) 04.05.11 18:32  Špáďa Jméno 'Špáďa' používá stále stejný uživatel  (90660)

Víte někdo něco bližšího o stavu žaloby na doplatek protiplnění?

http://www.in-server.cz/clanky/hlavni-akcionari-celi-zalobam-na-vysi-protiplneni/147
Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (3) 17.06.09 10:44  www.okforum.eu  infozavinacokforum.eu  (135218)

doplatek za vyvlastneni

Ještě je naděje na doplatek za "vyvlastněné" akcie ŽĎAS, více info na http://www.okforum.eu/ . Přidejte se !!!
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (3)
Vaše doporučení:

přečíst (3) 21.11.06 09:46  glogol  glogolzavinacpobox.sk  (107809)

ŽĎAS

Nechcem provokovat. Uistujem Vas, ze Vas plne chapem. Ale chcel by som sa nieco spytat. Mozem ? Alebo sa mam radsej pobrat prec ? Ak vezmem Hosp, vysledky ZDAS-u za rok 2005 a cenu sqveez-u 570. Ake su hodnoty P/BV. P/E, P/trzby na akciu ?P nech je 570. Priznavam, ze som sa sem dostal ako akcionar Zeleziarni Podbrezova. Ale Vase pocity ma cakaju ako akcionara napr. Zentivy Hlohovec, ktoreho Zentiva NV, ktoru v SPAD-e vsetci zboznuju, urcite "ferovo" vy-sqeezuje.
Dosavadní doporučení: přečíst (3)
Vaše doporučení:
přečíst (87) 12.02.07 01:14  Špáďa Jméno 'Špáďa' používá stále stejný uživatel  (99789)

ŽĎAS

Za fiskální rok 2004 byla po dlouhých letech stagnace, propadu (zánik už téměř klepal na bránu) a následného oživení a hospodářského růstu vyplacena dividenda 30,- Kč na akcii.

Během pěti, šesti let 
(sázím jenom na rozkvět) 
mohla být kolem stovečky
pro všechny věrné ovečky.
     Rozhodli však berani,
     že ovečky poraní...

Ještě teď mi zní ten hrdý tón jednoho vašeho kolegy ze Železiarní (nevím, zda z představenstva, či dozorčí rady, ale obličej si pamatuji, kdybych se podíval do výroční zprávy, možná bych ho tam našel); nebudu to citovat doslovně, poněvadž jsem si VH nenatáčel, ani si to nepsal a zas tak dobrou paměť na detaily nemám. Takže přibližně:

"Záchrana ŽĎASu před jeho zánikem je naší zásluhou, a stejně tak i jeho následný vzestup. Vy drobní akcionáři na tom nemáte žádný podíl a bez nás byste utřeli. A proč bychom si plody své práce nemohli plně užít, když nám to zákony vaší země umožňují. Já na tom nevidím nic nemorálního."

Jestli máte u vás v bratrském Slovensku mezi vašimi zástupci lidu taky takové pomahače horním deseti tisícům, a odhlasovali vám podobný vytěsňovací zákon, tak vás ten skvíz na Zentivě asi nemine.

Dosavadní doporučení: přečíst (87)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (4) 12.02.07 08:26  převzato  (34510)

ŽĎAS

Tak originální zákon o vytěsnění ostatních akcionářů (nechtěl jsem napsat dementní, protože pro hlavní akcionáře je darem z nebes a jistě mlaskají spokojeností) vznikl a mohl vzniknout pouze v českém Absurdistánu. A ten trvá už druhý rok, protože Ústavní soud nebyl schopen se k němu jakkoliv postavit a tak se majetky dále a dále přesouvají... A jak skončí ta hromada podaných žalob na olupující nízká protiplnění? Asi po mnoha letech ve Štrasburku zkázonosným rozhodnutím pro všechny daňové poplatníky v Česku - platit! Ale to přeci není poprvé, že? A když jsme tak hloupí národ, že si volíme takové zástupce, kteří toto provádějí, tak ať my, všichni voliči a zároveň daňoví poplatníci za trest všechno zaplatíme. V tom vidím dokonalou spravedlnost. Když platit za chyby vyvolených, tak pro všechny!
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (4)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (1) 12.02.07 10:25  glogol  glogolzavinacpobox.sk  (107809)

