Stát chce lidi motivovat k rizikovějším investicím. Spíše by jim měl narovinu říci, že na důstojné stáří jim peníze nezajistí - Diskuze, názory, doporučení a hodnocení

 Hodnocení:      0 1 2 3      
Diskutující:
Návod    
 

Výpis příspěvků diskuze Stát chce lidi motivovat k rizikovějším investicím. Spíše by jim měl narovinu říci, že na důstojné stáří jim peníze nezajistí, 1 až 20 (61)
 
určitě přečíst (3) 20.09.20 10:50  vaclav navratil  navratil.stavoserviszavinacseznam.cz  (214996)

investice na stari

zadne danove zvyhodneni nemuze vykompenzovat soucasnou a hlavne budouci inflaci

Inflace je jediny politicky pruchodny zpusob jak umorit alespon korunove dluhy statu

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (3)
Vaše doporučení:
přečíst (0) 21.09.20 10:20  AjRep  (210979)

investice na stari

Je zcela jisté, že budoucí inflace se bude počítat na desítky procent a to je fakt, na kterém si vyláme zuby jakákoliv myslitelná důchodová reforma. Politici to samozřejmě vědí a samozřejmě to nikdy nepřiznají.

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (6) 20.09.20 09:34  Ex  (197178)

Věřte těmto nesmyslům a bez záruky státu dopadnete jako já.

Dejme tomu že před 2 léty jsem investoval a koupil 100 tis. podílů ve Fio Fondu domácího trhu a věřil tomu, že dividendy z akcií budou neustále zvyšovat hodnotu mé investice, ovšem pozor  Opak je pravdou, po dvou letech je kurz 0,867 ! Přišel koronavirus, který zatím už měl nějaké náklady v jednotkách %, ale udeřila ČNB a na akcie bank obchodovaných na naší burze uvalila blokadu na dividendy a odkupy vlastních akcií. Výsledkem je pád cen akcií bank na polovinu a zatím pozastavené dividendy a odkupy. Výsledkem je pak pád cen podílů o cca 20% dolů. Pro ty co s těmito penězi počítali do konce roku je to těžká rána. Vlastní  česká národní banka potopila české akcie aby opět poškodila vlastní občany. No pokud chcete tedy o své peníze přijít, tak investujte v Česku, to co se Vám z počátku jeví jako mnohem výhodné nakonec dopadne jak je u nás obvykle. Nejdříve Vás ČNB poškodí oslabenou korunou a pak Vám sebere i dividendy tak, abyste padli na hubu. A co nás čeká v budoucnosti? Pokud ČSSD prosadí  vysokou bankovní daň bez osvobození daně z dividend pro české občany (ti zahraniční z EU už u nás dávno ji neplatí) tak budeme ožebračeni po třetí a bude úplně jedno zda v tom měl prsty stát nebo ČNB. Ovšem pro spekulanty je česko ráj. Ti kteří dnes nakoupí lacině akcie bank ( KB pod 500, Moneta 52) mohou během pár měsíců zázračně zbohatnout ! Mohou investovat přímo a zbohatnout více a nebo třeba prostřednictvím fondů a zasponzorovat tak zisky portfoliomanažerů.

Dosavadní doporučení: přečíst (6)
Vaše doporučení:

přečíst (10) 16.09.20 20:54  stas  (206718)

Nespoléhejte se na stát ale sami na sebe!!!

Už přes 13 let investuji do dividendových akcií a nyní mi dividendy tvoří +50% výplaty. Tedy za dvojnásobek této doby by se dal dosáhnout simultánní příjem rovný mé výplatě, tedy odchod do důchodu v jakékoliv následné době. Spořiví lidi by mohli bez problémů odcházet zhruba v 50 letech do penze a užívat si krásy života. K investování jsem se dostal ke své smůle až ve svých necelých 44 letech. Kovanda je stále mladé tele a plácá samé nesmysly. Sleduji ho už od jeho samotného začátku. Švagr mého bratra v USA obhospodařuje penzijní fond ve výši více jak 3 miliardy dolarů svým klientům. Je to tam běžná věc, ale mnoho lidí stejně tomu tam nerozumí. Celosvětově největší profíci jsou zřejmě Holanďani, kde investuje 30% obyvatel. Výběr akcií je široký, ale nejlepší výběry akcií jsou USA, Německo a Velká Británie. 

