Prodej nemovitostí bez realitní kanceláře se zdvojnásobil - Diskuze, názory, doporučení a hodnocení

 Hodnocení:      0 1 2 3      
Diskutující:
Návod    
 

Prodej nemovitostí bez realitní kanceláře se zdvojnásobil - Diskuze k tématu Prodej nemovitostí bez realitní kanceláře se zdvojnásobil


Výpis příspěvků diskuze Prodej nemovitostí bez realitní kanceláře se zdvojnásobil, 1 až 20 (84)
 
přečíst (0) 23.07.19 14:30  Petr Dvořák  (203543)

Bez realitní kanceláře

Zdravím,

Asi nebude jedna univerzální odpověď jestli s RK ano či ne, bude to záležet na různých okolnostech. Ale přidám svoji pozitivní zkušenost, prodával jsem byt se zmenadresu.cz, tedy vlastně sám, kdy jsem jim jen naposílal údaje o bytu a zaplatil částku za inzerci a oni už se pak o inzerát starali a mně přeposílali zájemce. Po měsíci jsem měl kupce a zaplacený rezervační poplatek. Zároveň věřím, že budou i pozitivní reference na různý realitky, mně se prostě jen provize x set tisíc platit nechtěla a pohádkám, že si to připočtou k mnou požadované ceně, nevěřím. 

Čus, Petr

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 20.05.19 00:10  Zbyšek  rocky66zavinacseznam.cz  (201961)

Realitka nebo bez

Mohl by se mi ozvat někdo, kdo koupil nemovitost bez realitky a dopadlo to dobře? Nechce se mi platit realitce, ale na druhou stranu bych nerada kvůli ušetření provize pak měla nějaký problémy, nebo s tím strávila až moc času... pokud půjdu do realitky, tak uvažuju o eurobydleni.cz. Má s tím někdo zkušenosti? Zajímá mě obojí. Díky.

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (13) 15.06.18 07:19  Jarek  (194325)

Zkušenosti s realitkami

Spousta lidí raději nakupuje nemovitosti na doporučení známých, že někdo něco chce prodat nebo koupit. obvykle se dohodnou na sdvokátovi, který sepíše kupku a převezme peníze do úschovy. Nedohodnou se, neprodá se. Horší je, když se stane to, co mně při nakupování přes realitku. Po okamžité rezervaci, kdy se souhlasilo s podmínkami, že prodávající si něco najde do šesti měsíců po podpisu smlouvy jiné bydlení. Jenže pán, jakmile zjistil, ždo šesti měsíců po podpisu kupní smlouvy, nastalo pro mne jako kupujícího doslpova martýrium. Dvakrát se jelo k podpisu kupní smlouvy, kterou prodávající odmítal podepsat ze všemožných důvodů. Hlavní důvod byl ten, že jsem nechtěl ze sebe nechat vyrazit peníze, ještě než se stanu vlastníkem.Realitka absolutně nezvládla svou roli. Nedivím se, že hodně lidí dává přednost nákupu bez realitek. šetří se čas i peníze. Stačí dobrá kupka a úschova.

Dosavadní doporučení: přečíst (13)
Vaše doporučení:
přečíst (14) 15.06.18 09:30  Holikova.evicka  evivizavinacseznam.cz  (194329)

Zkušenosti s realitkami

*** smazany spam ***
Dosavadní doporučení: přečíst (14)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (2) 18.10.18 10:55  Karolinamodra  karolizavinacseznam.cz  (197047)

Zkušenosti s realitkami

Já jsem při prodeji domu využila relitní kancelář https://www.edoxreality.cz/, která mi dokonce dala zálohu ještě před prodejem domu.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (2)
Vaše doporučení:
přečíst (2) 23.10.18 08:56  Tomáš  (197152)

Zkušenosti s realitkami

Dobrý den, když se pročítám diskuzí, tak se jen ujišťuji, že jsem zvolil správnou cestu, když jsem prodával svůj byt. I když nevěřím, že by byli všechny realitní kanceláře špatné. To určitě. Je jen o lidem a jejich přístupu a chování. Já jsem si dal inzerát, volali mi rk, dal jsem si čas a zkusil to sám. Pak jsem narazil na stránku radykprodejibytu.cz a nechal jsem si trochu poradit jak na to a na koho se obrátit. Šlo mi hlavně o to, abych nepřišel o peníze. Takže nakonec jsem prodal sám a peníze byli v notářské úschově po dobu přepisu a pak se uvolnili na můj účet. Takže já volil tuto cestu.

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:
přečíst (2) 22.11.18 14:10  Pavel23  (197839)

V kupní smlouvě jste měl stejné chyby?