ŽĎAS

Vdaka za reakciu. Obaval som sa nadavok a som relativne prekvapeny, ze sa to obislo bez nich. Zakon o vytesneni na Slovensku je v sucasnej podobe velmi prisny, je cca v takej podobe, ze ak drobny akcionar nepodpise suhlas moze ho majoritny zalovat na sude. Ak si predstavime mnoztvo drobnych akcionarov z kuponovej privatizacie tak je vytesnenie de-fakto nerealne. Ale uz sa pripravuje novela...V podstate mi ako akcionarovi Zeleziarni Podbrezova ide len o to, ci je v buducnosti mozne, ze napadnutie na sude vysky protiplnenia moze byt uspesne. Ako velmi ste v case vytesnenia boli okradnuti. Idealne by bolo ak by sa Zeleziarne Podbrezova dali obchodovat aj u vas. Nie je to sice velka firma ale ani uplne nic. Konsolidovane trzby maju cca 14 mld Skk ( cca 11 mld Czk). Neviem ako Zdas v case vytesnenia ale Zeleziarne sa este dnes "obchoduju" za cca 75% uctovnej hodnoty/akcia a PE je <4.
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (1)
Vaše doporučení:
přečíst (53) 28.02.07 23:39  Špáďa Jméno 'Špáďa' používá stále stejný uživatel  (99789)

ŽĎAS

Mám informaci, že napadnutí výše proti plnění se podává u soudu místně příslušnému sídlu majoritního akcionáře. To pro akcionáře ŽĎASu znamená, že na Slovensko, do Podbrezové (ale spíše asi do Banské Bystrice, neboť v Podbrezové soud nepředpokládám, není to okresní město). Od bývalých drobných akcionářů ŽĎASu, které jsem potkal na jiných valných hromadách loni v létě, vím, že nejméně 1 žaloba byla podána (k dnešku již možná 2 i více). O jejich výsledcích nemám informace.
     Byl bych mile překvapen, kdyby slovenský soud uznal, že výše protiplnění byla nepřiměřená (přesněji nízká), to bych opravdu uvěřil, že takovýto soud je nezávislý a ani nacionalistické city nehrály při jeho rozhodování roli (sázím 10 %). 
     Možná to taky dopadne tak, že nám majorita připlatí tak nejvýš stovku, vlk se nažere a koza zůstane celá. Třetí varianta je, že utřem (na tuto variantu bych vsadil tak 70 %) a pokud minoritní akcionář, co žalobu podal, se odvolá a požene to dál, tak jestli do té doby Evropu nerozpráší nějaká katastrofa, skončí to až v Bruselu či Haagu.

Apropó:
Nedávno jsem tu paní Haně v jedné z odpovědí tvrdil, že pokud bude žaloba úspěšná, přijde složenka s doplatkem "sama". Podle některých zdrojů však není pravda, že by výrok soudu o doplatku protiplnění jednomu akcionáři byl pro majoritního vlastníka závazný v tom smyslu, že by měl automaticky poslat doplatek i všem ostatním vytěsněným akcionářům. Závaznost spočívá pouze v tom, že když se další drobný akcionář bude přímo domáhat majoritáře o doplatek, nemusí již podávat další (novou) žalobu, ale stačí požádat přímo majoritního vlastníka a odvolat se v žádosti na předchozí soudní rozhodnutí. (Je na majoritním vlastníkovi, jestli bude riskovat další soudní řízení.) Problém je, jak si to ohlídat, sledovat pravidelně úřední desku jednoho zahraničního soudu je dosti nereálné. Pokud někdo máte v této věci přesnější a věrohodné zdroje či znění zákonů znáte, dejte vědět. Vše, co v tomto odstavci uvádím, mám neověřené, takže závěr: Každý se o své potenciální doplatky musí starat sám, může však využívat výsledky předchozích soudních řízení a odvolávat se na jejich rozhodnutí.

Dosavadní doporučení: přečíst (53)
Vaše doporučení:

přečíst (3) 03.09.06 17:32  Špáďa Jméno 'Špáďa' používá stále stejný uživatel  (99789)

O skvízu v Otázkách VM

https://www.kurzy.cz/akcie-cr/nazory/A-P-T-40-PR-501258
Dosavadní doporučení: přečíst (3)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (5) 28.08.06 02:21  Špáďa Jméno 'Špáďa' používá stále stejný uživatel  (99789)

K čemu nám byla FA na ŽĎASu?

ŽĎAS jsem použil jako příklad toho, co postihlo drobné akcionáře při vyskvízování, když jsem okomentoval příspěvek pana Jaroslava.Patočky o technické analýze (TA) kurzu akcií. Na ŽĎASu jsme samosebou vycházeli spíše z analýzy vývoje fundamentu podniku (FA), ale chybička se občas vloudí.

Tón příspěvku uvedeného níže v linku je sice nadsázkový, ale jádro je míněno zcela vážně.
http://sweb.cz/VladaSpada/POEZIE/LEGRACKY/SPEKULANTSKE/Patockova-moudra-v-krychli.htm
Kdo z toho vyčte, že si za případný prodělek může každý skvíznutý tak alespoň trošku také sám (alespoň u titulů v době skvízu veřejně obchodovatelných), není dalek pravdy.

