Akcie TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY - Diskuze, názory, doporučení a hodnocení

 Hodnocení:      0 1 2 3      
Diskutující:
Návod    
 

Akcie TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY - Diskuze k tématu Akcie TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY


Výpis příspěvků diskuze Akcie TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY, 1 až 20 (2545)
 
přečíst (0) 24.01.20 14:46  Standa  stahyvzavinacseznam.cz  (207561)

Dotaz směrem na Mittal

Zdravím, 

jelikož problematika TŽ je tady v regiónu podobná jako u Mittalu, tak se chci zeptat, zda někdo neví kam se ztratilo diskusní fórum k Mittalu. Mám pocit, že ještě před rokem fugovalo standartně jako u TŽ, ale teď ho nemohu najít.....možná to nějak souvisí s vrcholícím sporem drobasů s Mittalem o výši vyvlastnění akcií před x léty - nevím. Přejí všem příjemné dny. St.

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:
přečíst (0) 24.01.20 14:55  Besa  (207161)

Dotaz směrem na Mittal

Pěkný den, máte na mysli asi tohle vlákno:  https://www.kurzy.cz/akcie-cr/nazory/A-V-T-437/

Jinak do Mittalu jsem zrovna minulý týden psal kvůli dorovnání. Soud rozhodl, tak by se to mělo vztahovat na všechny bývalé akcionáře. Uvidíme, s čím přijdou nazpět:)

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (7) 14.01.20 20:41  Honza  (24353)

Dovolani TZ a.s. a Moravia Steel a.s. k Nejvyssimu soudu - podano 27.11. 2019

Dnes mi prislo do datove schranky dovolani dovolani TZ , a.s. a Moravia Steel a.s.  k Nejvyssimu soudu. Dovolavate chteji aby Nejvyssi soud zmenil usneseni Vrchniho soudu v Olomouci tak ze vyse primereneho protiplneni na akcii cini 1985 Kc za akcii tak jak rozhodla mimoradna valna hromada dne 31.7. 2013., pripadne aby Nejvyssi soud usneseni Vrchniho soudu zrusil a vec vratil k projednani Krajskemu soudu v Ostrave. Takze z toho usuzuji ze budeme i nadale trpelive cekat ja se cela kauza vyvine. Vzdyt je to jenom necelych sedm let...

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (7)
Vaše doporučení:
přečíst (1) 17.01.20 18:25  Kebab Jméno 'Kebab' používá stále stejný uživatel  speedy60zavinactiscali.cz  (199434)

dneska jsem vyzvedl totéž písemně na papíře na České poště

a v jednom článku z loňského ledna (2019) a okolo Nejvyššího soudu jsem se na jednom webu dočetl, že co se týče civilu tak průměr na vyřízení tehdy byl 200 dnů ... ale také to může být že 2 roky. Tudíž v tady tomto případě a při trochu optimismu verdikt možno čekat ... asi na letošní podzim? V létě jsou dovolené.

Z textu dovolání a který jsem si přečetl letmo a zvědavě už na poště jsem nabyl důvodného dojmu, že případná pinkačka kolem dorovnání může také trvat nadsázkou do vlastně nekonečna tj. třeba 50 let, to když se věc tzv. nerozsekne a kauza se vrátí v podstatě na začátek ... a potom zase na začátek ... atd. atp. 

To tady na téma my ale neovlivníme. Na druhou stranu to, že "Chrenek" to dovolání podá a že tam do něho napsat prostě neco musel, že, tak se asi dalo čekat.  

Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:

přečíst (1) 03.01.20 17:41  Mikan  (207160)

Už někdo obdržel doplatek za akcie po soudním rozhodnutí?

Už někdo obdržel doplatek za akcie po soudním rozhodnutí

cituji z webu právnické kanceláře:

Třinecké železárny a. s.

Dne 26. 9. 2019 nám bylo doručeno rozhodnutí Vrchního soudu v Olomouci, kterým tento potvrdil, že doplatek na protiplnění za akcie společnosti Třinecké železárny činí 469 Kč. Pokud toto usnesení bylo současně doručeno protistraně (Moravia Steel a. s.), vzniká jí podle § 183 odst. 3 bývalého obchodního zákoníku povinnost uhradit tento doplatek bývalým akcionářům. Pokud se Vám Moravia Steel neozve se žádostí o sdělení bankovního spojení nebo pokud bude výslovně odmítat úhradu, bude nutné doplatek vymáhat. Rovněž nelze vyloučit, že bude prodáno dovolání buď společností Moravia Steel a. s. nebo některými navrhovateli, které nezastupuji. V případě, kdyby Nejvyšší soud řádu více měsíců rozhodnutí Vrchního soudu zrušil, nastoupila by povinnost vyplacené částky vrátit. 

Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:
přečíst (1) 07.01.20 16:35  petrp  (205936)

Už někdo obdržel doplatek za akcie po soudním rozhodnutí?

Myslím že byly podány dvě dovolání k rozsudku vrchního soudu v Olomouci, takže to bude řešit Nejvyšší soud, do doby než rozhodne Nejvyšší soud asi nic nedostaneme.

Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:
přečíst (0) 03.01.20 17:43  Besa  (207161)

Už někdo obdržel doplatek za akcie po soudním rozhodnutí?

Zatím nikoli. Myslím, že to řeší i JUDr. Zima. Snad se dočkáme tedy brzy.

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 21.11.19 11:04  Kebab Jméno 'Kebab' používá stále stejný uživatel  speedy60zavinactiscali.cz  (199434)

dodatečná výplata protiplnění se nekoná a cituji

" ... dne 17. 3. 2018 uplynula zákonná promlčecí lhůta pro uplatnění práva menšinových akcionářů na zaplacení protiplnění Hlavním akcionářem za Zneplatněné akcie, a

Hlavní akcionář proto již nebude poskytovat protiplnění za Zneplatněné akcie osobám, uplatňujícím právo na protiplnění po uplynutí výše uvedené promlčecí lhůty. ... "

Je to z firemního webu dne 18. 3. 2019 a je určeno (bývalým) akcionářům TŽ

https://www.trz.cz/upload/1/files/oznameni_predstavenstva_MS.pdf

 

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (6) 10.10.19 11:20  Kebab Jméno 'Kebab' používá stále stejný uživatel  speedy60zavinactiscali.cz  (199434)

tak ve švajneraj není jistého nic - vrácení již vyplacené částky?

poslední zpráva z webu advokátní kanceláře a kopíruji:

"Dne 26. 9. 2019 nám bylo doručeno rozhodnutí Vrchního soudu v Olomouci, kterým tento potvrdil, že doplatek na protiplnění za akcie společnosti Třinecké železárny činí 469 Kč. Pokud toto usnesení bylo současně doručeno protistraně (Moravia Steel a. s.), vzniká jí podle § 183 odst. 3 bývalého obchodního zákoníku povinnost uhradit tento doplatek bývalým akcionářům. Pokud se Vám Moravia Steel neozve se žádostí o sdělení bankovního spojení nebo pokud bude výslovně odmítat úhradu, bude nutné doplatek vymáhat. Rovněž nelze vyloučit, že bude podáno dovolání buď společností Moravia Steel a. s. nebo některými navrhovateli, které nezastupuji. V případě, kdyby Nejvyšší soud řádu více měsíců rozhodnutí Vrchního soudu zrušil, nastoupila by povinnost vyplacené částky vrátit."

Můj komentář je, že dílčími přískoky vpřed ale pořád to je vrabec na střeše, tady v tomhle čehúnským švajneraj my bohatýrsky spějeme do závěru už roku 2019 a důvodně se domívám, že dneška (a toho vrabce na střeše) se někteří drobní akcionáři ani nedožili,

kdyby dožili ano tak by viděli možnou perpsktývu že protistrana se postaví na hlavu a začne martýrium vymáhání doplatku nebo, a to je ještě horší, když se na hlavu postaví Nejvyšší soud tak budeme už případně vyplacenou částku prý vracet ...  tudíž další měsíce a možná čehúnsky zhlemýžděno i další roky bude další nejistosta? 

Ono točit se dál nemusí jen Chrenek ale někteří akcionáři kterým doplatek nestačí. Těžko hodnotit takový jejich případný postoj, je fakt že Třinecké železárny byly v čase optimismu obchodovány na úrovních kdy ani ten doplatek nezamezí celkové ztrátě a i já v té ztrátě asi budu. Také odečtěme tu  provizi advokátům. A pokud přijde velká krize kterou nás straší tj. že přijde tak raději bych byl nakonec rád ... aby ten doplatek byl vyplacen co nejdřív a ať už se nad tím zavře voda.