Dosavadní doporučení: přečíst (10)
Vaše doporučení:
určitě přečíst (3) 20.09.20 11:22  Kalich  (214997)

Nespoléhejte se na stát ale sami na sebe!!!

Stas,tleskám už jen zvoleným nadpisem. Osobně jsem investoval už přímo do dividendových akcií v 90tých letech a prakticky od roku 2000 už další investování nejde na úkor domácnosti. Dividendy ,případně výhodné prodeje akcií mi lehce pokrývají reinvestice a ještě mám peníze i na cestování! DR jsem si vyřešil sám bez státu a portfolio by mělo sloužit i pak další generaci. Základem portfolia by měl být ČEZ (cca 70% vlastní stát-min.riziko). Stačí se podívat do historie kolik už vyplatil dividend! BCPP má dostatek dividendových titulů! Prostě do zaváhá nežere!

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (3)
Vaše doporučení:
určitě přečíst (8) 17.09.20 09:23  Vlk  (214102)

Nespoléhejte se na stát ale sami na sebe!!!

No všichni nejsou tak šikovní jako vy. Stát musí zaručit lidem takový důchod, aby mohli důstojně žít. Pokud jsou šikovní, vlastním investicím nic a nikdo nebrání. Ve zmiňovaném Holandsku je minimální důchod něco přes 1000 eur a nárok má každý občan i když moc nepracoval. Ti co pracují odvádí povinně nějaké procento do soukromého připojištění a z toho dostávají k minimálnímu důchodu navíc podle výše odvodů, které si sami určí. Penzijní reforma v této podobě by způsobila více škody než užitku.

 

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (8)
Vaše doporučení:

přečíst (7) 16.09.20 18:46  roman  sedmihlavydrakzavinacseznam.cz  (213920)

Stát chce lidi motivovat k rizikovějším investicím = ?????

co to vůbec je za provokaci...   stát v této době chce přesvědčovat lidí aby někam strkali své zdaněné peníze o teré v této zemi je velmi lehké přijít..  vytunelované jakékoli fondy Harvard, CS fondy, Litoměřické fondy atd. Soudy předrahé drahé poplatky v kolonkách o co se soudí, stát profituje !!  

2 pilíř důchodové reformy zrušen ale nemalé příspěvky státu zůstaly na rušených účtech... právo zde v zemi není, právo silnějšího, otrlejšího podfukáře však ANO.. stát se jen dívá a nyní chce přesvědčit někoho aby šel do rizikovější investice ??  má vůbec ošetřenu tuto větev investic přes burzu ???  tolik lživých podfukářů se tady vylíhlo po roce 1989 že jeden by  řekl, že jsou všichni podfukáři snad z celé Evropy- EU v Čechách.   Ano, ti co chtějí a jsou po 30letém vývoji v této zemi ekonomicky zdatní a ekonomicky gramotní už dávno se zajišťují i pod tíhou negativních zkušenností v této zemi.. a stačilo by, kdyby vláda ČR vydala zákon, že tento zajištěný fond na důchod nemůže zkrachovat něco podobného mají v EU banky, kde jsou investice občanů chráněny do určité výše... tady to ale ve fondech není a kde kdo si odnese peníze v krabici od bot a pak všichni doplácejí na ... kteří se ani nebojí okrádat ostatní, beztrestné okrádání rozvinuté od A až po Z. Fondy si strhávají peníze na provoz své aktivity, tu vstupní poplatek, tu i výstupní poplatek a potom další roční poplatek za hospodaření fondu a to ikdyž fond je v mínusu, nikdo bez trestu za záporný výkon..  to člověk v této zemi zažil a ještě zažije zklamání , nervů a dnů bez spánku.. na to se po celý život nezapomíná... Fond zajistit zákonem proti krachu fondu a každoročnímu zhodnocení průměrkou zhodnocení investic, vkladů od komerčních bank a nebo ročním statutem p.a. od ČNB, pak možná i osloví lidi z české kotliny, aby vstoupili do takového fondu. zatím je to : LEHKOMYSLNÝ  STáT

Dosavadní doporučení: přečíst (7)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (1) 20.09.20 11:09  Kalich  (214997)

Stát chce lidi motivovat k rizikovějším investicím = ?????