Cituji jen pár vašich hrubek "volali mi rk", "peníze byli v úschově a pak se uvolnili ..." .  Kupní smlouvu vám na katastru zapsali bez problémů? Ale k podstatě věci: Pokud si od začátku RK vybrat nechcete, tak jste to udělal správně. Ale pokud si RK chcete vybrat, tak jste to udělal špatně. Pokud o službách RK uvažujete, tak nedělejte to, že nejdřív vystřelíte inzerát a následně se bavíte se zoufalými RK, které neumí získat nabídku jinak. Naopak - projděte se po vašem městě, zjistěte, kdo má vývěsky a slušně vypadající kancelář. Zadejte si na realitním serveru vyhledání nemovitosti, která se té vaší podobá a zjistěte si, které kanceláře podobné reality ve své nabídce mají - to je další skupinka těch, o kom můžete uvažovat. Volte raději RK místní než přespolní. Takovou, která umí fotit nemovitosti tak, aby prezentace té vaší nemovitosti přilákala dost zájemců na prohlídku. O provizi jednejte. Mimo Prahu si sice dost kanceláří řekne o provizi vyšší než 3 %, to asi nezměníte, ale není potřeba platit 5 a více procent. A hlavně, až si od nich necháte odhadnout cenu, která je podle nich reálná, ptejte se, proč navrhují zrovna takovou částku a nechte si to zdůvodnit. Pokud povsíte někam na web inzerát jako soukromá osoba, tak vám budou ze 3/4 volat ty špatné RK anebo makléři nováčci, kteří jsou hozeni do vody. 

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:
přečíst (9) 11.07.18 19:00  Lina  (194919)

Zkušenosti s realitkami

Prodávali jsme dům po babičce a chtěla jsem to zkusit bez realitky, ale teda takového stresu a vyřizování, že bych do toho už nikdy sama nešla.

Dosavadní doporučení: přečíst (9)
Vaše doporučení:
přečíst (0) 01.11.19 13:49  HankaRozmaelová  (205914)

Zkušenosti s realitkami

Já jelikož jsem bez chlapa a řešila jsem prodej garáže, kterou jsem zdědila. tak jsem využila služeb RK Bravis v Brně a byla jsem moc spokojená. Jak přístup tak jednání probíhali na skvělé úrovni a garáž byla během ani ne měsíce prodána. Díky

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:
přečíst (5) 16.07.18 12:07  Enola  (194992)

Zkušenosti s realitkami

Přesně! Dům po jedné babi jsme prodávali sami a to bylo nervů a stejně to moc výhodně nevyšlo. Při prodávání bytu po druhé babi jsme už byli moudřejší, šli jsme přes realitku a byla to procházka růžovým sadem! Navíc ten její byt byl v Praze v žádané lokalitě a to by byl horor to řešit sami.

Dosavadní doporučení: přečíst (5)
Vaše doporučení:
přečíst (12) 13.07.18 07:59  Jarek  (194325)

Zkušenosti s realitkami

Určitě to není nic proti tomu, co já si zažil s nákupem nemovitosti. nejhorší je, že člověk investuje čas a peníze, přijedete na prohlídku a zjistí,že nemovitost  neodpovídá popisu.Místo 3+1 se jedná o dvě místnosti, o nemovitost už projevil zájem někdo jiný, takže jedete zbytečně.Navíc prodávající, jakmile zjistí, že máte zájem o koupi a podepíšete rezervační smlouvu a zaplatíte poplatek, který činí minimálně kolem 60.000 Kč, a je jedno, jestli je to dům za mega, nebo zbor, začne spekulovat, jak si navýšit kupní cenu . Nedávno jsem zjistil, že dům, o který jsem měl zájem, a prodávající dělal ofuky před podpisem kupní smlouvy, s po zrušení mé rezervace tatáž realitka prodává o půl milionu dráž. Měsíc mne s prodávajícím natahovali, dvakrát jsem jel k podpisu smlouvy, měsíc a půl jsme neměl k dispozici částku, kterou jsem zaplatil za rezervaci, vlasně mohu být rád, že mi byla vrácena.jsem toho názoru, že by činnost realitek měla být regulována nějakým právním předpisem jako je činnost advokátů, notářů, exekutorů, a stějně tak by realitní makléři měli mít povinné členství ve své komoře jako tomu je u jiných profesí a měli by mít svůj etický kodex, za jehož porušování by měli být komorou stíháni, a to i vyloučením z ní.

Dosavadní doporučení: přečíst (12)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (10) 15.06.18 10:28  Jarek  (194325)

Zkušenosti s realitkami

Jednalo se o regionální znojemskou kancelář, myslel jsem si, že jí záleží na dobrém jméně. Aby se pán mohl vystěhovat a neskončil pod mostem, i kdyřž sami jsme kupovali nemovitost za účelem zajištění bytové potřeby, vyhledávali jsme mu nemovitosti a byli všemožně součinní. Pán si ale postavil hlavu, protože mu zřejmě realitka něco naslibovala a myslím si, že to, že dostane penízky do ruky ještě před tím, než se stanu vlastníkem a že určitě si nějaký domeček sežene k nastěhování do půl milionu.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (10)
Vaše doporučení:
přečíst (5) 15.06.18 09:30  Karel.jedlicka  jedlicek.karloszavinacseznam.cz  (194330)

Zkušenosti s realitkami

*** smazany spam ***
Dosavadní doporučení: přečíst (5)
Vaše doporučení:
přečíst (8) 16.06.18 11:47  Holikova.evicka  evivizavinacseznam.cz  (194329)

