Alternativní investice, starožitnosti, výtvarné umění - grafika, obrazy, zlato

2. díl V aukci Meissner-Neumann se prodalo umění a starožitnosti za 7,3 milionu korun
06.10.2008

V sobotu 27. září 2008 se v sále pražského hotelu Holiday Inn konala první podzimní aukce aukčního domu Meissner-Neumann. Dražilo se 970 položek rozčleněných do 9 oddílů, téměř 700 se jich prodalo. Dražitelé utratili v aukci 7,3 milionu korun.

S velkým zájmem sběratelů se setkala kolekce starožitných hodinek. Dražily se některé unikáty, například anglické lunární hodinky ze 17. století, jež sestrojil londýnský hodinář CH. Mason. Jejich cena vystoupila ze 45 000 na 90 000 korun. Mimořádnou sběratelskou hodnotu měly také zlaté pánské kapesní hodinky z Francie z poslední třetiny 18. století s bohatým prořezáváním. Začaly se dražit na  35 000 korun a nový majitel je získal za 60 000 korun.

Nejdražším obrazem aukce se stal olej Josefa Vyleťala Tančící skelet z roku 1987. Ze 150 000 korun vystoupila jeho cena na 220 000. K obrazům, o něž dražitelé sváděli boje, patřil mimo jiné Lesní interiér vynikajícího krajináře 19. století Julia Mařáka (vyvolávací cena 120 000 korun, vydraženo za 150 000 korun) a portrét Gabriela Maxe Zamyšlená z roku 1877. Jeho cena vystoupila v aukci z 85 000 na 120 000 korun.

Z rozsáhlé nabídky stříbra se vydražila většina, zaujala americká oválná tepaná moderní mísa z 30. let 20. století, která se vydražila za 11 000 (z 8 000) korun a také kadidelnice z konce 19. století, rovněž s hmotností téměř 900 g, s tepaným reliéfním dekorem a prostřihováním. Byla označena holandským puncem používaným pro předměty dovezené ze zahraničí, její cena se uzavřela na 16 000 korun (z 10 000).

Další aukce této aukční síně bude následovat 8. listopadu, bude zaměřena především na výtvarné umění, následující pak 13. prosince.

V listopadu nás čekají aukce několika významných aukčních domů, například kromě již zmíněného Neumanna má 29. 11. aukci Dorotheum, 30. 11. mají aukce aukční domy Kodl i Vltavín.

Hodnocení

Známkuj:  10 |  8 |  6 |  4 |  2 |  0

Ostatní články seriálu

20.10.2008

Kalendář aukcí

Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
TOP: Akcie CZ Akcie svět Kurzy měn Komodity Zlato Forex Zákony Kalkulačka Hypotéky Tarify Práce Půjčky Školení Volby Počasí

Kalkulačka

Výpočet čisté mzdy

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Sociální příplatek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Důchodová kalkulačka

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Běžné účty

Hypotéky

Stavební spoření

Podílové fondy

Směnárny - Euro, Dolar

Práce, Úřad práce

Programátor python

Developer Java

Investice

Makroekonomika - ČNB

Zlato online, Stříbro, Ropa

Burza - ČEZ

Pojištění

Povinné ručení

Penzijní připojištění

Penzijní fondy

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Nový občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - TÜV spolehlivost

Monitoring ekonomiky

Mapa webu

Volby

English version

Czech currency

Prague stock exchange

Copyright © 2000 - 2017

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.,

ISSN 1801-8688

Ochrana údajů