Akcie ČESKÁ SPOŘITELNA - Diskuze, názory, doporučení a hodnocení

 Hodnocení:      0 1 2 3      
Diskutující:
Návod    
 

Akcie ČESKÁ SPOŘITELNA - Diskuze k tématu Akcie ČESKÁ SPOŘITELNA


Výpis příspěvků diskuze Akcie ČESKÁ SPOŘITELNA, 1 až 20 (402)
 
určitě přečíst (2) 22.10.18 08:11  Ron  (197133)

Zloději

Tak už tu máme další zlodějinu. To se může stát jenom tady. Jak může burza přilákat investory ze zahraničí, když nemajížádnou jistotu, že jim akcie nevyvlastní. Posudek ceny je starý, nezohledňuje vývoj zisku. Tak ať se zde burza zruší a obchody se přesunou např. do Polska, tam snad komise pro cenné papíry takovou zlodějinu nepřipustí. Vzpomeňte kolik akcií již balo takto staženo a někdo si namastil kapsu.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (2)
Vaše doporučení:
určitě přečíst (1) 22.10.18 18:44  Sb  (190668)

Zloději

Ono je to asi ještě ztrochu horší. Hlavní vlastníci pmn mají tolik peněz, že nepotřebují drobasy, aby společně s nimi  nesli rizika.  Nepamatuji si, kolik firem bylo privatizováno, přes tisíc určitě. Mnohé zanikly, což je fakticky také vytěsnění, ale mnoho nových vzniklo. Z těch nových si jen málokterá šla na burzu pro peníze. Z nich opět odchází nejenom AAA či Fortuna. Já jsem si myslel, že Spořitelna a PM nebudou vytěsňovat, aby nenaštvali klienty. Zřejmě jsem se mýlil.

Vedle nuceného vytěsňování, které je i v jiných státech, (nejspíš za jiných pravidel), je pozoruhodné také skupování vlastních akcií.  To je u malých akcionářů oblíbené, protože to cenu akcie žene nahoru. Nicméně to znamená, že firma neví co s penězi.

Nedokáže je vynaložit na výhodné akvizice nebo inovace.

t Takže vedle divi se nadbytku peněz  může zbavit i nákupem vlastních akcií a jejich rušením. Matematicky by to mělo končit tak, že by se stále zvětšoval podíl hlavního vlastníka, pokud by se nezúčastňoval výkupů, až by měl 100%. Dokonce se může stát, že management je na ceně akcie zainteresován natolik, že podporuje vysokou cenu odkupu i když je to pro spolrčnost dlouhodobě nevýhodné. To už tam třebas bude jiný management.

.  Každopádně každý, kdo dobrovolně či nuceně prodá akcie perspektivní firmy, musí řešit problém jak vhodně naložit s utrženými penězi.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (1)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (6) 10.10.18 14:47  GN  (179247)

Leší vrabec v hrsti než holub na střeše

Pro někoho určitě "Lepší vrabec v hrsti než holub na střeše", protože v ČR je možné všechno. V Rakousku by si takovejto ostudnej akt ERSTE BANK nedovolila. Vlastně ani nikde po světě by takovéto vyvlastnění jen tak neprošlo. A pak, soudy u nás trvají neskutečně dlouho a jak známo Spravedlivost má oči zavázané.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (6)
Vaše doporučení:

přečíst (8) 10.10.18 10:59  František  (196877)

Prodat na RMS nebo se nechat vytěsnit?

Co doporučujete?

Prodat teď na RMS za 1400, nebo se nechat vytěsnit a doufat v úspěšný soud?

Dosavadní doporučení: přečíst (8)
Vaše doporučení:
přečíst (3) 16.10.18 16:42  Navara  (159000)

Prodat na RMS nebo se nechat vytěsnit?

Já se nechám vytěsnit a snad nás bude dost na podání žaloby.

Dosavadní doporučení: přečíst (3)
Vaše doporučení:
přečíst (1) 17.10.18 18:46  Sb  (190668)

Prodat na RMS nebo se nechat vytěsnit?

