Akcie IPB - Diskuze, názory, doporučení a hodnocení

 Hodnocení:      0 1 2 3      
Diskutující:
Návod    
 

Akcie IPB - Diskuze k tématu Akcie IPB


Výpis příspěvků diskuze Akcie IPB, 1 až 20 (1244)
 
přečíst (5) 23.08.18 09:41  Richard Hladík  dphsrozavinacvolny.cz  (195789)

Prodám 150ks za 10Kč

Prodám 150ks IP BANKA za 10Kč
podrobné informace o nabídce najdete na adrese
http://www.kurzy.cz/nabidky-akcii/trh_pokyn.asp?A=D&P=17458&CP=503
Dosavadní doporučení: přečíst (5)
Vaše doporučení:

přečíst (27) 08.02.18 14:27  parles  ipbzavinacparles.cz  (189645)

PARLES - update informací k odškodnění za akcie IPB

Dovolil bych si navázat na poslední zde umístěné vyjádření ohledně možného odškodnění akcionářů IPB. Nebudu se obsahově vracet k vlastním předchozím příspěvkům a soustředím se pouze na update informací. Tedy především to, že IP Exit již spěje k výmazu z OR, neboť v konkurzu IP Exit již nabylo právní moc rozvrhové usnesení a podle něj byli následně věřitelé uspokojeni, a to pouze částečně. Tudíž není žádný likvidační zůstatek, který by mohl sloužit k rozdělení mezi akcionáře. Těmito dokumenty lze nade vší pochybnost prokázat, že na akcionáře IPB nezbylo v konkurzu NIC a došlo k naplnění požadavku na právní prokázání vzniku škody, který, přestože lze považovat za nadbytečný a diskriminační, je součástí judikatury a na jeho základě byla řada žalob akcionářů IPB odmítnuta. V rámci komunikace s MF jsme předložili odhad minimální současné výše škody vzniklé akcionářům IPB založený na jednoduchém principu nárůst kurzu akcií + suma dividend za období 2000-2017. Přestože tuto částku nelze jako základ pro mimosoudní odškodnění využít, domníváme se, že její výše by měla představitele MF k smírnému mimosoudnímu řešení významně motivovat.

PARLES se projektem odškodnění akcionářů IPB intenzivně a dlouhodobě zabývá a v tomto směru je Vám k dispozici.

Dosavadní doporučení: přečíst (27)
Vaše doporučení:
přečíst (20) 06.03.18 13:08  parles  ipbzavinacparles.cz  (189645)

PARLES - update informací k odškodnění za akcie IPB

Předpokládám, že informace o zrušení konkurzu IP Exit dne 16.2.2018 akcionářům IPB neunikla. Zrušení konkurzu má za následek zrušení právnické osoby (§173 NOZ), zbývá tak poslední krok, kterým je zánik IPB formou výmazu z OR (§185 NOZ). Názor některých soudů, že akcie IPB stále představují nějakou majetkovou hodnotu, se tak stal definitivně neudržitelným. Zpětně je tak dáno za pravdu všem, kteří o bezcennosti akcií IPB mluvili již 19.6.2000. Bohužel toto potvrzení není dostatečnou statisfakcí pro všechny ty, kterým zbyly na účtech bezcenné akcie. Podstatné je, že pro případné vznesení nároku na odškodnění začíná běžet promlčecí lhůta...

 

Dosavadní doporučení: přečíst (20)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (20) 06.02.18 07:42  Ex  (184564)

Svoji zodpovědnost by měla nést i BCPP a zejména Koblic

To oni pustili IPB s velkým humbukem na hlavní trh, polatky za obchodování brali, ale nijak se nesnažili vládu i akcionáře upozornit, že něco není v pořádku. Drobný investor z provincie se nikde nedočetl že lev ve světě financí jak si IPB říkala je značně vypelichaný a bezubý, těsně před smrtí. Dnešní prezident Zeman byl tehdá šéfem vlády a tu situaci řešil nejhorším možným způsobem, to je okradením drobných akcionářů. Ovšem boží spravedlnost si jej našla, je relatívně úspěšným prezidentem, ale ve věku kdy už vypadá stejně vypelichaně jako to IPB před krachem.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (20)
Vaše doporučení:
přečíst (12) 06.02.18 20:35  Kebab Jméno 'Kebab' používá stále stejný uživatel  speedy60zavinactiscali.cz  (178774)

nedělej tady místo pro trolly!

