Mora z ČNB pozoruje "krátkozrakost", lidé nevnímají vážnost ekonomické situace - Diskuze, názory, doporučení a hodnocení

 Hodnocení:      0 1 2 3      
Diskutující:
Návod    
 

Výpis příspěvků diskuze Mora z ČNB pozoruje "krátkozrakost", lidé nevnímají vážnost ekonomické situace, 1 až 15 (15)
 
spíše nečíst (2) 14.09.20 10:11  Ex  (197178)

Kde to žijete jste snad Bůh který by to mohl změnit ?

Jak vidíte kolik je tu exekucí. na chudáky se musí přísně ale jak chcete exekuovat stát ? Prostě stát dluhy platit nebude. Zavedly se záporné úroky a jeden dluh se nahradí druhým. Vůbec jste nečetla jak může stát získat další peníze z reálné ekonomiky. Zrovna ten náš se podbízí 19% korporátní daní zatím co v Rakousku jsou a nebo byla sazba 25% a v německu dokonce sdružená sazba 30,2%. Tady jsou obrovské možnosti jak zvýšit příjmy rozpočtu, další je že pokud jsme dostali přiklepnuto z EU 960 mld. kč na příštích 7 let, tak jej chtějme na snížení státního dluhu. pokud je EU jen službou svým státům tak nám jistě vyhoví a pokud ne vyhlašme EU válku jako Erdogan a zaveďme si vlastní cla i sankce vůči EU. Neplaťme jim už ani euro ať si to vezmou z těch 960 mld.Kč. Nebudeme sami. Díky takovým defenzivním lidem jako jste Vy jsme pořád jen ušlápnutou připodělanou kolonii. Z Visegrádu mám jen obavu ze Slováků. Ti se tváří přátelsky, ale bylo by lepší kdyby to byly zase Horní Uhry a vládli tam maďaři. Slováci mají před maďary přece jen trochu větší respekt než ze zbabělých čehúnu.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (2)
Vaše doporučení:
přečíst (2) 14.09.20 10:49  Vlk  (214102)

Kde to žijete jste snad Bůh který by to mohl změnit ?

Koronavir prý postihuje i mozek

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (13) 12.09.20 15:29  Ex  (197178)

Kde vzít peníze? A neb na co Okamura ve výčtu úspor zapomněl !

A kde vzít prachy na dluhy ? Třeba srovnat krok s Rakouskem a zvýšit tak korporátní daně na 25%. Při ročním odlivu dividend kolem 300 mld. je to přibližně 100 mld. oproti dnešku, kdy naše dumpigová daň pro korporace je kolem 19%. A nebo další:  V minulém roce byly výnosy z devizových rezerv kolem 120 mld. Kč. Rusnok se ptal Babiše jak je použít ? No nijak a devizové rezervy ještě více vzrostly. Teď už víme co s nimi, ale když by nám EU poslala opravdu těch 960 mld. Kč tak nebudeme schopni je utratit. Budeme hledat možnosti jak naše peníze nahradit těmi z EU a ty svoje, o kterých rozhodujeme sami použít, na snížení státního dluhu. Už začínáte Babiše chápat ?, vždyť máme peněz jako šlupek od brambor a proto Babiš tak rozhazuje. A co inflační cíl, to jsou 2% z celkového objemu peněz co jsou za rok v oběhu aby rostly ceny a nedošlo ke stagflaci či jak se tomu říká. Ty šly dříve do úroků, dnes za tyto prachy navíc může ĆNB odkupovat státní dluhopisy a to je ročně dalších 55 mld. Kč. Ten letošní deficit bude kolem 400 mld.Kč, Ale z toho co tu máte vyjmenováno si jej klidně můžeme dovolit i každý rok a přesto se nemusíme vůbec zadlužovat ale budeme spíše splácet. To za předpokladu že stát nebude pořád podporovat podnikatele a vzduch se pročistí o polomrtvé firmy a lidé z nich se přesunou do odvětví, která opět začnou vzkvétat.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (13)
Vaše doporučení:
přečíst (6) 14.09.20 06:56  Jarmila  (193399)

Kde vzít peníze? A neb na co Okamura ve výčtu úspor zapomněl !