Romane,máte zastaralé zkušenosti. V dnešní době je nejlepší obchodovat sám přímo na burze a vytvořit si vlastní dlouhodobé akciové dividendové portfolio. Z emitentů na BCPP preferuji hlavně ČEZ a PH.MORR.. V současné době většina dividendových emitentů na BCPP je velmi podhonocená (nejvíce banky) a je vhodný čas na vnik portfolia i jeho vylepšení! Chybu dělají všichni ti co mají dlouhodobě větší obnosy v bankách na mizerný úrok! Raději investujte peníze do úspěšných emitentů a každý rok máte dividendy ve výši cca 4-7% i více čistého! Navíc portfolio je i dobrý základ při dědění nebo darování pro další generaci!

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (1)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (14) 16.09.20 09:43  Vlk  (214272)

Vyspělost státu

se posuzuje i podle toho, jakou životní úroveň je schopný zajistit svým občanům. Těmito kroky se stát chce zbavit své zodpovědnosti a přenáší svou roli na občany. Motivovat občany k takovým investicím, aby si zajistili důstojné stáří je absurdní a nepřijatelné. Jak občan naloží se svými prostředky je jeho svobodná vůle.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (14)
Vaše doporučení:
přečíst (5) 16.09.20 10:30  roman  sedmihlavydrakzavinacseznam.cz  (213920)

Vyspělost státu

souhlasím na 100% s první částí myšlenky, druhá je složitější  té dávám 90% souhlasu..

Dosavadní doporučení: přečíst (5)
Vaše doporučení:
určitě přečíst (6) 16.09.20 12:10  Vlk  (213925)

Vyspělost státu

Občan má právo naložit se svými příjmy po zdanění jak uzná za vhodné. Stát nemá lidem do tohoto nijak zasahovat. Stát má v rámci odvodů povinnost s prostředky na důchod nakládat tak, aby byl plátcům garantovaný důstojný důchod nejen dnešním i budoucím. Dnes se na důchod odvádí 28% z hrubé mzdy. Pokud zjednodušeně vezmeme odvod z průměrné mzdy dělá to 9500,-Kč pokud na jednoho důchodce vydělává 2,5 pracujících byl by průměrný důchod 23750,-Kč, ve skutečnosti není ani 15000 Kč. Nevím co všechno se z důchodového účtu hradí. Vychází mě z toho, že na dnešní důchodce by stačil odvod 20% a 8% by měl jít mimo státní rozpočet a stát by měl garantovat zhodnocení třeba i státními dluhopisy.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (6)
Vaše doporučení:
určitě přečíst (4) 23.09.20 06:20  gustav  (215134)

Vyspělost státu

Nedivte se. Skladba odvodů neobsahuje pouze odvody do důchodového zabezpečení, ale i do jiných "sociálních" položek (a to doufejme). Tak je celý "důchodový systém" zkreslen. Také ne všichni "pracující" a "zaměstnanci" reálně přispívají do státní kasy. Přispívají pouze ti, kteří nejsou na výplatní listině státu. Stát a zvláště náš, žádné peníze neprodukuje, nevytváří, pouze tiskne :) Takže je pravdou, že na 1 důchodce vydělává 2,5 pracujících? Není toto číslo chimérou? Jaká je skutečnost? Bohužel, statistika je exaktní věda, kerá pracuje s nepřesnými čísly. Nejlepší by bylo, aby peníze na důchody byly svěřeny státem spravované bance, která by je oplemeňovala a zpravovala. A nedovolovala politikům a zaměstnancům státu jakkoliv nakládat s těmito penězi. Také by mněl povinně každý odvádět peníze ze svého (jakéhokoliv) příjmu na tento účet. Zde, v tomto státě nelze věřit ničemu, veškeré instituce pozbyly důvěru, kterou kdysi měly a to pouze zásluhou politiků a politických uskupení. Není možné, aby se zákony měnily ze dne na den, podle momentální potřeby. Bohužel jsme asi již ve stádiu, kdy se ani nedá bouchnout do stolu a říci dost.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (4)
Vaše doporučení:
určitě přečíst (4) 23.09.20 08:58  Vlk  (214102)