Tím že tady budeš omílat dnes už  zbytečné tvé pochybné spekulace. Že něco není v pořádku platilo také právě pro Komerčku a i pro Spořku, s jejich také už nakaženým úvěrovým portfoliem a zhusta ještě s vazbami a historií právě z totáče. Navíc úvěrové portfolio někde i konkurenční k firmám úvěrovanými IPB. Takže i to se tzv. hodilo když se krádež připravovala.

Pokud jako drobný akcionář IPB jsi měl důvodný pocit, že odškodnění za utrpěnou ztrátu jsi měl požadovat po Koblicovi, tak jsi přece měl dost času (je rok 2018) abys tak učinil a zde se pochlubil ostatním s výsledkem. To jsi tady ale žel ty neudělal. Místo toho tu velmi zcestně nabíháš provokatérům tedy trollům. To je přece kontraproduktivní.

Dosavadní doporučení: přečíst (12)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (13) 06.02.18 10:12  mirek  miroba1zavinacseznam.cz  (191458)

Svoji zodpovědnost by měla nést i BCPP a zejména Koblic

Příčiny krachu IPB hledejte ve vládě V. Klause, kdy 23.7.1997 rozhodla jeho vláda o prodeji státního podílu Nomuře. Dodnes si pamatuji, jak v nějakém TV šotu z Václaváku Klaus jásal, že to je úžasné, že IPB získala právě Nomura.

V roce 2000 nastal run na banku, přičemž v IPB bylo asi 3 500 000 účtů fyzických a právnických osob. Hrozil bezprostřední krach s nepředstavitelnými důsledku pro hospodářství. Zemanova vláda už jen hasila požár. Uvalení nucené správy a okamžitý prodej do ČSOB, která byla jediná připravená IPB převzít, byl tehdy jediný způsob řešení. (To, co se dělo potom, je jiná záležitost.) Nebo víte o nějakém lepším řešení, když píšete, že to bylo to nejhorší řešení?

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (13)
Vaše doporučení:
přečíst (9) 06.02.18 20:13  Kebab Jméno 'Kebab' používá stále stejný uživatel  speedy60zavinactiscali.cz  (178774)

nehlásej tady svoji ničemnou socanskou propagandu!

Run (vyvolaný záměrně) na banku byl součástí předem připraveného scénáře jak banku (ano v potížích) nepřátelsky převzít tedy jinak napsáno ji ukrást pro předem připraveného a dohodnutého zájemce. Tečka.

Scénář krádeže a pochopitelně s politickým krytím žvástů, které ty zde papouškuješ s umanutou už v roce 2018 idiocií, však nebyl ještě tehdy zcela neprůstřelný: drobní akcionáři IPB se budou proto dodatečně domáhat odškodnění, podobně jako odškodněna byla už Nomura.

Tvé hluché výkřiky si raději schovej tam, kam správně ano patří tj. na blížící se socanský sjezd, to abys jim pomohl vykopat ten jejich politický hrob nejméně o 10 metrů dál hlubší. Tady nedělej trolla.

 

Dosavadní doporučení: přečíst (9)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (16) 08.02.18 15:52  Rup Jméno 'Rup' používá stále stejný uživatel  (183256)

nehlásej tady svoji ničemnou socanskou propagandu!

... jak to jde, spamere? Ty jsi dobrej spermon.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (16)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (15) 08.02.18 11:59  mirek  miroba1zavinacseznam.cz  (191458)

nehlásej tady svoji ničemnou socanskou propagandu!

Umíte ještě něco jiného než urážet? Už kdysi jste ve stejném stylu odpověděl na můj příspěvek, přestože o té věci nic nevíte.

Run na banku je spontánní jev, ať už je jeho prvotní příčina jakákoliv. A to, co se dělo s IPB, by neustála žádná banka.

Můžete nám prosím sdělit, kdo si vymyslel onen podle Vás předem připravený scénář a jaké pro to máte důkazy? To, že banky sledují aktivity svých konkurentů a připravují své vlastní reakce, je věc zcela přirozená. A to, že Nomura a nekvalifikovaná práce manažerů  IPB přivede IPB do velkých potíží, bylo zřejmé. Já jsem doufal, že v té situaci pomůže stát, stejně jako třeba v případě KB, i když tam o tak obrovské problémy nešlo. Proto jsem si akcie ponechal.

Doufám, asi stejně jako Vy, že se společnosti Parles podaří, aby Ministerstvo financí odškodnilo minoritní akcionáře stejně jako Nomuru.

 

 

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (15)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (10) 08.02.18 19:20  Kebab Jméno 'Kebab' používá stále stejný uživatel  speedy60zavinactiscali.cz  (178774)

nehlásej tady svoji ničemnou socanskou propagandu!

https://www.kurzy.cz/nazory/default.asp?A=N&PR=1280294&T=101


Dosavadní doporučení: spíše nečíst (10)
Vaše doporučení:
přečíst (12) 08.02.18 15:50  parles  ipbzavinacparles.cz  (189645)

nehlásej tady svoji ničemnou socanskou propagandu!