 

Dosavadní doporučení: přečíst (6)
Vaše doporučení:
určitě nečíst (5) 31.10.19 09:53  Miloš  krizmilzavinacseznam.cz  (205878)

tak ve švajneraj není jistého nic - vrácení již vyplacené částky?

Dobrý den,

pokud by rozsudek Vrchního soudu v Olomouci nabyl právní moci a došlo by k výplatám doplatků za protiplnění, mělo by to vliv i na ty držitelé akcií, kteří neuplatnili své nároky v dané době a kteří nyní drží již neplatné akcie? Byla by nějaká šance se dodatečně přihlásit o protiplnění? Prosím o Vaše názory.

Děkuji

Dosavadní doporučení: určitě nečíst (5)
Vaše doporučení:
přečíst (2) 02.11.19 16:38  petrp  (205936)

tak ve švajneraj není jistého nic - vrácení již vyplacené částky?

Na doplatek protiplnění mají nárok všichni akcionáři, kteří obdrželi 1815.- Kč/akcii podle původního squeeze out. Nárok nemají ti, kterým listinné akcie propadly, protože ve čtyřleté lhůtě nepožádali Cyrrus o výplatu 1815. Kč/akcii. Zákon platí od roku 2014, rozhodující není kdy byly akcie vyvlastněny, ale kdy rozhodl soud o zvýšeném protiplnění. Paradox je v tom, že my co jsme podali hromadnou žalobu dostaneme méně peněz než ti, kteří jenom čekali jak to dopadne. Všichni co podali hromadnou žalobu májí předem určenou smluvní odměnu  pro advokátní kancelář v procentech z vymožené částky. 

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:
přečíst (3) 31.10.19 10:42  Kebab Jméno 'Kebab' používá stále stejný uživatel  speedy60zavinactiscali.cz  (199434)

Miloši tady nejsme žel advokátní kancelář

Jak jsem se právě letmo díval do internetu a do novinových článků tak ta úprava zákona ve prospěch drobných akcionářů tedy že platí případné dorovnání i pro ty kteří se nesoudili tak je spojen s rokem 2014 a dál kdežto a dle mých lejster vlak, do kterého nastoupili ti co se začali soudit o dorovnání a také budou platit provizi advokátní kanceláři  a zaplatili soudní poplatky na rozdíl asi od tebe, je spojen už s nějak závěrem roku 2013.

Takže to je otázka pro kvalifikovaného právníka a nikoli pro názory tady od nás laiků tj. podle jaké verze probíhalo řízení, jestli ještě dle té staré nebo už nové úpravy: možná ti odpoví advokátní kancelář která nás zastupovala a alespoň tu si dohledej, je tady uvedena někde v předchozích stránkách v diskuzi.

Na dodatečné přihlášení se o protiplnění není dle mne laika právní nárok protože je (ověř si) promlčeno ale dobrovolnosti se ze strany hlavního akcionáře meze asi nekladou, že?

Já osobně o té dobrovolnosti nejsem přesvědčen: protože už sama změna akcií na listinky a potom samo vytěsnění mívalo právě za účel to aby někteří drobní akcionářo byli jaksi ve prospěch hlavního akcionáře vytřepáni tj. aby on ušetřil: pro listinky si někteří nepřišli a ani si nevyzvedli potom případné prašule za už ty "jejich" prodané z nějaké aukce ... no a sám jsi ty příklad toho, který se nepříhlasil potom o prašule z protiplnění. Takže jsi byl "úspěšně" vytřepán. Poděkuj zákonodárcům které jsi ty pravděpodobně volil do parlamentu a kteří toto a i na tebe takto vymysleli.

Pokud se začteš zde do téma, žel ani asi to jsi ty neprovedl tak jako jsi vývoj kolem akcií ty nesledoval?, tak a přece na více místech zde máš poměrně seběvědomá prohlášení a včetně výzvy (pro takové jako jsi ty!) jednoho nicka který se měl/má o něco takového na co se ptáš pokusit. Dodatečná výplata protiplnění. Žel, zpětná odezva zde uvedena už není. Takže si to najdi a včetně kontaktu a poptej se tam.

A napiš tu jak jsi dopadl: už se tu totiž ptáš jako X tý v pořadí! Zítra se optá další?