Vyspělost státu

ve všem máte pravdu, odvody na důchod je pouze zkrytá daň, se kterou si politici dělají co chtějí a u dnešní politické elity nelze očekávat vůli něco změnit. Důstojnou životní úroveň budoucím důchodcům touto rozhazovačnou politikou nezajistí.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (4)
Vaše doporučení:
přečíst (1) 24.09.20 12:35  zima  (215193)

Vyspělost státu

přesně tak 

Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:
přečíst (4) 16.09.20 09:51  veselad  (214791)

Vyspělost státu

Naprosto souhlasím 

Dosavadní doporučení: přečíst (4)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (12) 15.09.20 20:11  Jindra  (211994)

kam mizí?

Možná by stát mohl začít tím, že vysvětlí, proč aktivně znehodnocuje už roky vlastní měnu a a tedy mimoděk způsobuje, že na důchod není absolutně možné něco naspořit (to dělá snad jen šílenec) 

 

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (12)
Vaše doporučení:

přečíst (19) 15.09.20 14:32  Luboš  (200188)

Je to mnohem prostější

Ať si říká analytik i politik, kdo chce, co chce, je to jinak.

Ve skutečnosti se jedná jen o popis procestu soustřeďování kapitálu u velkých bohatců a velkých korporací, které budou zárokou toho, že se kapitalismus sám zhroutí, neboť půjde proti všem hodnotám, které zastává. 

Drobní občané, střadatelé, podnikající osoby i malé firmy budou vysány, vycucány a buď skoupeny, nebo skončí. Hodnota je v držení kupní síly a pokud tato nebude, není zájem je respektovat. Oproti tomu půjde zájem na ubránění si svých nutných životních potřeb ( ne nedlimitních ). 

Banky v této věci dělají servis pro ty první, a profitují na tom. Zatím. Státy se dostávají do područí, buď korporací, nebo států. Tento kolotoč bude pokračovat, až do fáze zrychlení nad udržení se na sedačkách. A i toto politici vědí. 

Řešení ? Jak prosté, i búrské války se vedly kvůli zisku. 

Doporučení pro investory ? Rozhodování bez ohledů na city, jen podle pragmatičnosti. Ovšem tím bude také zanesen základní rozpor v tom, co by mělo přežít, a co bude podporováno. Viz řešení. 

Jeden pán takhle pozvednul Německo, aby jej později povedli opět ti, kteří s ním po celou dob obchodovali. Nehledejte v tom spravedlnost ani spravedlivost. Jde přece jen o prachy a život je položka, která se odepíše nejsnandněji. A pokud někdo protestuje, tak mu to v médiích vysvětlíme, kdo je nepřítel. Tato praktika je tradiční. 

Otřesy vniklé takovou událostí jsou pak příležitostí pro další akumulaci kapitálu, věděcký rozvoj, vyšší výrobu, stavební činnost i další šidítka. A když dostanou lidé to co chtějí, jsou spokojeni a systém podpoří. 

Jen investor, který chce poctivé podnikání, poctivý zisk i poctivý stabilní vývoj, s přiměřenými procentuálními výnosy, pláče. Někdy i v mírových dobách.  

Dosavadní doporučení: přečíst (19)
Vaše doporučení:
určitě nečíst (4) 15.09.20 15:10  roman  sedmihlavydrakzavinacseznam.cz  (213920)

Je to mnohem prostější

vcelku dobrá myšlenka...

Dosavadní doporučení: určitě nečíst (4)
Vaše doporučení:

přečíst (17) 15.09.20 14:06  A X L  aaazavinacbbb.cc  (213565)

R I Z I K A

Ne. Hlavní problém (3. pilíře i tohoto nového systému) je v tom, že máme demokratický socialismus.