Zkušenosti s realitkami

*** smazany spam ***
Dosavadní doporučení: přečíst (8)
Vaše doporučení:
přečíst (9) 17.06.18 14:22  Karel.jedlicka  jedlicek.karloszavinacseznam.cz  (194330)

Zkušenosti s realitkami

*** smazany spam ***
Dosavadní doporučení: přečíst (9)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (8) 17.06.18 16:23  Jarek  (194325)

Zkušenosti s realitkami

Ono je to realitka od realitky, makléř od makléře, nelze paušalizovat. Nyní už chci od realitky informace předem, než se zase potáhnu někam si tu nemovitost prohlédnout. Pokud je nedá, ztrácím zájem, stejně jako když napíši makléři na mail pod nabídkou, a on se ani neozve. Před uzavřením rezervační smlouvy požaduji zaslat její návrh mailem i se zprostředkovatelskou smlouvou. Nechci se už napálit a ztratit hafo času a peněz kolem něčeho, co se neuskuteční.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (8)
Vaše doporučení:
přečíst (0) 02.01.20 12:41  Marietavagerova  marietavagerovazavinacseznam.cz  (207128)

Zkušenosti s realitkami

Podělil by se někdo o zkušenost s prodejem bytu v Praze? vyplatí se mi prodávat sama? nebo bych měla rovnou oslovit realitní kancelář?

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (10) 16.06.18 12:37  Jarek  (194325)

Zkušenosti s realitkami

Koupě a prodej zprostředkovaně přes realitku by měl být pro obě strany výhodnější, zejména časově méně náročnější, měla by oběma stranám odpadnout  starostí, však za to realitka po právu dostane zaplaceno. Sám jsem ale po zkušenostech taky dospěl k názoru, že je lepší si prodejce najít sám,k tomu škovného právníka, který nám sepíše vyváženou smlouvu, zařídí úschovu, než nechat ze sebe dělat totálního blbce za svoje peníze.Možná i to je důvod, proč si lidé sami shánějí kupce a prodejce. Stačí oslovit pár řemeslníků se stavebními činnnostmi, hodit řeč na místní poště či jednotě, vylepit pár plakátků, a zkontaktovat druhou stranu sám a hned se s ní domluvit.Dobrá relitní kancelář by už v nabídce měla mít uvedeny informace, že majitel požaduje delší dobu na vystěhování, že na domě váznou služebnosti či jiná právní břemena.Rezervační smlouvy by měly být jenom návrhem, zájemce by měl právo si do těchto rezervačních smluv zakotvit i svá ujednání, a to i smluvní pokuty pro realitku, když  dojde k bezdůvodnému prodlužování podpisu kupky, případně k odstoupení od smlouvy pro chyby na straně  realitky.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (10)
Vaše doporučení:

přečíst (15) 11.02.18 20:19  Ales.strnad  strnadzavinacseznam.cz  (191578)

Realitka

*** smazany spam ***
Dosavadní doporučení: přečíst (15)
Vaše doporučení:


Diskuze Prodej nemovitostí bez realitní kanceláře se zdvojnásobil, další stránky: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Další »
stránkovat diskuzi po 10 | 20 | 50

Odkazy k diskuzi Prodej nemovitostí bez realitní kanceláře se zdvojnásobil

Prodej nemovitostí bez realitní kanceláře se zdvojnásobil - zdrojová stránka k tématu diskuze Prodej nemovitostí bez realitní kanceláře se zdvojnásobil.

Zasílání Denního souhrnu názorů na Prodej nemovitostí bez realitní kanceláře se zdvojnásobil e-mailem.

Přidat názor - vložte vlastní názor, doporučení, hodnocení nebo zkušenost k tématu Prodej nemovitostí bez realitní kanceláře se zdvojnásobil.


 Burza Prime 16:25 
Název Kurz Změna
 AVAST  164.00  +2.50% 
 CETV  102.00  +0.20% 
 ČEZ  518.00  +0.10% 
 ERSTE GROUP BANK A  853.60  +1.50% 
 KOFOLA CS  277.00  -0.36% 
 KOMERČNÍ BANKA  804.00  -0.25% 
 MONETA MONEY BANK  85.40  -0.35% 
 O2 C.R.  238.00  +0.85% 
 PFNONWOVENS  700.00  -0.57% 
 PHILIP MORRIS ČR A  15 480.00  -0.39% 
 VIG  640.00  -0.16% 
Komodity online
 Ropa 60.86 USD 24.01   
 Zlato 1577.00 USD 24.01   
 Stříbro 18.11 USD 24.01   
 Káva 110.40 USD 24.01   
 Cukr -1.50 USD 21.01   
 Bavlna 69.40 USD 24.01   

Zobrazit sloupec 
Kurzy měn | Akcie | Obchodní rejstřík | Zájezdy | Last minute | Meteobox | Bydlet | YAuto | Studium | E
Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
TOP: Akcie CZ Akcie svět Kurzy měn Komodity Dluhopisy Zlato Bitcoin Hypotéky Tarify Energie Kalkulačka Zákony Práce Počasí

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Copyright © 2000 - 2020

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.,

ISSN 1801-8688

Ochrana údajů | Cookies