Pokud to nevykupuje Erste, tak to za ty vyšší než oficiální ceny luxuje někdo ekonomicky silný, nejspíš se opírající o schopné ekonomy i právníky. Zatím se pmn nehlásí k tomu, že by chtěl vést protestní hnutí před soudem. To je rozdíl proti protestním hnutím u AAA, CETIN, UNI. Může kalkulovat s mimosoudní dohodou. Pro soud jsou třeba dobré argumenty a trpělivost.

Já jsem byl z dnešního pohledu málo úspěšný protože jsem se vyprodal dřív, než jsem zpozorovatel, že na trhu je neobvykle se chovající velmi silný subjekt.  Takže aktuálně mám klid, neboť žádnou akcii nevlastním. Každopádně jako dlouholetý akcionář se zájmem přihlížím.

Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:
určitě přečíst (4) 10.10.18 16:18  Sb  (190668)

Prodat na RMS nebo se nechat vytěsnit?

Já té situaci nerozumím. Bylo veřejně řečeno, že vytěsnění bude za 1328 Kč. Je možno prodat výš. Buď se ČS snaží co nejméně svých třebas potencionálních klientů  znechutit vytěsněním nebo si někdo velmi silný myslí, že může spořitelnu přitlačit ke zdi a vysoudit lepší cenu. S tou lepší cenou by mohl být problém, když nikdo nepolemizuje s profesionálem, podle kterého je ocenění korektní. Každopádně objemy jsou značné.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (4)
Vaše doporučení:
určitě přečíst (2) 11.10.18 15:30  drobnasek  (195998)

Prodat na RMS nebo se nechat vytěsnit?

 O jakých profesionálech mluvíte? Snad nemyslíte ten legrační posudek, který jsme dostali na valné hromadě? Vždyť jsme tam o tom mluvili celé hodiny, že máme zcela jiný názor. Je třeba bojovat, dle zkušených asi do dvou měsíců dát předžalobní výzvu, potom se připojit k žalobě. Opatrně nakupuji, doufám, že doplatek bude desítky procent a úrok. Protiplnění Unipetrolu jsme dostali už teď s úrokem. Je potřeba evidovat a hlídat všechny vyvlastněné akcie abychom třeba za 10 let nezapomněli vyzvednout doplatky a úroky. Kontaktujte novináře a své obchodníky ať na to upozorňují, platíme brokerům poplatky, platíme za noviny, rozhlas a televizi, tak ať jsou na naší straně a nepomáhají podvodům. Soudy už často rozhodují dobře. Teď hrozí v Monetě, že tam budou problémy s PPF jako dříve u Telefonů, kde to šlo také k soudu. Doufám, že tady v diskusi budou aktuální info ke společnému postupu.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (2)
Vaše doporučení:
přečíst (2) 11.10.18 21:35  Sb  (190668)

Prodat na RMS nebo se nechat vytěsnit?

Omlouvám se, na VH jsem nebyl. Vycházel jsem z toho, že na toto serveru, (ne na tomto chatu), nějaký analytik uváděl, že algoritmus ocenění podle zisku považuje za seriozní. Já sám firmy oceňovat neumím a nikomu nechci překážet.  Pouze vidím mohutné objemy za ceny vyšší než je ta oficiálně oznámená. 

Za takovýmito objemy pmn nemohou být jen drobní akcionáři. 

Jestli to nevykupuje Erste, tak to vypadá, že sdružení protestujících by mělo být reálné a ti největší nemají bídu o peníze.

Předpokládám, že zatím není znám termín vytěsnění. Nevím ani, zda Erste nemůže ohlášenou cenu vytěsnění změnit.

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

přečíst (2) 08.10.18 13:20  dřevák  (172804)

Kdo v vás to byl?

https://www.novinky.cz/internet-a-pc/bezpecnost/485418-novy-utok-na-ucty-ceske-sporitelny-je-zakernejsi-nez-driv-nema-gramaticke-chyby.html

A kdo by se divil, že?

Každopádně má palec nahoru.