A až za 20 let nezodpovědná většina zjistí, že státní penze je žalostně nízká, tak si zvolí vládu, která vše "spravedlivě přerozdělí" a "vyrovná příkré sociální rozdíly".

Záminka se najde vždy: bylo to státem podporované (tedy "na úkor" těch, co si nespořili).

"Spořit si přeci mohl jen bohatý člověk a ten k penězům nemohl přijít poctivě: vždyť já ve fabrice hákoval 8hod denně na plno za 28 hrubého, tak jak si někdo poctivou prací asi může vydělat třeba 90 tisíc? To snad pracuje 16 hodin denně a 2x intenzivněji? To nejde!" Atd... Kdo chce psa bít...

To, že za 15-25 let nebude na penze, je důsledek toho, co jsou politici a stát zač. Je to důsledek jejich nezodpovědnosti, krátkozrakosti, křivosti, atd... Bude toto vše za 20 let jinak? Ne, spíš bude ještě hůř. Když (asi) bude možné rozdávat každému lemplovi "nepodmíněný základní příjem", tak stejně tak bude možné (respektove spíše "zákonité") znárodňování.

A co se bude znárodňovat? Kritéria jsou vždy stejná:

1) Kde je nejvíc peněz ke znárodnění

2) Kde to politikům nejspíš projde (většina nebude protestovat, menšina s tím majetkem nemá jak a kam utéct)

Dosavadní doporučení: přečíst (17)
Vaše doporučení:


Diskuze Stát chce lidi motivovat k rizikovějším investicím. Spíše by jim měl narovinu říci, že na důstojné stáří jim peníze nezajistí, další stránky: 1 | 2 | 3 | 4 | Další »
stránkovat diskuzi po 10 | 20 | 50

Odkazy k diskuzi Stát chce lidi motivovat k rizikovějším investicím. Spíše by jim měl narovinu říci, že na důstojné stáří jim peníze nezajistí

Stát chce lidi motivovat k rizikovějším investicím. Spíše by jim měl narovinu říci, že na důstojné stáří jim peníze nezajistí - zdrojová stránka k tématu diskuze Stát chce lidi motivovat k rizikovějším investicím. Spíše by jim měl narovinu říci, že na důstojné stáří jim peníze nezajistí.

Zasílání Denního souhrnu názorů na Stát chce lidi motivovat k rizikovějším investicím. Spíše by jim měl narovinu říci, že na důstojné stáří jim peníze nezajistí e-mailem.

Přidat názor - vložte vlastní názor, doporučení, hodnocení nebo zkušenost k tématu Stát chce lidi motivovat k rizikovějším investicím. Spíše by jim měl narovinu říci, že na důstojné stáří jim peníze nezajistí.

 Burza Prime 16:29 
Název Kurz Změna
 AVAST  156.40  -3.46% 
 CZG  288.00  0.00% 
 ČEZ  442.00  +0.34% 
 ERSTE GROUP BANK A  492.60  +1.57% 
 KOFOLA CS  223.00  -0.45% 
 KOMERČNÍ BANKA  489.50  +0.72% 
 MONETA MONEY BANK  54.70  +2.05% 
 O2 C.R.  221.00  +0.45% 
 PFNONWOVENS  790.00  +0.77% 
 PHILIP MORRIS ČR A  13 540.00  -0.59% 
 VIG  509.00  -0.97% 
Komodity online
 Ropa 42.88 USD 20.10   
 Zlato 1910.24 USD 20.10   
 Stříbro 24.75 USD 20.10   
 Káva 104.83 USD 20.10   
 Cukr 14.52 USD 20.10   
 Bavlna 70.95 USD 20.10   

Zobrazit sloupec 
Kurzy měn | Akcie | Obchodní rejstřík | Zájezdy | Last minute | Meteobox | Bydlet | YAuto | Studium | M Mobil verze
Menu Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
TOP: Akcie CZ Akcie svět Kurzy měn Komodity Zlato Bitcoin Hypotéky Tarify Energie Kalkulačka Zákony Práce Pojištění COVID Volby

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Uživatel:
Upravit profil
Přihlášení
Jméno:
Heslo:
Zapomenuté heslo ?
Registrace nového uživatele