Ty peníze, kterých máme jako šlupek od brambor, jak píšete, ty jsou naše? Jak, prosím vás, uvažujete? To jsou dluhy, které budeme muset vrátit a ještě setsakramentsky nevýhodně, zkuste si jen výpočítat, jaké z toho budeme platit úroky. My, s naším systémem vládnutí a rozkrádaček státních peněz, nebudeme schopni splácet ani ty úroky, natož pak dluh. A navíc už nemáme žádné peníze, všechno, co tady bylo v rezervách, je dávno vyluxováno, dokonce se uvažuje o rozprodávání státních hmotných rezerv, tak si uvědomte, jak jsme asi na tom. A vy byste chtěl po firmách, které jsou v takových probémech, aby zahojily svými vyššími daněmi rozhazovačnou politiku vlády? To si snad děláte legraci! Já, když tak poslouchám všechny ty různé debaty v médiích, tak se jen divím jednomu: Proč nikdo nikdy nezmíní to jediné, co by nás vyléčilo-že by se tady přestalo rozkrádat to, co lidé poctivě pracující v tomto státě vytvoří. Kam se podíváte od obecních zastupitelství až po hrad, všude samé kauzy tunelování a rozkrádání, a to je jen špička ledovce, co se dostává na veřejnost. Nic není vyšetřeno, nikdo za nic není zodpovědný-to se to krade. Sedněte si k papíru, vezměte si do ruky tužku a hoďte si ¨na papír cifru, kolik peněz se rozkradlo a vytunelovalo ve známých kauzách v jenom městě, vynásobte to odhadem 50x, protože všechny rozkrádačky se neřeší, pak to ještě vynásobte počtem přibližně stejných měst v ČR a ještě přidejte další miliardy za menší města a obce, abyste to měl pokryto spravedlivě. K tomu přidejte miliardy, kterými jsou tady udržováni a dotováni celý život nepracující jedinci, ale jsou to voliči, tak proč je zbytečně nasírat, radši jim ty sociální dávky budeme vyplácet , však oni ti poctiví blbci na ně vydělají.Tak a až teď budete vědět, proč pokladna je prázdná, jak prohlásil chvilkový ministr financí Pilný a proč se musíme zadlužovat. A to ještě nezmiňuji ty miliardy, které odcházejí z republiky přes firmy, které tady podnikají a daně tady neplatí, protože všechny ty strategické jsme za hubičku rozprodali díky úplatným politikům. A co daňové ráje? Proč si myslíte, že naše vláda nechce zamezit tomuto dalšímu gigantickému odvádění peněz z naší republiky? Protože  oni sami a jejich přítelíčkové  jsou toho součástí. Asi si tohle všechno ani nechcete uvědomit-a to je i problém většiny našeho národa, je slepý a hluchý k tomu, co se tady děje. 

Dosavadní doporučení: přečíst (6)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (8) 09.09.20 04:56  Jarmil Vepřek st.  (214491)

Bu bu bu!

Dnes dluží kde kdo a kde komu. 

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (8)
Vaše doporučení:

přečíst (12) 08.09.20 21:36  FMach  fmachzavinacemail.cz  (205864)

Blamáž ?

Jistě, lidi nechápou, proč vedení ČNB vytunelování ČNB , rozprodali zlaté rezervy za hubičku, kdo si asi hodně pomohl a kdo to řídil ?

Dosavadní doporučení: přečíst (12)
Vaše doporučení:

přečíst (10) 08.09.20 09:48  VoňavejMerkaptan  (211737)

Nemyslím si že státní dluh je problém.

Stačí zkombinovat zvýšenou inflaci a záporné úroky, které už v řadě západních zemí nějaký ten rok existují... a státní dluh bude velmi účinně likvizován. A nemusí to vadit ani bohatým lidem, pokud zavčas investují do aktiv, která dokáží před inflací ochránit.

Dosavadní doporučení: přečíst (10)
Vaše doporučení:
přečíst (6) 08.09.20 12:24  Ex  (197178)

Nemyslím si že státní dluh je problém.

No až bankovní radu opustí průjem ze strachu z kronaviru a odblokují zamražené dividendy z 2019 roku a připustí i odkupy půjdou nahoru nejvíce bankovní akcie. Těm českým hrozí bankovní daň ČSSD a proto bude lepší když se všichni vrhneme na Rakouskočeskou Erstebank a vytřeme škarohlídům zrak. Ta když obdrží zadržované dividendy z České spořitelny bude mezi bankami na našem trhu královnou.  Už začíná růst, takže kdo zaváhá nežere !