Komentáře na výšeuvedený příspěvek pak najdete na zdejším chatu na:
https://www.kurzy.cz/akcie-cr/nazory/A=PP&PR=498900&T=90

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (5)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (2) 09.05.06 22:50  Špáďa Jméno 'Špáďa' používá stále stejný uživatel  (99789)

Teď už zbývá jen doufat

že se ujme nějaká z podaných žalob na výši protiplnění, anebo napadení § 183i OZ u Ústavního soudu.
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (2)
Vaše doporučení:

přečíst (2) 22.04.06 00:45  Špáďa Jméno 'Špáďa' používá stále stejný uživatel  (99789)

Už Vám někomu přišla složenka?

Rád už bych konečně poděkoval panu Doležalovi a také Našemu Největšímu Ochránci a Osvícenci, že mně zase přišla malá hotovost. Zatím tedy čekám a místo poděkování posílám tohle:

http://www.sweb.cz/vladaspada/POEZIE/LEGR%c3%81CKY/AGITA%c4%8cN%c3%8d/Squeeze-outovy_(dole-)zalm_pocesku.htm

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:
přečíst (4) 05.05.06 16:02  Špáďa Jméno 'Špáďa' používá stále stejný uživatel  (90660)

Už Vám někomu přišla složenka? -- změna linku

http://sweb.cz/VladaSpada/POEZIE/LEGRACKY/AGITACNI/Squeeze-outovy_%28dole-%29zalm_pocesku.htm
Dosavadní doporučení: přečíst (4)
Vaše doporučení:
přečíst (2) 09.05.06 21:26  pacient24  (101226)

Už Vám někomu přišla složenka? -- změna linku

Bohuzel ano, dnes mi prisel sek na 17 100 kc. :-(
Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (7) 10.05.06 08:13  radič  (49171)

Už přišla složenka - almužna

Tak už je to tady, udalšího vyvlastněného titulu almužna ostatním akcionářům od hlavního akcionáře. Znalci beztrestní, soudy zablokované neexistencí judikatury, Ústavní soud přemýšlí a přemýšlí (a možná, že i něco vymýšlí). A částka, o níž byli ostatní akcionáři vyvlastňováním celkově okradeni narůstá a narůstá. Už to je přeci dostatečný tlak na Ústavní soud, aby s tím pokud možno nic nedělal, hlavně to celé neanuloval. Vždyť dovedete si představit ty zpětné přesuny akcií, jak listinných, tak především zaknihovaných? Ten chaos? Kam by se pak hrabal porevoluční restituční zákon, který není v praxi dokončený dodnes!!! Nezapomeňte, volby jsou tu "za pár" a my, masa ostatních akcionářů, do nich určitě zasáhnout můžeme.
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (7)
Vaše doporučení:
přečíst (1) 22.04.06 09:38  ...  ()

Už Vám někomu přišla složenka?

..
Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:


Diskuze Akcie ŽĎAS, další stránky: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Další »
stránkovat diskuzi po 10 | 20 | 50

Odkazy k diskuzi Akcie ŽĎAS

Akcie ŽĎAS - zdrojová stránka k tématu diskuze Akcie ŽĎAS.

Zasílání Denního souhrnu názorů na Akcie ŽĎAS e-mailem.

Přidat názor - vložte vlastní názor, doporučení, hodnocení nebo zkušenost k tématu Akcie ŽĎAS.


 Burza Prime 12:45 
Název Kurz Změna
 AVAST  83.50  -1.18% 
 CETV  73.60  -1.87% 
 ČEZ  541.00  +0.56% 
 ERSTE  758.00  +0.03% 
 KOFOLA  289.00  0.00% 
 KOMER. BANKA  897.00  +0.45% 
 MONETA (GE)  74.05  -0.34% 
 PEGAS  838.00  -0.48% 
 PHILIP MORRIS  14 360.00  -0.83% 
 TELEFÓNICA  241.50  -0.21% 
 VIG  552.00  +0.82% 
Komodity online
 Ropa 62.05 USD 12:14   
 Zlato 1284.90 USD 12:13   
 Stříbro 15.44 USD 12:14   
 Káva 102.95 USD 11:51   
 Cukr USD    
 Bavlna 73.40 USD 12:00   

Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
TOP: Akcie CZ Akcie svět Kurzy měn Komodity Zlato Bitcoin Hypotéky Tarify Energie Kalkulačka Zákony Práce Školení Počasí

Kalkulačka

Výpočet čisté mzdy

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Sociální příplatek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Důchodová kalkulačka

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Běžné účty

Hypotéky

Stavební spoření

Podílové fondy

Směnárny - Euro, Dolar

Úřad práce

Investice

Makroekonomika - ČNB

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Zlato online, Stříbro, Ropa

Burza - ČEZ

Pojištění

Povinné ručení

Penzijní připojištění

Penzijní fondy

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Nový občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - TÜV spolehlivost

Monitoring ekonomiky

Mapa webu

Volby

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Copyright © 2000 - 2019

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.,

ISSN 1801-8688

Ochrana údajů | Cookies