Za tři čtvrtletí 2017 si lidé od RSTS půjčili nejvíce za posledních sedm let

Ke konci září poskytla Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS) klientům úvěry v objemu 7,8 miliard korun. To je meziroční nárůst o téměř 38 procent a zároveň nejvíce od roku 2011. Největší zájem byl o úvěry na rekonstrukce, modernizace nebo vybavení domácnosti.

RSTS za první tři čtvrtletí 2017 poskytla lidem financování na bydlení v objemu téměř osm miliard korun. Meziročně to představuje růst o necelých 38 procent. „Navýšení v objemu poskytnutých úvěrů pozorujeme od samého začátku tohoto roku, výrazněji pak od března, kdy si každý měsíc ve srovnání s předchozím rokem držíme nárůst o více než třicet procent,“ říká Jan Jeníček, předseda představenstva Raiffeisen stavební spořitelny.

Navýšení spořitelna zaznamenala také v počtu nově uzavřených úvěrů, těch bylo skoro deset tisíc, což je o 8 procent lepší výsledek než loni. Průměrná výše úvěrů se pohybovala okolo 800 tisíc korun. „Cena nemovitostí neustále stoupá. Přesto si lidé umějí spočítat, že co by zaplatili na drahém nájmu, mohou dát raději na splátku vlastního domu nebo bytu,“ doplňuje Jan Jeníček, který je zároveň prezidentem Evropského sdružení stavebních spořitelen.

Vysokému zájmu o úvěry na bydlení nahrávají historicky nejnižší úrokové sazby, které nyní RSTS poskytuje. Úvěr se zajištěním nemovitosti HYPOsplátka mohou klienti získat už od 1,68 procenta ročně a úvěr až do 700 tisíc korun zcela bez zajištění REKOpůjčka nabízí od 4,28 procenta ročně.

Pro lidi je stále atraktivní i stavební spoření. RSTS si i přes nízké sazby jejích úvěrů na stavebku pořád drží úročení ve výši 1 procento. Včetně státní podpory lidé mohou dosáhnout na zhodnocení až 3,6 procenta ročně. Až do konce října navíc spořitelna ke každé nově uzavřené smlouvě pro děti a mladé do 20 let dává zdarma tzv. fidget spinner.

Všichni, kteří si spoří ve stavební spořitelně by si nyní měli zkontrolovat, zda už v tomto roce na účet stavebního spoření poslali dostatečnou částku pro získání státní podpory. Pro zisk její maximální výše, to jsou aktuálně 2 tisíce korun, je nutné na stavebko ročně poslat alespoň 20 tisíc korun.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Kolo stojí desetitisíce. Tak proč ho nemáte pojištěné?

Poradna
První jarní paprsky každoročně vylákají ven i ty, kdo se za sportovce zrovna nepovažují. Ať už na kole trháte rekordy, nebo jste spíše kochací typy, měli byste si být vědomi, že kolo není spojeno jen s příjemnými zážitky, ale také celou řadou rizik. Na většinu z nich myslí pojištění.