Dosavadní doporučení: přečíst (6)
Vaše doporučení:

přečíst (15) 08.09.20 07:47  Ex  (197178)

To chce klídek při 3% inflaci a záporných úrokových sazbách se státní dluh

během deseti let sníží zhruba o 1/3. Navíc centrální banka, která by měla v tom období natisknout z ničeho cca 3% více peněz a ty pustit do ekonomiky pomocí odkupu státních dluhopisů. Za těch 10 let to bude dalšího půl bilionu.  Tak proč si dělat hlavu z nějakého dluhu a být v zadlužené Evropě za hlupáky, kteří zachraňují ty co peníze prožrali aby si sami utahovali opasky a žili za 1/3. Moro, Moro tady se totálně pletete. když dlužím, tak někomu a ten někdo také může o půjčené peníze přijít. A jak se to dělá ? Vzpoměňte na plynové pece ve II. sv.v. a kdo v nich obvykle skončil. Když nemám na splácení dluhů zlikviduji věřitele. Tak to bylo, tak to je a tak to jistě bude i v budoucnosti. Zákon o zachování hmoty a energie pořád ještě platí.

Dosavadní doporučení: přečíst (15)
Vaše doporučení:

přečíst (13) 08.09.20 07:33  Ex  (197178)

Většina našich občanů žije z ruky do huby ty znehodnocení měny postihne méně.

Ta to ty co si nakradli či našetřili ty to postihne pokud nebudou investovat všechny. A bude úplně jedno v jaké měně to bude. Nejvíce prodělají ti co věří fondům a našim politikům. Ti slibují hory doly ale nakonec skutek utek. Jaké byly plány s Národním rozvojovým fondem a co z nich zůstalo ? jak zoufale vypadá naše burza cených papírů a pořád tam sedí ten co ji ubíjí Koblic. nekompetentní lidé na stěžejních místech.

Dosavadní doporučení: přečíst (13)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (16) 07.09.20 22:08  Libor  (214009)