Zaujala mě formulace "předem připravený scénář" a v této souvislosti velmi doporučuji k přečtení článek https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Sifry-mistra-Bakaly-Tajne-kody-pro-prevzeti-IPB-ktere-rozlustil-Kalousek-235612. Obsah tohoto článku odráží realitu celkem věrně....

 

V případě IPB je nemožné na straně státu označit jeden hlavní moment a jednoho viníka. Po zmapování celého příběhu IPB lze tvrdit, že pád / převzetí IPB a následná nespravedlnost vůči akcionářům představují zřetězení nekompetentního a/nebo nezodpovědného jednání státu, na němž se podílela celá řada osob. Naproti je zřejmé, že na IPB nejvíce profitovala ČSOB, a to na úkor všech, tedy IPB, jejich akcionářů a státu. Osobně si pak nejvíce pomohl určitě "Mistr B", jak ho označuje autor výše zmíněného článku. Nepřekvapí proto, že stejně jako aktuálně opět živý příběh OKD bylo i převzetí IPB velmi agresivní a minimálně na hraně trestné činnosti, možná i za...  Oba tyto "zářezy" Mistra B mají společný i velký rozsah škody a poškozených. Snad jedinou útěchou pro drobné akcionáře IPB může být, že jejich šance dosáhnout alespoň nějakého odškodnění od státu je, v porovnání s původními nájemníky hornických bytů OKD, podstatně vyšší.

Dosavadní doporučení: přečíst (12)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (16) 08.02.18 17:03  mirek  miroba1zavinacseznam.cz  (191458)

nehlásej tady svoji ničemnou socanskou propagandu!

Ten odkaz https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Sifry-mistra-Bakaly-Tajne-kody-pro-prevzeti-IPB-ktere-rozlustil-Kalousek-235612  je velmi zajímavý.

V době privatizace ČSOB i v době před převzetím a po převzetí jsem pracoval jako překladatel v ČSOB a vlastně jsem měl na starost jen tuto agendu. Situace se měnila doslova minuta po minutě a nečesky mluvící konzultant chtěl být neustále informován. Ano, komunikovalo se "tajným kódem", ale ten byl tak tajný, že jen trošku zasvěcenému mohlo trvat jen pár vteřin, než zjistil, koho se týká.

Problém byl v tom, že IPB naprosto neuváženě rozpůjčovala spoustu peněz bez spolehlivých záruk, že se jí ty peníze někdy vrátí. Drhým problémem byly dlouho naprosto neznámé struktury fondů na Kajmanských ostrovech. Takže ČSOB - podle mého názoru a podle materiálů, které jsem překládal - kupovala tak trochu zajíce v pytli, i když asi rozumně předpokládala, že na tom vydělá.  Stát poskytl záruky, ale zdaleka ne za vše !! Detaily si po těch letech již pochopitelně nepamatuji, ale vím, že ČSOB pak sama vedla několik soudních sporů s původními klienty IPB.

V tom citovaném článku, který jsem přečetl jen velmi zběžně, se vůbec nemluví o roli Vlastimila Tlustého, který kopal za ODS a za Nomuru. Podle mého názoru právě V. Tlustý byl autorem formy vyrovnání státu s Nomurou. Kalousek sice může kalit vodu, jak chce, ale tento fakt nemůže popřít.

Zatím mi ale nikdo neodpověděl na můj dotaz, jak jinak šlo IPB zachránit. Přímá záchrana státem asi nepřicházela v úvahu, protože nikdo neznal rozsah takové pomoci. A hlavně záchrana musela nastat okamžitě. A stejně tu celou bankovní agendu IPB by musel někdo hodně kvalifikovaný hodně rychle převzít. Třeba Italové se také nabízeli, ale to by byl proces na několk měsíců - v tom lepším případě. A bez spolupráce s managementem IPB by to bylo (a také to bylo !!) velmi obtížné.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (16)
Vaše doporučení:
přečíst (13) 08.02.18 20:24  Navara  (159000)

nehlásej tady svoji ničemnou socanskou propagandu!