 

 

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (7) 04.10.18 16:43  GN  (179247)

VH ČS byla hra kočky s myší

A to si ještě na nás zaplatili JUDr. Tomáše Sokola. Minoritáři neměli sebemenší šanci s výsledkem VH cokoli udělat. Poměr (nebo spíš nepoměr) počtu akcií byl znám již dávno, takže každé hlasování bylo jednoduše zbytečné. Přesto trvání VH od 10 h do 17.15 h o něčem svědčí. Jak vedení ČS tak i zástupce Erste (na většinu otázek neodpovídal, že prý není kompetentní) si museli vyslechnout mnoho nepříjemných otázek, řadu protestů a oprávněných požadavků na nekorektnost svolání VH a především na navrženou (posléze schválenou) nestydatě nízkou cenu akcie protiplnění. Další "Rodinné stříbro" se tak kompletně stěhuje mimo republiku, včetně jeho miliardových zisků. Česká spořitelna už není česká , už je 100% rakouská a každý klient, který do ní vstoupí by si měl uvědomit , že něco nazývat českým, když je to "ECHT" rakouské, je naprostá lež a proto já ČS přestávám věřit.Protože kdo lže, ten i k....

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (7)
Vaše doporučení:
určitě přečíst (5) 05.10.18 04:10  pxx  (193809)

VH ČS byla hra kočky s myší

Tak to prr, Sokol to hrál korektně: když byly odmítány žádosti o vysvělení..., které byly na hlavního akcionáře, tak to natvrdo zopakoval abychom pochopili, že máme prát představenstva..., dále řekl pochopil jsem, že cena vám přijde nízká... a pak necháme, ať rozhodne soud. Přerušil jen víme koho, když si myslel, že nabízí advokátní služby, jenže on je nenabízel. Pak něktaré věci korigoval, aby to bylo správně. Solidní práce Sokola, škoda, že je si jej najalo vedení Erste či České spořitelny, kdyby si jej najali hromadně drobní akcionáři.

 

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (5)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (3) 04.10.18 15:34  Besa  (187205)

Kdy squeeze-out?

Nemáte prosím někdo info, ke kdy dojde tedy k ukončení obchodů na RMS a k vytěsnění minoritářů? A plánuje třeba někdo podat žalobu na výši protiplnění? Zdálo se mi, že poslední dobou roste celkem nákupní apetit. Tak buď to skupuje ČS/Erste nebo někdo, kdo oprávněně vidí v akciích ČS vyšší hodnotu a bude se o spravedlivou cenu soudit.

.

 

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (3)
Vaše doporučení:
přečíst (4) 04.10.18 16:02  drobnasek  (196749)

Kdy squeeze-out?

 O tom jsme mluvili na valné h. Dostal jsem info, že mám do 2 měsíců od přechodu dát předžalobní výzvu, potom do 3 let žalobu. Měl by být pěkný doplatek a úrok. Není nutno utrácet za advokáta. Někteří investoři mají v soudech o doplatek skvělé výsledky. Pokud chcete více informací napište sem kontakt na Vás. Můžete si v ČS vyžádat seznam akcionářů, zápis z valné hromady. Nevím, jak dlouho to bude na RMS, soukromý hrubý odhad mám 1 měsíc. Chování Erste je skandální, měli bychom jako klienti jít jinam: Moravský peněžní ústav, Creditas, Moneta, Fio, RB banka...Do popslední vůle napsat o soudu za doplatek, kdybychom se toho nedožili. Někde se soudím přes 10 let, možná bgude za tu dobu parádní úrok.

Dosavadní doporučení: přečíst (4)
Vaše doporučení:
přečíst (2) 04.10.18 16:10  Besa  (187205)

Kdy squeeze-out?

Díky za info. Někde jsem už také součástí hromadných žalob na přezkum výše protiplnění. Uvidíme, jak to dopadne tady. Každopádně budu rád za další info. Můj email je kdyžtak petr.beseda@centrum.cz

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

přečíst (4) 27.09.18 13:12  Kostolany  (195966)

cisty zisk CS

Zdravim! Cisty zisk stupol CS len tak malo koli ocakavanemu sqeezu. Som presvedceny ze cisty zisk im po sqeeze bude stupat o 10% y/y. ale to tam uz nebudeme! A buduca dividenda ratam tak 150-200Kc/akcia. MSF! 

Dosavadní doporučení: přečíst (4)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (5) 09.10.18 13:33  Ostrava !!!  (196861)

cisty zisk CS vs. vytesneni akcionaru

Pochybuji ... A take nerozumim aktualne poptavajicim na trhu RMS burzy. Aby nebyli zklamani, prezkumne rizeni pred soudem vubec nemusi byt s vyssim protiplnenim.