Zamyšlení o zlatém šílenství a jiných náladách

Tak tohle chce odpověď, za to skoro provokaci :-)Jsa mladým, při jedné z konzultací a rozhovorů o směřování státního dluhu jsem byl poučen nevrchnějším ekonomem s praxí prognostika se stáží v USA, že je nebývale troufalé vůbec se opovážit vznést požadavek vyváženosti příjmů pro naši pracovní sílu, že nechápu sílu trhu, zásady trhu, směřování naší budoucí úspěšné země a že chci uvrhnout zemi do chaosu, zmaru, a to jen tím, že bude odpovídat za určitou časovou jednotku, ke které směřoval můj dotaz ( na délku, kdy se kupní síla společnosti vyrovná s vysněným západem ), a že mu nemám chodit na oči, neboť za takovou neznalost by měl každý vzdělaný finančník - národohospodář - ekonom - ředitel čehokoliv strávit zbytek života v opovržení nových mocných. Nu, nedal jsem se a byl ještě u nějakých dalších zajímavých rozhodnutí, o množství zlatých rezerv ( a snažil jsem se přesvědčit, proč neprodat ale držet ) atd. Čas oponou trhnul, ze zlata máme tak na zlaté zuby na grafech, místo zlého imperialisty se bojíme rusáků a koronaviru, výsledky jsou vylhané v 50% firem, a dělá se zdání, že nejsme na tom hůře než okolí. Pravda je taková, že nejsme. Ale máme vážný ekonomický problém. Tím problémem je nepochopení kapitalismu, chcete-li trhu, tak, jak působí v podmínkách nového stavu politik mezinárodních, s vlivy na státní konání. Nechápeme, kdo je hlavním hráčem na trzích a nechráníme se před špínou, kterou nám do cesty hází ti, kteří mají být s námi, ale hrají ( ekonomicky ) proti nám. Jsou to titíž aktéři, jako v roce 1939.USA rádo přetaví svoje potřeby na svoje zisky, podojí naši státní kasu v kategorii výdajů na obranu, a slíbí ofsety, které jsou i u jiných běžné. Navíc, zbaví se vyrobených krámů, které my rádi vezmeme, bez "vševojskových zkoušek", bez ptaní, za nezvratných podmínek obchodních, a budeme rádi, že jsme se přimknuli více k his master voice. Německo nám poskytne dojem, že z VW vůbec nestahuje lukrativní produkt a bude čekat, kdy naše Š-VW bude vyčerpaná bez vývoje. Jiný kastl na masce kupce nepřesvědčí. Mezitím se bude sanovat ze svých ztát a využije přesun kapacit. Polsko nám ukáže že je jich více ( Turów, EP, obchodní zemědělské komodity ) a podporováno v oblastech německých a německých Sudet bude na svém. Rakousko zastane křesťanský postoj a ukáže, že nás vlastně až tak nepotřebuje, počkají si spolu s Němci. Slovensko - vývojově totéž jako my. Navíc s příklonem k tzv. pořádku v rukavici. Blízká doba koronavirová zakroutí ekonomiku ať si říkají o omezeních to či ono, buď budou, nebo se budou muset. Jinak to politicky nepřežije ani opozice ani vláda. A o firmách je již nyní prakticky rozhodnuto - velká část z nich půjde ke dnu. A proč tento úvod ? ( zde prosím pochopit, že to není popis politiky ale východisek / i admin / ) Mýlí se pan Mora, že lidé, investoři, podnikatelé, ekonomové, nechápou současný stav. Chápou a zvažují jej. Ovšem z odlišných pozic. Makroekonomicky a v zájmu státu je, udržet stav v chodu, bez výkyvů, stabilně. Občané chtějí stále více ( a stále více si uvědomují ) že jsou potřebné jistoty, zdravotní, příležitostí, osobní. Podnikatelé si všímají že se jim sahá na předchozí zisky a nechtějí se podílet na situaci. Ekonomové a bankéři si připravují matody jak koncetrovat kapitál a pohojit se na těch, kteří padnou. A politici - ti chtějí přežít, stejně jako systém. Ale ten se v systému vlastně přežil. A to je onen problém. Kapitalismus ( trh ) bude po koronaviru vypadat jinak. Poslední dvě skupiny si to plánují jako příležitost. Ti ostatní dostanou těšínské jablíčka. On už to tak kapitál umí, že se přelévá. A o to v téhle záležitosti jde. Nechci si předtavit situaci, při níž byly v minulosti prioritní zlaté zásoby. Ale obávám se, že je to jedno z možných řešení. Již kvůli snahám některých politiků a jejich konání. Pro akciový trh bych v takovém případě doporučoval - prodat, rychle, nenápadně a investovat v bezpečnější oblasti. Nemám však radu, kde to je. Kdysi jsem postával u jednoho javoru - babyky u jedné z burz. A uvědomil si, jak je starý. Pak přišel jeden makléř a ukázal mi - tahle dýmka, ta je támhle z té větve. Ona se kdysi odlomila a tak z ní dýmkař udělal několik výrobků. Stržil za ni mnoho, prodávaly se v luxusním obchodu a kupující byli movití klienti oné burzy. A dýmkař z onoho výdělku žil skoro půl roku. Nyní vozíme dřevo za hubičku. Ven. Samozřejmě. Opravdu samozřejmě ? Přeji pěkné Vánoce. ( nebojte se, nezbláznil jsem se, ale jiný důvod ku přání mne nenapadá ).

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (16)
Vaše doporučení:

přečíst (15) 07.09.20 21:53  Jiří  (203022)

Nevědomost není krátkozrakost

Řekl bych, že si většina lidí v téhle zemi neuvědomuje, že ten dluh je jejich, konkrétně to znamená 50 000,- kč

na osobu jen za letošek.

Většina lidí vidí abstraktní cifru 0,5 bil. bez schopnosti porozumnění důsledků.

Průměrný volič "budelíp-zavšechnomůžekalousek" tomu rozumí jako tur, kterému ukážete projektovou dokumentaci Gotthardtunnel.