Ty si žil Mirku asi v jiný době. ČS a KB  na tom byla podstatně hůř než IPB. Kdyby nevystoupil slavný premiér Zeman a neprohlásil, že IPB nebudou pomáhat, tím začala panika a všichni začali vybírat účty.To bylo přesně co potřebovali Zemanovci. IPB musela požádat o pomoc ČNB a už to jelo podle jejich scénáře, za korunu předání ČSOB prostřednictvím MF Mertlíka. Největší krádež nynějšího prezidenta.IPB chtěla jediný, aby se stát podílel určitou sumou na očištění špatných úvěrů hlavně státních firem v portfoliu banky. Co si pamatuji, mluvilo se o 20miliardách.  Jestli si opravdu dělal v bance a obhajuješ postup co předvedla Zemanova vláda, tak se nedivím, že všechny banky v té době měly existenční problémy, když tam byli zaměstnanci jako jsi ty.  Bylo to obyčejné okradení  akcionářů a předání zadarmo jiné společnosti, politická prasárna Zemana a jeho okolí. Naše šance je, že  ta banda kolem Zemana se chovali jak dobytek a  tím vznikla šance na odškodnění po tolika letech.

Dosavadní doporučení: přečíst (13)
Vaše doporučení:
přečíst (10) 08.02.18 21:53  Kebab Jméno 'Kebab' používá stále stejný uživatel  speedy60zavinactiscali.cz  (178774)

máš dobrý úmysl ale s tím trollem a případnými dalšími už tady nediskutuj!

Oni o tvoji argumentaci přece vůbec zájem nemají!

Uvažuj, že za dané situace tj. v roce 2018 máme my tj. postižení drobní akcionáři IPB zájem na pro nás asi už poslední(!) příležitosti dobrat se odškodnění. Pokud nás má zastupovat a dojednávat věci kolem někdo, tak ten někdo a selským rozumem bráno bude mít potom ztíženou pozici to pokud se tady (a nejen tady) rozvíří kal ... a myslím, že je a žel zájem ten kal tady začít (a nejen tady) vířit a také asi i  dál bude, viz právě poslední vývoj tady na téma, a naše naděje tím torpédovat.

Vše už kolem bylo během let a především na tom začátku (v první polovině)  na tomto téma přece několikrát přemleto a opravdu nemá  význam zde tyto věci oživovat: argumentaci nechme na tom, kdo nás má  nebo doufejme že bude zastupovat a na těch patřičných místech ... a to tady rozhodně přece není!

Ten kdo se v posledních měsících přidal tak se přidal. Kdo nikoli tak raději ať tady mlčí a viz případ Ex, který tady svým buch prásk mnohonásobným výstupem zcela zbytečně připravil nástupiště pro trolly: raději nedomýšlím jestli to udělal on záměrně nebo jestli se "jen" splašil a urval ze řetězu.

 

Dosavadní doporučení: přečíst (10)
Vaše doporučení:
přečíst (14) 08.02.18 19:15  Kebab Jméno 'Kebab' používá stále stejný uživatel  speedy60zavinactiscali.cz  (178774)

tak na jednoho hodně podivného výlupka prý z ČSOB a co tady už prudil

a chlubil se moc a moc že dělal prý v ČSOB si nějak pamatuji, nestojí mně za to zpětně ověřovat jestli jsi to byl právě ty ale pamatuji si ho (směšným jeho obsahem a jeho drzou formou a současně prázdnou nádobou) jako ten hodně odstrašující příklad ničemnosti a arogantního provokatéra, už jen kvůli tomu že namyšleně pokřikoval ve smyslu že když už dělal toho překladatele pro ČSOB tak že prý rozumí tomu ééééé bankovnictví. Zjevně ty nerozumíš a navíc viditelně ty ztrácíš (ano záměrni ti tykám) představu o prostoru a o času: tady je téma o akciích IPB a nikoli o zájmu tehdy konkurenční a dosti významem a i svými také problémy podřadné ČSOB s, ano, dosti dravou matinkou v zádech ... a také je už rok 2018.

A jak jsem tady napsal varování pro Ex aby on nekrmil zbytečně tady trolly tak ty jsi právě také ten troll!

 

Dosavadní doporučení: přečíst (14)
Vaše doporučení:

přečíst (11) 19.01.18 16:18  Vít Švajcr  v.svajcrzavinacseznam.cz  (191117)

Prodám 35ks za 60Kč

Prodám 35ks IP BANKA za 60Kč
podrobné informace o nabídce najdete na adrese
http://www.kurzy.cz/nabidky-akcii/trh_pokyn.asp?A=D&P=17319&CP=503
Dosavadní doporučení: přečíst (11)
Vaše doporučení:

přečíst (16) 30.12.17 09:45  Vincek  (190710)

Vážení okradení akcionáři

 

Vážení okradení akcionáři,

 

 

 

již po osmnácté se blíží poslední den v roce ode dne znárodnění našeho majetku, vloženého do  státem řízené rulety IPB a.s. Správkyně konkurzní podstaty uzavřela po 13 letech  účetní knihy  s výdaji konkurzního řízení ve výši více než 90,000.000 Kč. Pro minoritní akcionáře “výborná zpráva“ – nemusíme nic platit Ministerstvu financí, ČNB, Nomuře,  ČSOB a dokonce ani dlužníkům, kteří si do IPB chodili pro úvěry jako do samoobsluhy na debetní nekrytou kartu. Účast na loupeži, podpořenou nesvéprávným státem,  se zúčastněným vydařila a již nikdy se jim lepší kšeft nemůže podařit.