 

Dosavadní doporučení: přečíst (3)
Vaše doporučení:

přečíst (3) 07.09.19 08:01  Kebab Jméno 'Kebab' používá stále stejný uživatel  speedy60zavinactiscali.cz  (199434)

to datum se blíží

náhodou jsem na webu advokátní kanceláře našel toto:

Třinecké železárny a. s.

(4. 9. 2019) Ve věci proběhlo jednání dne 4. 5. 2019 na němž Vrchní soud v Olomouci sdělil, že jeho rozhodnutí ve věci bude vyhlášeno dne 12. 9. 2019.

Dosavadní doporučení: přečíst (3)
Vaše doporučení:
určitě nečíst (4) 19.09.19 05:55  Adam  (139069)

to datum se blíží

Dnes je 19.9. a jaký je verdikt?

Dosavadní doporučení: určitě nečíst (4)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (1) 19.09.19 11:18  Kebab Jméno 'Kebab' používá stále stejný uživatel  speedy60zavinactiscali.cz  (199434)

těžko někomu jako ty Adámku odpovědět

když verdikt a už od 12.9. tedy už několik dní máš uvedeno a přemleto advokátní kanceláří tady v tomto vláknu, ehm jen malý kousíček dole,

pokud tomu ty žel nerozumíš a je to tam napsáno zcela zřetelně tedy výstižně a krátce tak potom já o nejlepší své vůli nevím co chceš jináč, musíš si to proto na internetu asi dohledat sám?!

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (1)
Vaše doporučení:
přečíst (1) 12.09.19 12:40  Kebab Jméno 'Kebab' používá stále stejný uživatel  speedy60zavinactiscali.cz  (199434)

a je to tady - přepisuji z webu

(12. 9. 2019) Dne 11. 9. 2019 Vrchní soud v Olomouci potvrdil rozhodnutí Krajského soudu v Ostravě, kterým bylo zvýšeno přiměřené protiplnění vytěsněným akcionářům společnosti Třinecké železárny a. s. z částky 1.815 Kč na částku 2.284 Kč. Rozhodnutí nabude právní moci doručením písemného vyhotovení. Nelze vyloučit, že bude podáno některým z účastníků dovolání.

 

Poznámka: jen připomínám, že je už září roku ... 2019! 

Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 21.08.19 15:15  Jana Zabloudilová  janazabloudilovazavinacvolny.cz  (204201)

Akcie na majitele

Dobrý den,

vlastním 3 ks akcií na majitele emitovaných r. 1993. 

Zabloudilová

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:
určitě přečíst (2) 25.08.19 08:09  Kebab Jméno 'Kebab' používá stále stejný uživatel  speedy60zavinactiscali.cz  (199434)

Janičko tak ty jsi opravdu tady asi zabloudila že?

Zabloudila proto, že ty nic dnes takového co píšeš tak přece už nemáš! Vlastně tady tím tvým hluchým výkřikem a aniž bys dál napsala na co se chceš optat tak lžeš.

Lžeš tady proto a sama si že lžeš ověř: v obchodním rejstříku na webu justice.cz (zadej si plný výpis) máš i pro tebe zřetelně napsané to, že akcie emitované v roce 1993 tak byly v roce 2007 vymazané. Sama sobě polož otázku a odpověz si, i z takového fyzikálního hlediska, že?, jak prý ty můžeš vlastnit něco a co je už přece vymazané!?

Protože tehdy, a je to opět k přečtení v obchodním rejstříku, tak tyto vymazané akcie byly současně v roce 2007 nahrazeny akciemi listinnými. Teď je rok 2019 a těžko dnes něco po letech kvůli promlčení ve tvém případě podniknout: protože jsi měla sobě ty listinné akcie tehdy vyzvednout a když jsi to neudělala tak už jen tím žádná akcionářka jsi potom nebyla a nejsi. Ono totiž navíc ani ti kdo potom vlastnili listinné akcie už dnes akcionáři nejsou a protože byli o akcie připravení vyvlastněním a dodnes se soudí o spravedlivé dorovnání. Tehdy v souvislosti s vyvlastněním a přihlášením se o protiplnění tak akcionáři museli předložit/odevzdat ony listinné akcie! Ty s velkou pravděpodobností a dle charakteru tvého dotazu jsi ale nikdy ty listinné akcie neměla! O to být akcionářem jsi přišla už tím že jsi sobě ty listinky tehdy před tím nevyzvedla. Po čase (obecně) a dle tehdejších zvyklostí nevyzvednuté akcie obvykle šly do nabídky  tedy si je někdo koupil a peníze za ně (tedy i za jakoby ty tvé) bývaly a po nějakou dobu uloženy pro tehdy opozdilce jako jsi ty. Ale všeho dočasu a asi i toto je v roce 2019 už promlčené.