Znalec v oceneni pouzil standardni parametry, ten posudek je naprosto OK. Je zalozen ve sbirce listii u Ceske sporitelny a.s. https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-sl-detail?dokument=54691948&subjektId=711786&spis=73936

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (5)
Vaše doporučení:
přečíst (3) 10.10.18 09:42  drobnasek  (194292)

cisty zisk CS vs. vytesneni akcionaru

Do posudku jsem jenom nakoukl a hned jsem usoudil, že jsou to nesmysly jako obvykle. Důležitější než můj názor je názor zkušených investorů, kterých bylo na v. h. hodně: nakupovatř a bojovat za doplatek a navíc pěkný úrok. Když to Erste chtěla, měli si nakoupit za tržní cenu jako každý. Ta bezmezná drzost dávat výrazně méně než kurz na veřejném trhu je šokující. Navíc dle mne je celá věc od počátku protiústavní, jak to JUDr. Sokol na v.h. popřel a vzápětí dle mne potvrdil citátem z listny práv a svobod. 

Dosavadní doporučení: přečíst (3)
Vaše doporučení:

přečíst (5) 27.09.18 09:22  GN  (179247)

Banky zvýšily čistý zisk o tři sta milionů korun

České spořitelně čistý zisk meziročně stoupl o 2,6 procenta na 7,9 miliardy korun, UniCredit Bank v ČR a na Slovensku se zisk zvýšil o sedm procent na 4,3 miliardy korun. Monetě ale klesl o 3,4 procenta na 2,1 miliardy korun, Komerční bance o 12,4 procenta na 6,9 miliardy korun, Raiffeisenbank o čtyři procenta na 1,65 miliardy korun a ČSOB o dvacet procent na 7,5 miliardy korun.

Dosavadní doporučení: přečíst (5)
Vaše doporučení:


Diskuze Akcie ČESKÁ SPOŘITELNA, další stránky: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Další »
stránkovat diskuzi po 10 | 20 | 50

Odkazy k diskuzi Akcie ČESKÁ SPOŘITELNA

Akcie ČESKÁ SPOŘITELNA - zdrojová stránka k tématu diskuze Akcie ČESKÁ SPOŘITELNA.

Zasílání Denního souhrnu názorů na Akcie ČESKÁ SPOŘITELNA e-mailem.

Přidat názor - vložte vlastní názor, doporučení, hodnocení nebo zkušenost k tématu Akcie ČESKÁ SPOŘITELNA.


 Burza Prime 16:29 
Název Kurz Změna
 AVAST  87.00  -0.57% 
 CETV  79.30  -0.88% 
 CEZ  542.00  -0.18% 
 ERSTE GROUP BANK  946.40  +1.11% 
 KOFOLA CS  300.00  +1.01% 
 KOMERCNI BANKA  890.50  +0.45% 
 MONETA MONEY BANK  77.50  -1.90% 
 O2 C.R.  249.00  +3.53% 
 PFNONWOVENS  890.00  -0.22% 
 PHILIP MORRIS CR  14 920.00  +1.08% 
 VIG  613.50  -0.24% 
Komodity online
 Ropa 80.13 USD 22.10   
 Zlato 1225.30 USD 22.10   
 Stříbro 14.59 USD 22.10   
 Káva 117.65 USD 22.10   
 Cukr USD    
 Bavlna 80.02 USD 22.10   

Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
TOP: Akcie CZ Akcie svět Kurzy měn Komodity Zlato Bitcoin Hypotéky Tarify Energie Kalkulačka Zákony Práce Školení Počasí

Kalkulačka

Výpočet čisté mzdy

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Sociální příplatek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Důchodová kalkulačka

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Běžné účty

Hypotéky

Stavební spoření

Podílové fondy

Směnárny - Euro, Dolar

Úřad práce

Investice

Makroekonomika - ČNB

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Zlato online, Stříbro, Ropa

Burza - ČEZ

Pojištění

Povinné ručení

Penzijní připojištění

Penzijní fondy

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Nový občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - TÜV spolehlivost

Monitoring ekonomiky

Mapa webu

Volby

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Copyright © 2000 - 2018

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.,

ISSN 1801-8688

Ochrana údajů | Cookies