 

Věřme, že nová vládní garnitura se s dnes již téměř plnoletými přeživšími věřiteli vyrovná a uzná právo na spravedlivé vypořádání s diskriminovanými minoritními akcionáři, okradenými na úkor velmi chytrých, zkušených a protřelých zahraničních masožravých investorů. Předchozí vlády se dokázaly téměř vypořádat s družstevními a církevními restitucemi i holocaustem, ale na nás udělaly dlouhý nos. Pevně věřím, že Silvestr 2018 bude pro akcionáře IP Exit veselejší, stát se konečně pochlapí a nad kauzou se po téměř 20 letech nezavře voda.

 

 

 

K tomu nám dopomáhej PARLES.

 

 

 

Vincek

      

Dosavadní doporučení: přečíst (16)
Vaše doporučení:
přečíst (13) 06.01.18 11:54  Kebab Jméno 'Kebab' používá stále stejný uživatel  speedy60zavinactiscali.cz  (178774)

Vážení okradení akcionáři

Je to hodně důležitý posun vpřed ale pořád jen o slepičí skok. I když to trvalo dlouhé roky.

Průšvih pro naši věc vidím v tom, jak se a kam situace obecně vyvíjí v Česku, že pro alibi státního úředníka nebo politika a pod falešnou záminkou ochrany daňového poplatníka se k tomu nechá stát až pravomocně odsoudit. A to znamená, že vstřícnost pro nějakou dohodu tady moc nevidím. Ale třeba budu překvapen a to bych byl moc rád. V pemprskách nebo už v hrobě z případné náhrady škody nebudu mít nic.

Dosavadní doporučení: přečíst (13)
Vaše doporučení:
přečíst (14) 30.12.17 18:53  achjo  (189275)

Vážení okradení akcionáři

k tomu nám dopomůže - Babiš

 

Dosavadní doporučení: přečíst (14)
Vaše doporučení:


Diskuze Akcie IPB, další stránky: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Další »
stránkovat diskuzi po 10 | 20 | 50

Odkazy k diskuzi Akcie IPB

Akcie IPB - zdrojová stránka k tématu diskuze Akcie IPB.

Zasílání Denního souhrnu názorů na Akcie IPB e-mailem.

Přidat názor - vložte vlastní názor, doporučení, hodnocení nebo zkušenost k tématu Akcie IPB.


 Burza Prime 14:51 
Název Kurz Změna
 AVAST  85.00  +1.19% 
 CETV  80.60  -0.74% 
 ČEZ  572.00  0.00% 
 ERSTE  942.00  -1.05% 
 KOFOLA  298.00  +5.67% 
 KOMER. BANKA  911.00  +0.39% 
 MONETA (GE)  80.80  -0.80% 
 PEGAS  892.00  -1.33% 
 PHILIP MORRIS  14 900.00  -0.13% 
 TELEFÓNICA  258.50  -0.58% 
 VIG  650.00  +1.40% 
Komodity online
 Ropa 81.34 USD 14:28   
 Zlato 1201.40 USD 14:14   
 Stříbro 14.45 USD 14:14   
 Káva 97.20 USD 13:51   
 Cukr USD    
 Bavlna 79.17 USD 14:14   

Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
TOP: Akcie CZ Akcie svět Kurzy měn Komodity Zlato Bitcoin Hypotéky Tarify Energie Kalkulačka Zákony Práce Školení Počasí

Kalkulačka

Výpočet čisté mzdy

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Sociální příplatek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Důchodová kalkulačka

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Běžné účty

Hypotéky

Stavební spoření

Podílové fondy

Směnárny - Euro, Dolar

Úřad práce

Investice

Makroekonomika - ČNB

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Zlato online, Stříbro, Ropa

Burza - ČEZ

Pojištění

Povinné ručení

Penzijní připojištění

Penzijní fondy

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Nový občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - TÜV spolehlivost

Monitoring ekonomiky

Mapa webu

Volby

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Copyright © 2000 - 2018

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.,

ISSN 1801-8688

Ochrana údajů | Cookies