O tom, že žádné akcie nemáš, jsi měla být (asi po 1 roce tedy v roce 2008?) informovaná změnovým výpisem ze SCP a který jsi asi nepřečtený (doručený poštou) rovnou vyhodila nebo jsi případně nezajistila, aby ve SCP (dnes CDCP) byla vždy vedena tvoje aktuální doručovací adresa. Jak jsem nedávno i já s překvapením zjistil, tak už prý od roku 2010 CDCP tyto výpisy prý nezasílá, ale ve tvém jakoby případě se věc výmazu odehrála před tím rokem 2010. Pokud bys sobě na výpisu (asi s 1 ročním zpožděním vzhledem k roku 2007) přečetla že akcie tobě byly vymazány a začala bys se starat, tak pořád byla tehdy šance abys listinky vyzvedla dodatečně nebo jsi sobě pohlídala ten peníz za ony tebou listinky nevyzvednuté. 

Žel nějakou příznivější zprávu ti asi už nepodám. O tom, že drobní akcionáři byli potom vyvlastněni, si ostatně také přečti v tom výpisu z obchodního rejstříku. 

 

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (2)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (3) 08.12.18 09:09  Petr Kalina  petr_kalinazavinachotmail.com  (196886)

TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY: Akcionáři s neplatnými akciemi POZOR!

TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY:  Akcionáři s neplatnými akciemi POZOR!

Prosím akcionáře se zneplatněnými listinnými akciemi Třineckých železáren, kteří nestihli v zákonné lhůtě protiplnění aby se na mne obrátili (odpovědí do tohoto diskuzního fóra) za účelem společné žádosti představenstvu MORAVIA STEEL o dodatečné prodloužení lhůty na protiplnění. Několik akcionářů se již na mne v tomto ohledu obrátilo, po dohodě je budu bezplatně zastupovat. V množství je síla. Představenstvo MS komunikuje, naděje tedy žije.
Děkuji Petr Kalina

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (3)
Vaše doporučení:


Diskuze Akcie TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY, další stránky: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Další »
stránkovat diskuzi po 10 | 20 | 50

Odkazy k diskuzi Akcie TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY

Akcie TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY - zdrojová stránka k tématu diskuze Akcie TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY.

Zasílání Denního souhrnu názorů na Akcie TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY e-mailem.

Přidat názor - vložte vlastní názor, doporučení, hodnocení nebo zkušenost k tématu Akcie TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY.


 Burza Prime 16:25 
Název Kurz Změna
 AVAST  164.00  +2.50% 
 CETV  102.00  +0.20% 
 ČEZ  518.00  +0.10% 
 ERSTE GROUP BANK A  853.60  +1.50% 
 KOFOLA CS  277.00  -0.36% 
 KOMERČNÍ BANKA  804.00  -0.25% 
 MONETA MONEY BANK  85.40  -0.35% 
 O2 C.R.  238.00  +0.85% 
 PFNONWOVENS  700.00  -0.57% 
 PHILIP MORRIS ČR A  15 480.00  -0.39% 
 VIG  640.00  -0.16% 
Komodity online
 Ropa 60.58 USD 17:51   
 Zlato 1577.90 USD 17:51   
 Stříbro 18.05 USD 17:51   
 Káva 109.95 USD 16:55   
 Cukr -1.50 USD 21.01   
 Bavlna 69.66 USD 17:50   

Zobrazit sloupec 
Kurzy měn | Akcie | Obchodní rejstřík | Zájezdy | Last minute | Meteobox | Bydlet | YAuto | Studium | E
Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
TOP: Akcie CZ Akcie svět Kurzy měn Komodity Dluhopisy Zlato Bitcoin Hypotéky Tarify Energie Kalkulačka Zákony Práce Počasí

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Copyright © 2000 - 2020

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.,

ISSN 1801-8688

Ochrana údajů | Cookies