Dosavadní doporučení: přečíst (15)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (7) 08.09.20 12:30  Ex  (197178)

Nevědomost není krátkozrakost

No v korunách to vypadá hrozivě, ovšem když to převedeme na eura tak to je nic moc v porovnání s tím kolik dluží občan v Eurozoně zejména na jihu. Vždyť s nízkou zadlužeností tak vybočujeme z řady a pokud také chceme podíl na pomoci tak se nám ostatní smějí.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (7)
Vaše doporučení:

přečíst (19) 07.09.20 15:27  kerls  (214210)

Pohoda :-)

Evropský dluh se bude týkat až další generace... my ho propapáme a oni ho zaplatí :-)))

A co nevidět to bude samé i s ČR... nepředpokládá snad někdo, že 500 mld snad splatíme za 5 let, že ne? :-))

Poptávkový šok v autoprůmyslu.... no aby ne... nafouknuté kapacity, dotovaní zaměstnanci... stavte všichni sklady ať máme kam dávat to co za pomocí dotací vyrobíme... :-))

Co myslíte, budou akcie vynášet větší zisk než na spoř účtech v bance?..

 

Zrovna nedávno mi bakéřka nabízela super úrok asi 0,1% pa  ...celá rozesmátá...:-)

já byl taky, když jsem se jí zeptal, jestli nedokáží vydělat alespoˇn na inflaci...:-)

Myslím, že u bank to bude asi podobné, drahé akcie, nulový zisk a neúměrné riziko/zisk..

Nechť žije akciová ruleta :-)

Dosavadní doporučení: přečíst (19)
Vaše doporučení:
přečíst (19) 07.09.20 19:17  jarda  (214431)

dluh splatime snadno sezere ho inflace vic nez 200%

V pohode, 500 mld. neni zadny dluh, bude rohlik za 100, maso za 10000 a na DPH se razem vyberou biliony :) Vsak uz to ted zacina, i auta zdrazuji uz prakticky na dvojnasobek, i kdyz je uz nikdo nechce, kazdy ma...

 

Dosavadní doporučení: přečíst (19)
Vaše doporučení:


Diskuze Mora z ČNB pozoruje "krátkozrakost", lidé nevnímají vážnost ekonomické situace, další stránky: 1
stránkovat diskuzi po 10 | 20 | 50

Odkazy k diskuzi Mora z ČNB pozoruje "krátkozrakost", lidé nevnímají vážnost ekonomické situace

Mora z ČNB pozoruje "krátkozrakost", lidé nevnímají vážnost ekonomické situace - zdrojová stránka k tématu diskuze Mora z ČNB pozoruje "krátkozrakost", lidé nevnímají vážnost ekonomické situace.

Zasílání Denního souhrnu názorů na Mora z ČNB pozoruje "krátkozrakost", lidé nevnímají vážnost ekonomické situace e-mailem.

Přidat názor - vložte vlastní názor, doporučení, hodnocení nebo zkušenost k tématu Mora z ČNB pozoruje "krátkozrakost", lidé nevnímají vážnost ekonomické situace.

 Burza Prime 16:25 
Název Kurz Změna
 AVAST  156.10  -3.04% 
 CETV  97.00  -2.41% 
 ČEZ  438.00  +0.23% 
 ERSTE GROUP BANK A  482.80  -1.63% 
 KOFOLA CS  220.00  -0.90% 
 KOMERČNÍ BANKA  484.50  -0.31% 
 MONETA MONEY BANK  53.50  +0.56% 
 O2 C.R.  222.00  +1.14% 
 PFNONWOVENS  764.00  +0.26% 
 PHILIP MORRIS ČR A  13 780.00  +0.58% 
 VIG  514.00  -1.53% 
Komodity online
 Ropa 40.62 USD 21:22   
 Zlato 1906.42 USD 21:22   
 Stříbro 23.85 USD 21:22   
 Káva 106.53 USD 21:22   
 Cukr 13.58 USD 21:22   
 Bavlna 65.91 USD 21:22   

Zobrazit sloupec 
Kurzy měn | Akcie | Obchodní rejstřík | Zájezdy | Last minute | Meteobox | Bydlet | YAuto | Studium | M Mobil verze
Menu Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
TOP: Akcie CZ Akcie svět Kurzy měn Komodity Zlato Bitcoin Hypotéky Tarify Energie Kalkulačka Zákony Práce Pojištění Koronavirus

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Uživatel:
Upravit profil
Přihlášení
Jméno:
Heslo:
Zapomenuté heslo ?
Registrace nového uživatele